31 Mart 2015 Salı

Lerzankaradan Kocan Kadar Konuş

Şebnem Burcuoğlu instagram sayesinde tanıdığım güzel insanlardan birisi. Gerek paylaşımlarından gerekse yazılarından aldığım pozitif enerjiyle kitabını almıştım ve severek bir solukta denir ya işte aynen öyle bir solukta okumuştum. 


 Filminin çekileceğini duyunca da heyecanla beklemeye başlamıştım. Ezgi Mola ''Efsun ''karakteri için bence biçilmiş kaftan olmuş. Sinan da tam kitapta tarif edildiği gibi yani filmi izlerken keşke burası olmasaymış ya da bu karakter kitaba uymamış diyeceğim yeri yoktu. Annemle gittim izlemeye izlerken yerin dibine gireceğim sahneler de yoktu :) o yüzden canınız sıkkınsa özellikle eğlenmek için izleyin derim ben izlerken çok eğlendim en az kitabı okurken eğlendiğim kadar. Kitabın ve filmin anafikrine gelirsek kocanla anılırsın bu dünyada kocan varsa sende varsın kocan yoksa sen bir hiçsin :)


29 Mart 2015 Pazar

LerzanKaradan ürün deneyimi Colgate Optic White

Ben diş bakımından biraz şansızım. Diş yapım hem hassas hem de çabuk sararan cinsten ve zamanında da dişlerime iyi bakmadığım için çoğunu kaybettim :( Süt ve yoğurt yemeye de 30 unda başlayınca diş kayıpları kaçınılmaz oldu.
Bu yüzden çocuklarımın dişleri konusunda çok hassasım; benim yaşadığım sıkıntıları onlar yaşasın istemediğim için çok özenli davranıyorum. Sık sık macun değişikliği yapıyorum. Çocuklar için genellikle bitkisel olduğu söylenenleri kullandırmaya çalışıyorum. Kendim içinde genelde marka olarak güvendiğim hem macun hem de fırçalarını severek kullandığım Colgate tercih ediyorum.
Geçenlerde baktım Kayranın (büyük oğlum ) dişlerinde biraz sararma gördüm hemen dolapta daha önceden aldığım diş lekelerinde etkili Colgate Optic White uzattım.Evet dişlerine faydası oldu ancak ben diğer lekelerinden bıktım.
Hem kıyafetlerinde  hem de lavaboda mavi mavi puantiyeler oluşuyordu ve ben defalarca uyardım   en son baktım başedemedim
Kayraya başka bir macun verdim ve kendim kullanmaya başladım.


Kendim kullandığımda da gördüm ki bu macun sorunlu :)
Şöyle ki fotoğraflarda ne kadar gözüküyor bilmem macunun içinde minik partiküller var. Biraz sürdükten sonra en ufak sıçramada o macun içindeki partiküller her tarafa sıçrıyor sonrasında büyüyor ve leke yapıyor.
Lavaboya değdiğinde suyla asla gitmiyor cifle ya da çamaşır suyuyla çıkıyor. Hani dişini fırçalayınca su tutayım derseniz lavabolarınız şirinlere dönüşüyor :(
O yüzden ben bir daha mecbur kalmadıkça almama kararı aldım çünkü diş fırçalarken etraf masmavi oluyor.


28 Mart 2015 Cumartesi

Lerzankaradan Orkide bakımı

Sanırım hepimiz seviyoruz çiçekleri ama kim ne derse desin bayanların en çok sevdiği çiçeklerin başında Orkide geliyor.
 Eskiden çok nadir rastlardırdı orkide
ye . Hatta bir bayana orkide geldiyse o çok kıymetliydi bizlerin gözünde:) Şimdi ise en çok yapı marketlerden alıyoruz çünkü çiçekçilerde çok daha pahalı satılıyor.
 benimde en sevdiğim çiçekler orkideler ve kaktüsler ki kaktüslere ilerde değineceğim. Hepsinin farklı görüntüsü olan birçok kaktüse sahibim :)
 Orkide bakımına gelirsek ilk aldığımda sanırım 5 ya da 6 sene önceydi araştırmış haftada bir su dolu küvete kökünü sokup sonra suyunu süzdürmek şeklinde sulama yapıyordum. Ancak bir süre sonra zor gelmeye başladı ve dinlendirilmiş suyu haftada 1 kez normal saksının yan tarafından dökmeye başladım. Bazı zamanlarda da çam ağacının minik kozalaklarını suda bekletip bu suyu verdim.
Sanırım birazda konuşunca onlar beni bende onları sevdim. Ama en güzel etki bir fısfıs ile haftada 2-3 kez yapraklarını nemlendirilmesi ile sağlanıyor.
 Orkidelerimin hepsinin ismi var ;kendi kız çocuğum olmayınca orkidelerin isimleri kız isimleri. Mesela bu üstteki mor olan Sevin Verda
Beyaz orkidemin adı Yüsra
Burada ise arapça bilenlerin rahatça görebilecekleri şekilde Allah yazısını görüyorsunuz. Rabbimin imzası her yerde
Bu orkidemin adı da Lema . Şimdi yapmak istediğim şey gıda boyası ile mavi su hazırlayıp bu suyu beyaz orkidelerimden birisine vermek böylece çiçeğin renginin değişip değişmeyeceğini merak ediyorum.
Sonuçları sizinle paylaşacağımdan emin olabilirsiniz

23 Mart 2015 Pazartesi

hayatta acılar da var

Birkaç gündür yoktum çünkü acımız vardı yani acımız şu anda da var elbette sadece gün geçtikçe alışmak gerektiği idrakine varıyorum sanırım.

18 mart ta tam da ülkemiz için en mutlu günlerimizden birisini yaşarken ani bir telefonla hasta olan kayınpederimin vefat haberini aldık ve apar topar Kayseriye doğru yola çıktık. Aslında üzülmememiz gerekiyordu çünkü uzun süredir akciğer kanseriydi ve onu acılar içinde görmek gerçekten çok üzücüydü. Ancak ne olursa olsun onu yatağında görsek bile görmek sanırım bizi mutlu ediyordu ki yattığı yerin bomboş olması içimizi çok acıttı.

 Son nefesini dualarla tevhidlerle ve acı çekmeden vermiş olması içimizi rahatlatan diğer unsur olsa da ölüm gerçekten çok zor bir kabulleniş.


 Geride ismini taşıyan torununla dualarımız hep seninle olacak babacığım. Mekanın Cennet olsunEn son geçen sene kayınpederimin fotoğraflarını çektiğimde -Öleceğim diye mi çekiyor demiş eşime ki duyunca çok üzülmüştüm. Oysa ben bu fotoğrafları gerçek usta nasıl olur herkes görsün diye mobilyacı olan babamı aletlerinin başındayken çekmiştim.

Bir kare de eşim atölyenin damından babamla aşşağıda sohbet ettiğimiz esnada bizi habersiz çekmişti tam çekerken farketmiştik.

Şimdi bakarken çok acı veriyor olsa da iyi ki çekmişim iyi ki hatıraları kalmış diyorum. Allah rahmet eylesin mekanın Cennet olsun babacığım.

Ölüm insanın arada bir de olsun kendine gelmesini sağlıyor. Sanırım bu yüzden hayattan zevk alınmadığı zaman çareyi ilaçlarda değil hastane ve  mezarlık ziyaretlerinde bulmak lazım. İşte o zaman anlıyoruz yaşamın ve sevdiklerimizin kıymetini. Rabbim başta eşim ve yavrularım olmak üzere sevdiklerimin acısını göstermesin bana tabi sizlere de...

18 Mart 2015 Çarşamba

LerzanKaradan tarifler jöleli cup

Bizim evde en çok kakaolu lezzetler sevilir ve bende sık sık yaparım. Ancak bu seferkini özellikle kendim için yaptım diyebilirim çünkü evde jöleli tatları benden başka seven yok :) 
Çocuklar sadece puding olarak severken ben üzerinde muj jölesine bayılıyorum hem tadını hafifletiyor hem de farklı bir lezzet oluyor
Yapılışına gelirsek ; Öncelikle cuplarımıza bisküvimizi yerleşririyoruz
sonra jölemizi hazırlayıp buzdolabına (biraz donması için) koyuyoruz
Sonrasında pudingimizi yapıyoruz
Pudingimizde biraz soğuduktan sonra bisküvilerimizin üzerine ekliyoruz ve buzdolabında bekletmeye başlıyoruz. Biraz soğuduktan sonra üzerine jölemizi ekleyip üzerine çakıltaşı çikolatalarımızı ekliyoruz ve donmak üzere buzdolabımıza koyuyoruz.


16 Mart 2015 Pazartesi

Lerzankaradan tarifler mantolu patlıcan


 Merhaba
Benim gibi patlıcanlı tüm yemekleri seven birisi iseniz bu lezzete bayılacaksınız. Yapımı zahmetli gibi gözükse de aslında kolay

Öncelikle Malzemelerimiz
1 kilo patlıcan
yarım kilo kaşar
yarım kilo orta yağlı kıyma
1 soğan,2 diş sarımsak
arzuya göre baharatlarınız(biz Ülker ducrosun kimyon,karabiber,kırmızı biber ve körisini kullanıyoruz. Özellikle diğer markaların köri lezzeti ve kokusu çok farklı o yüzden yazlığa bile giderken bulamayız ümidi ile Niğdeden götürüyoruz.Ayrıca 1 kaşık kadar da soya sosu kıymamızı daha da lezzetlendiriyor
Kıymamızı malzemeler ile karıştırıyoruz dolapta biraz dinlenmeye bırakıyoruz

Gelelim yapılışına
Öncelikle patlıcanlarımızı közleyip sapları üzerinde kalacak şekilde soyuyoruz. Sonrasında üzerine kaşar ekleyip tüm malzemelerini kattığımız kıyma ile üzerini kaplıyoruz tıpku mantolu gibi olacak. Sonrasında ızgarada pişiriyoruz. Domates ve soğanlı salata ile servis yapıyoruz14 Mart 2015 Cumartesi

Lerzankaradan deneyimler farmasi AlkaMine Ph DAMLASI

Farmasi nin alkali damlası

Bir arkadaşımın önerisi ile başlama kararı aldım ve sağolsun bana hediye olarak yolladı ve başladım kullanmaya. Faydaları çok fazlaymışAlkaMine Ph DAMLASI
Alkali su nedir?
Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir.
Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar. Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan dolayı kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır. Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak bir çok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.
Su, hem içinde yaşadığımız dünyanın yapısı hem de canlıların yaşamı açısından büyük öneme sahiptir. Hepimizin bildiği gibi yemek yemeden birkaç hafta yaşayabiliriz, ancak su olmadan en çok bir iki gün hayatta kalabiliriz. Yaşamın temel kaynağı olan su, aynı zamanda çök güçlü bir çözücüdür. Suyun içinde oksijen, mineraller ve atık maddeler görünmez bir biçimde bulunur. Kanımızın da %90'ı sudan oluşur. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm maddeler, en uç noktalara kadar damarlarımızda dolaşan kan yoluyla taşınır. Bilindiği gibi "H2O" olarak formule edilmiştir. Bu, suyun 2 Hidrojen 1 Oksijen atomlarından oluştuğu anlamına gelir. Ancak suyun en önemli özelliklerinden biri de iyonize olmasıdır. İyonize; bir atom veya molekülün elektron kaybetmesi veya diğer Hidrojen (H+), diğeri Hidroksil iyonu (OH-) olmak üzere iki parçaya bölünür. Hidrojen pozitif (+), Hidroksil ise negatif (-) değerli elektrik yüküne sahiptir.
Bu iyonlar sudaki mineralleri iyonize ederek aktif kimyasal reaksiyonları başlatır. Suyun bu iyonizasyon özelliği olmasaydı vücut kimyasal reaksiyonları yerine getiremezdi. Vücudun kimyasal reaksiyonlarını yerine getirememesi durumu "ölüm" demektir. Bu nedenle su, yaşam kaynağımızdır.

Alkali suyun faydaları
Alkali su, mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. o Antioksidan yapısıyla vücuttaki asit/alkali dengesini korur.

■ Mikro yapısı ile hücrelerde mükemmel nemlenme (hidratasyon) sağlar.
■ Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.
■ İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan "serbest radikal"leri temizler.
■ Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.
■ Vücudumuzda zamanla biriken okside (toksik) maddeler nedeniyle oluşan "serbest radikaller" bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Alkamina ile içilen alkali su mineral bakımından zengin olması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
■ Anemi (Kansızlık) Genel Felç
■ Egzama
■ Diyabetik
■ Kireçlenme (Artrit)
■ Sinüzit Taşikardi
■ Baş dönmesi Öksürük
■ Lösemi Astım
■ Bronşit Akciğer Veremi
■ Menenjit Böbrek Taşı
■ Üreme Organı Hastalıkları Ekşime, Acı biber yanması
■ Dizanteri Gastrit
■ Rahim Kanseri Hemoroit
■ Kabızlık Kemik Erimesi
■ Şeker Hastalığı
■ Baş Ağrısı
■ Yüksek kan basıncını engeller

Alkali suyun etkileri

Dünya Sağlık Örgütü diyor ki; "Eğer her gün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir."

■ Hamile Kadın ve Bebeklerde;

Hamilelikte, özellikle kalsiyum ve magnezyum ihtiyacı artar. Hamilelikte özellikle idrar yolu iltahabı ve kabızlık çok sık görülür. Bu sorunların en doğal çözümünde yadımcı olan ise yeterli oranda alkali su tüketimidir. Alkali su tüketen hamile kadınların bebeklerinin zeka seviyesinin diğer bebeklere göre daha yüksek olduğu ispatlanmıştır.

■ Sporcularda;

Spor gibi yüksek hareket gerektiren aktiviteler sırasında vücudun su ihtiyacı artar. Kandaki oksijen oranını yükseltmek ve ter yoluyla atılan suyu tekrar vücuda almak için içtiğiniz suyun alkali olmasına özen gösteren sporcular için Alkali su önemli bir su kaynağıdır. 'Vücudunuzdaki alkali oranı arttıkça, yağ yakmakla görevli olan lipaz enzimi vücudunuzda daha fazla salgılanır.'


■ Yaşlılarda;

Vücudumuzun tamamiyle elimine edemediği asidik atıklar, vücudumuzun herhangi bir yerinde depolanır. Zararlı atıkların birikmesi, sağlıklı hücrelerin bozulmasına sebep olur. Cildin sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan besin, mineral ve vitaminleri yeteri kadar alması gerekmektedir. Alkali suyun düzenli kullanılması halinde, gündelik yaşamımıza zindelik ve sağlık katacaktır.

image_01
Alkali su bir çok insan grubu üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış tamamen doğal yapı taşları ile zenginleştirilmiş mineralli sudur.

■ Çocuklarda;

Çocuklar büyüme sürecinde oldukları için sürekli dehidrasyondadırlar ( susuzluk ). Hücre büyümesi ve bölünmesi çok fazla su gerektiren bir işlemdir. Çocuklar aynı zamanda çok hareketli oldukları için mineral ve vitamin ihtiyaçları da oldukça fazla dır. Çocukların bu ihtiyacını evlerimize giren kimyası değiştirilmiş yiyeceklerle ve hazır mamalarla yeterince sağlayamadığımız bir gerçektir. Bu durumda onlar için yapılacak en etkili yöntem mineral bakımından zenginleştirilmiş ALKALİ SU içmelerini sağlamaktır. Mineral bakımından zengin ALKALİ SU gelişme çağındaki her çocuk için uzmanlar tarafından tavsiye edilir.


Henüz 2 gün oldu başlayalı o yüzden büyük bir farklılık hissetmiyorum ancak inşallah ilerleyen zamanlarda etkilerini yazmaya devam ederim

13 Mart 2015 Cuma

Renkli Düğme Kurabiye

Bahar geldi ve insanın içi daha bir kıpır kıpır ediyor ve ben zaten hayatımdaki renkleri çok sevdiğim için herşeyin bana uyum sağlamasını istiyorum

İşte bu yüzden kurabiyelerim de renklensin istedim ki hayatımız daha da güzelleşsin

 tarifine gelince

Malzemeler
 • 1 paket margarin
 • 1,5 su bardağı pudra şekeri yoksa tozşeker olabilir
 • 2 yumurta
 • 1.5 su bardağı un
 • Aldığı kadar nişasta
 • 1 paket kabartma tozu
 • gıda boyaları                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Yapılışı 
 • Margarin ve şekeri iyice karıştırın, ardından yumurtaları ilave ederek karıştırmaya devam edin.
 • Un ve kabartma tozunu da ekleyerek aldığı kadar nişasta ile yoğurun. Hamurdan parçalar kopararak yuvarlayın.Sonra 4 e ayırın (bende 4 renk vardı)sonra boyaları katıp(çay kaşığının ucu kadar katmanız gerekiyor) varsa evde büyük poşet içerisine koyup bardak ile kesin içerisine düğme şekli olsun diye delik açıp daha küçük bir bardak yardımı ile ekstra halka şekli yapın
 • Yağlı kağıt serilmiş veya yağlanmış tepsiye dizin. 170 derecelik fırında hafif renk değiştirene kadar pişirin


11 Mart 2015 Çarşamba

Lerzankaradan ile Blog Keşif Etkinliği

Birçok blogger kendini ifade etmek için yazıyor. Benim gibi hayata dair o an ne düşünüyorsa ne kullanıyorsa ne istiyorsa onun için yazanlarda var. Tabiki yazarken ilk amacımız izlenmek değil ama takip edilmek te hepimizin istediği birşey . Bu kapsamda benim izlediğim günlük vakit buldukça gidip okuduğum sayfalar ve bloglar var ancak görüyorum ki birçok blogger arkadaşım ve sayfa sahibi izlenmemekten ve takip edilmemekten şikayetçi.Hem daha çok anlaşılmak hem de birbirimizi daha çok tanımak ve izlemek maksadıyla bir etkinliğe başlıyorum. Daha önce başka bloglarda da başlandı ve çok güzel sonuçlar oldu. İnşallah bende de güzel sonuçlar alalım diyerek etkinliğe başlıyorum.  


Yapılması gerekenler çok kolay
Öncelikle sağ tarafta bu siteye katıl kısmından izlemeye almak
sonrasında yorum kısmına site yada blog adınızı yazarak içeriğini yazabilirsiniz ayrıca instagram yada facebook linklerinizi de ekleyebilirsiniz.
Hepimize faydalı olmasını ümit ediyorum
Sevgilerimle
Lerzan Karabayır

10 Mart 2015 Salı

Lerzankaradan Bioderma deneyimlerim

Merhaba
Güneşin güzel yüzünü göstermeye başladığı şu günlerde içimi sebepsiz mutluluklar kaplıyor. Bu havaları çok seviyorum. Doğa yürüyüşleri fotoğraf çekimleri için en uygun zamanlar olduğu için belki de

Diğer taraftan ise benim için güneş demek cildimde lekelenme demek :( 
Güneşe çıktığımda birçok ürün denemiş olmama rağmen maalesef uygun ürünü henüz bulamadım.

Şimdi ise yaklaşık 3 gün oldu başlayalı yeni ürünlere şans vermeye başladım
Şimdiki bana yardım eden ürünler Bioderma ürünleri . Bioderma ürünlerinde bir avantajınız var aldığınız her ürün üzerinde kuponlar var ve bunları topluyorsunuz. Belli bir sayıya eriştiğinde seçtiğiniz uygun bir bioderma ürününü ücretsiz olarak alıyorsunuz. Bence harika bir fikir

Öncelikle günlük olarak çok fazla makyaj yapan bir kişi değilim ama cilt gene de çok kirleniyor. Bunun için akşamları cildimi Sebium ile temizliyorum . BIODERMA SEBIUM H20 500MLKarma ve yağlı ciltler için durulama gerektirmeyen temizleyici ve makyaj çıkarıcı misel solüsyon kullanmaya başladığımdan beri cildimde rahatlama sağlıyor. İncelemek isterseniz 


Gündüz bakımım için White Objective kullanıyorum. İçerdiği W.O.® kompleksi sayesinde kahverengi lekelerin giderilmesine ve yeniden belirmelerinin engellenmesine yardımcı olur.

Anti UVA ve UVB filtreleri (UVA-UVB 25-12) cildi güneş ışınlarına karşı korur.

Cildin daha aydınlık ve pürüzsüz bir hale gelmesine destek olur. Gece bakımı içinse White Objective Serum  kullanmaya başladım.

  İçerdiği W.O.® kompleksi sayesinde kahverengi lekelerin yok olmasına ve yeniden belirmelerinin engellenmesine destek olur.

İçerdiği glikolik asit peeling etkisi yaratır ve askorbil glukosit kahverengi lekelerin yoğunluğunun azaltılmasına yardımcı olur.

Canlandırıcı jel yapısına sahiptir ve cildin pürüzsüz hale gelmesine destek olur.

Ambalajda bulunan C Vitamini ampulü kırılarak ürün içerisine karıştırılır ve uygulamaya hazır hale getirilir.
 

 


 Son olarak ta Bioderma Cicabio SPF 50+ krem kullanmaya başladım.


Güneşe maruz kalan zarar görmüş ciltler için
Bütün aile bireyleri için (yetişkinler, çocuklar, bebekler )
Dermatolojik veya cilt operasyon sonrasında oluşan lezyonların geride iz bırakmasında Bioderma Cicabio cilt onarımı destek serisi kaliteli ve estetik bir cilt onarımınına tüm aşamalarda destek ve yardımcı olur.
Bioderma Cicabio Güneş Koruyucu Krem tibbi operasyonlara veya lazer epilasyon gibi işlemlere maruz kalmış hasarlı ciltler için cilt hasarını oraran ve güneşin zararlı etkilerine karşı cildi koruyan yeni bir ürün.
Parfüm içermeyen formüle sahiptir
Renksizdir.
Komedojenik değildir
fotostabildir
Suya dayanıklıdır
Hipoalerjeniktir
Kullanımı:
Dermatolojik veya cilt operasyonu oluşan bölgelere daha yoğun olmak üzere cildinize güneşli ortama çıkmadan yarım saat önce masaj yaparak uygulayın.

Kullandıkça yazacağım cildimdeki gelişmeleri

 


9 Mart 2015 Pazartesi

Zaman Değişir, Ama Büyük Gözlerin Modası Asla Değişmez!

Geçmişten günümüze, zaman içinde moda ve güzellik kavramları çok değişti, her dönemin favori giyim, makyaj ve saç tarzları oldu fakat büyük gözlerin güzelliği zamandan hiç etkilenmedi, güzellik değerini her zaman korudu...

Oriflame, gözleri %30 oranında açan ve böylece daha büyük görünmelerini sağlayan yeni ürünü The One Eyes Wide Open maskara ile 1950’lerden günümüze, hatta geleceğe uzanan keyifli bir oyun uygulamasıyla sizleri büyük gözlerin odak nokta olduğu bir güzellik yolcuğuna çıkarıyor. Zamanda yapacağınız bu yolcukta ise en büyük sürpriz markanın yeni yüzü Ezgi Mola’nın size eşlik etmesi.İlk adımda Ezgi Mola’nın farklı tarzlardaki fotoğraflarını doğru dönemler ile eşleştirmeniz gerekiyor. Ardından yolculuk etmek istediğiniz yılı seçiyorsunuz. Devamı sürpriz! Zamanda yolculuk etmekten keyif alacağınıza eminim. Üstelik bu yolculuğa çıkanlar Ezgi Mola ile tanışma şansına sahip oluyor. Birbirinden güzel Oriflame ürünlerinden oluşan hediye paketleri ve maskara da cabası!Bu keyifli uygulamaya Oriflame Türkiye’nin Facebook sayfasından ulaşabilirsiniz: https://zamansizgozler.com/
Bir boomads advertorial içeriğidir.

Lerzankaradan ve Hchaircare katılım listesi ve kazananlarımızLerzankaradan ve Hchaircare katılım listesidir

 1. Prhn prhnnc@hotmail.com
 2. ismailsevinulu@gmail.com
 3. yaseozturk51@gmail.com
 4. denizguner77@hotmail.com
 5. tubasanal77@hotmail.com
 6. nuray Karakuzulu
 7. lilish34@hotmail.com
 8. yabanmersini  melishhe@gmail.com
 9. efdal gülşen
 10. Ayşe lezzetkesfi@gmail.com
 11. zeynepkb_@hotmail.com
 12. zeynepefe78@gmail.com
 13. deniz güner karabaş
 14. emnklc@gmail.com
 15. nihal_kuru80@mynet.com
 16. Sinem Eser snminho@gmail.com
 17. fehmi1948@yandex.com
 18. suzan7814@hotmail.com
 19. cansuyumcaa@gmail.com
 20. gür deniz
 21. Esin Nalbantol
 22. dilara Ünver
 23. gülçin karaağaç
 24. Arzu GÖNCÜ HANGÜL
 25. Tuğba Nohutlu
 26. seda karapoyraz
 27. melekhnm@gmail.com
 28. NİHAN KEÇECİ TALİ
 29. neselizebra@gmail.com
 30. özlemle kelebeketkisi
 31. Özlem Karataş
 32. Nilay Usta
 33. Nazli Misilli
 34. nazmiye Demirtaş
 35. oğuz akdeniz
 36. mehpare01@gmail.com
 37. döndü ilçin
 38. bakımlı anne
 39. desgal_26@hotmail.com
 40. feride28@gmail.com
 41. ümit can köroğlu
 42. durdanecokbuyuk@gmail.com
 43. yelizz2005@mynet.com
 44. Ercan Koparan
 45. Fadime Zeynep Koparan
 46. alper can koparan
 47. Vildan Yanmaz
 48. sukriye unal
 49. Gonca aydoğdu
Kazanan kişilerimiz firmamızın seçimi ile ilk kazananımız şampuan ,ikinci kazanan arkadaşımız tria,üçüncü kazanan arkadaşımız ise ovex ürünü kazandılar
7-48- 8 numaralar firmamızın belirlediği şanslı arkadaşlarımız

7 numara lilish
48 numara Şükriye ünal
8 numara yaban mersini ad soyad ve adreslerinizi lerzankayramirza@gmail.com a bekliyorum

8 Mart 2015 Pazar

Kadınlar Günümüz Kutlu olsun

Bugün 8 Mart “Kadınlar Günü”.Gazeteler, radyolar, televizyonlar  “kadın sorunları”ndan söz edip duracaklardır. Birçok kurum ,kuruluş çiçekler dağıtacak ve hatta belki ufak çapta eğlenceler bile düzenlenecek.

Ancak maalesef şiddet,taciz,haksızlıklar ve kadını ikinci plana atan zihniyet devam edecek. Amacımız bir günde değil hergünde  saygı duyulan sevilen ve değer verilen mutlu kadınlardan oluşmuş topluluklar yapabilmektir. O zaman 8 mart anlamını bulacaktır. Bu yüzden şiddetin ,tacizlerin, haksızlıkların ve eşitsizliğin son bulduğu nice 8 martlara diyorum 

 
Rasûlullah (sav) buyurdular:
 “Mü’minlerin îman bakımından en mükemmeli, ahlâkı en iyi olanıdır. Sizin en hayırlılarınız da, kadınlarına karşı ahlâken en hayırlı olanlarınızdır.”6 Mart 2015 Cuma

Mucize filmi Hakkında Görüşlerim

Çok merak ettiğim bir film olan mucizeyi izledim bu gece.


Beklentimin çok çok altında çıktı. Görsellik güzel yer yer komik ögeler vardı ama bazı sahneler vardı ki gerçeklikten uzak saçmalığın ta kendisi diyilebilecek türdendi.

Azizin o halde ata binmesi şaşılacak birşeyken at ile dörtnala koşturması

Köye gelen araçlarda kullanılmışlığın eseri yok sanki fabrikadan yeni çıkmış ve köye getirilmiş gibi

Azizin evlendikten sonra daha ismini bile yazdığını görmeden destan döktürmesi ki atını dahi emanet etmesi

Eşkiyalaın sanki doğudaki okulları yıkan yakan onlar değilmiş gibi okul yapması ki onları sempatik göstermesi kadar saçma bir şey görmedim

Azizin parasız pulsuz çekip gitmesi ki şehre uzak bir yerden gidiyor çalışmıyor ne yedi ne içtiler onca zaman ki sonrasında da 7 yıl sonra sapasağlam geliyor hemde karısı çocuğuyla bunun adı mucizeymiş karısına aşık olmuş :((

Öğretmen onca zorlu şarta rağmen köyde kalıyor ve 7 yıl sonra ne diye dönüyor Azizi nereden buluyor
Filmin tek güzel yanı anneliği sevgiyi şevkatı güzel bir şekilde anlatıyor ama bu bile filmi kurtarmaya yetmiyor

Filmde kopuk kopuk sahneler çok fazla olması insanı sıkıntıya sokuyor. Ara sıra komiklik adına yapılmış saçma espriler ise kesinlikle filmi eğlenceli kılmıyor
kısacası ben hiç beğenmedim vakit kaybıydı diyebilirim

1 Mart 2015 Pazar

Darüşşafaka giriş sınavı başvuruları için son gün: 27 Mayıs 2015

Kurulduğu günden bu yana ‘Eğitimde Fırsat Eşitliği’ misyonuyla binlerce çocuğun hayatını değiştiren Darüşşafaka, kuruluşunun 151. yılında yeni öğrencilerini bekliyor.
Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2015 yılı sınavı, 31 Mayıs 2015 Pazar günü saat 10.00'da Türkiye'nin 21 ilinde düzenlenecek. Sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.
Her çocuğun kaliteli bir eğitimi hak ettiğine inananların en uzun soluklu projesi olan Darüşşafaka 1863 yılından bu yana bağışçılarıyla birlikte, hayatlarına önemli bir kayıpla başlayan öğrencilerini, yıldızlar kadar uzak görünen hayallerine ulaştırıyor.
Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Nuriye Varoğlu, geçtiğimiz yıl NASA’nın düzenlediği bilimsel makale yarışması CASSINI - Scientist for a day Essay Contest (Bir Günlük Bilim Adamı Makale Yarışması) Türkiye Finalleri'ni kazanarak, Türkiye’yi temsilen NASA'nın web sayfasında yayınlanmak üzere gönderilen beş makaleden birinin sahibi... Resim yapan ve şiir atölyesinde görev alan Nuriye, bir yandan da üniversite sınavına hazırlanıyor.
NASA'nın yarışmasına fen bilgisi öğretmenlerinin yönlendirmesiyle katılan Nuriye, süreci şöyle anlatıyor; "Astronomiye çok meraklıyım.  Planetaryum ve gözlemevini çok sık kullanırım. Tüm gökyüzü olaylarını izlemeye çalışıyorum."
Bu yıl 10. sınıfta olan 16 yaşındaki Hacı Ömer Güven, 8 yıldır Darüşşafaka’da… Hacı, bugün okuluna öyle çok alışmış ki ayrılmayı düşünemediğini söylüyor: “Buraya o kadar çok bağlandım ki... Çok seviyorum. Mezun olunca ne yapacağım, nasıl ayrılacağım, onu düşünüyorum. Evden daha yakın hissediyorum hatta. Ailem gibi geliyor arkadaşlarım.”
Kayserili 5 çocuklu bir ailenin en küçüğü olan Hacı 2013’te The Mathematical Association of America (MAA) tarafından düzenlenen ve dünya çapında 150.000'den fazla öğrencinin katıldığı American Mathematics Contest 8 adlı matematik yarışmasında, tüm katılımcılar arasında %5'lik dilime girerek şeref listesinde yer aldı. Matematik ve fen alanlarına yatkın olmasının yanı sıra, tarih ve edebiyat gibi sözel dersleri de sevdiğini söylüyor.
Darüşşafaka Sınavı'nı 8.'likle kazanan ve bugün 8. Sınıf öğrencisi olan Deniz Şengül, "Darüşşafaka'ya başladığımızda bizden bir spor dalını seçmemiz istendi. Okulun her yerinde dans posterleri asılıydı. İlgimi çekti ve katıldım. İlk olarak Dans Federasyonu'nun düzenlediği Marmara Bölgesi Kupa Yarışması'nda birinci olduk. Bu moralle yurt içinde yarışmalara başladık. Ankara, İzmir, Antalya, Eskişehir'de yarışmalara katıldık ve hep ilk üçte olduk. Yurt dışında Gürcistan ve Rusya'da yarıştık, Gürcistan'da da 3. olduk. Yaşımız tutmadığı için uluslararası yarışmalara katılamıyorduk, bu sene girebileceğiz. Böylelikle uluslararası kupaları da okulumuza kazandırabileceğiz" diye konuşuyor.
Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencisi Defne Hadiş, 2001 doğumlu... Darüşşafaka Sınavı'na 2010'da İstanbul'dan katılıyor. Darüşşafaka'da 4. yılını geride bırakan Defne, özellikle resme olan yeteneğiyle dikkat çekiyor. Şimdiden kendine özgü bir tarzı var. Öyle ki 100'lerce resmin arasından Defne'nin resimleri ayırt ediliyor. Darüşşafaka da Defne'ye bu yeteneğini geliştirmesi için her olanağı sunuyor. İlk kişisel resim sergisini geçtiğimiz mayıs ayında Beyoğlu Eller Sanat Galerisi'nde açan Defne, şimdi de ikinci sergisi için hazırlanıyor. Resmin yanı sıra piyano çalan ve basketbol oynayan Defne, yatılı okul olduğu için annesinin karşı çıkmasına rağmen Darüşşafaka Sınavı'na giriyor ve kazanıyor."
Darüşşafaka Lisesi 11. sınıf öğrencisi Doğuş Özdemiroğlu, aynı zamanda Darüşşafaka Doğuş Basketbol Takımı'nın gözbebeği oyuncularından...  1996 doğumlu Doğuş, geçtiğimiz sene Darüşşafaka Genç Basketbol Takımı'ndaki başarılı performansı sonucunda Genç B Milli Basketbol Takımı kadrosuna seçildi. Gerek oyunculuğu gerek karakteriyle Türk basketbolunun  gelecek vaat eden isimlerinden biri olarak gösterilen Doğuş, Balıkesir'den geldiği Darüşşafaka'da  9. yılını geride bıraktı.

Editöre Not
SINAV BİLGİLERİ
Kayıt Başlangıç Tarihi: 05 Ocak 2015, Pazartesi
Kayıt Bitim Tarihi: 27 Mayıs 2015, Çarşamba
Sınav Günü: 31 Mayıs 2015, Pazar
Sınav Saati: 10.00
(Adayların saat 09.00’da sınav yerinde hazır bulunmaları gerekmektedir.)
Sınav kaydı için gereken belgeler
 • Adayın okumakta olduğu okul müdürlüğünden alınacak ve İlkokul 4. sınıf öğrencisi olduğunu gösteren imzalı ve mühürlü belge (Okul karnesi kabul edilmez.)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Vukuatlı Aile Nüfus Kaydı örneği (Suret, fotokopi, muhtar belgesi, ölüm tutanağı kabul
edilmez.)
 • 2 adet yeni çekilmiş vesikalık fotoğraf
 • Başvuru formu
Adaylarda Aranan Koşullar
 • Babasının ya da annesinin hayatta olmaması
 • Ailesinin maddi durumunun iyi bir eğitim için yeterli olmaması
 • 2004 ve sonrası doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir.)
 • 2014-2015 Eğitim ve Öğretim Yılı'nda ilkokul dördüncü sınıf öğrencisi olması
 • Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulünde sakınca bulunmaması
 • T.C. vatandaşı olması

DARÜŞŞAFAKA’DA ÇOCUKLAR
 • Çağdaş teknolojiyle donanmış derslik ve laboratuvarlarda, bilgisayar destekli eğitim görür.
 • Tam donanımlı zengin kütüphaneden yararlanır.
 • Türkçeyi ve İngilizceyi doğru ve düzgün kullanmayı öğrenir.
 • Açık/kapalı spor alanlarında basketbol, futbol, tenis oynar; yüzme öğrenir; jimnastik yapar.
 • Büyük ve görkemli tiyatro salonunda gösteri izler, gösteri yapar.
 • İstediği, yetenekli olduğu bir müzik aletini çalmayı öğrenir.
 • Sağlık hizmetlerinden yararlanır.

Sınav Merkezleri

İL
OKUL
​TEL
ADANA
​İsmet İnönü Kız Meslek Lisesi(0-322) 454 26 76
AĞRI​​
​Şeyh Edebali İlkokulu​​(0-472) 215 12 16
​ANKARA
​Namık Kemal Ortaokulu​(0-312) 425 24 05
ANTALYA
​Başöğretmen Atatürk Ortaokulu(0-242) 312 66 70-71
BURSA
​​Dörtçelik İlkokulu ​​(0-224) 327 75 23
DENİZLİ
​Gazi İlkokulu​(0-258) 216 18 35
DİYARBAKIR
​Ali Emiri Ortaokulu​(0-412) 228 05 51 – 52
ERZURUM
​İsmetpaşa İlkokulu​(0-442) 234 78 67
GAZİANTEP
​Abdullah Kepkep İlkokulu​(0-342) 230 31 43
İSTANBUL​
​Darüşşafaka Eğitim Kurumları​(0-212) 286 22 00
İZMİR
​Merkez Halit Bey İlkokulu​(0-232) 262 47 22
KAYSERİ
​Besime Özdereci İlk ve Ortaokulu​(0-352) 223 41 46 / 223 22 35
KONYA​
​Mümtaz Koru Ortaokulu​(0-332) 351 12 22
MALATYA
Fırat İlkokulu(0-422) 321 11 55
MARDİN
13 Mart İlk ve Ortaokulu(0-482) 213 29 07
MERSİN
​İleri Ortaokulu​(0-324) 237 12 30
SAMSUN
​Merkez Alparslan İlkokulu​(0-362) 231 10 42
SİVAS​
Behrampaşa Ortaokulu​(0-346) 221 22 77
ŞANLIURFA 
​​Fevzi Çakmak Ortaokulu(​0-414) 313 51 27
TRABZON
Cudibey Ortaokulu​​(0-462) 321 12 94 / 321 98 66)
VAN ​
​Hüsrevpaşa İlk ve Ortaokulu​(0-432) 216 12 23

Strawberry Mask Cilt Yenileyici Maske

Merhaba herkese Bugün sizlere 5 etkili bir maske tavsiyesinde bulunacağım. Bir süredir kullandığım çok bereketli ve çok amaçlı bir maske...