Merhaba herkese

Farmasi Alkamine Ph Damlası ürününü kullandınız mı?

Bir arkadaşımın önerisi ile başlama kararı aldım ve sağ olsun bana hediye olarak yolladı ve başladım kullanmaya. Faydaları çok fazlaymış. Farmasi Alkamine Ph Damlası suya katılıyor ve suyu alkali haline getiriyor. Farmasi alkali su damlası kullanıcı yorumları herkesin çok memnun olduğu yolundaydı.AlkaMine Ph DAMLASI
Alkali su nedir?
Asitlerin oluştuktan hemen sonra nötralize edilmesi, kandaki asit dengeleyici bikarbonatların yüksek tutulması ile mümkün olur. Bunun en temiz ve en etkili yolu ise alkali su tüketmektir. Alkali su damlası kullanıcı yorumları bu damlanın gerçekten de işe yaradığını söylüyordu.
Alkalilik, yağ asitlerini yakmaz onları çözer, nötralize eder ve sıvılaştırarak böbreklerden güvenli şekilde atılmasını sağlar. Çiğ et veya tavuğa dokunduğumuzda ellerimiz yağdan dolayı kaygan ve yapışkan olur. Ellerimizi sadece su ile yıkamak sorunu çözmez, ancak sabunla yıkandığı zaman ellerimiz normal duruma döner. Bunun en basit açıklaması; yağın asit, sabunun ise alkali olmasıdır. Alkali suyun herhangi bir besin değeri veya tıbbi değeri yoktur. Sadece vücuttaki fazla asitleri nötralize ederek etkisiz hale getirir, kanın kıvamını inceltir, kan akışını kolaylaştırarak bir çok hastalığın önüne geçilmesine ve kendimizi daha iyi hissetmemize katkı sağlar.
Su, hem içinde yaşadığımız dünyanın yapısı hem de canlıların yaşamı açısından büyük öneme sahiptir. Hepimizin bildiği gibi yemek yemeden birkaç hafta yaşayabiliriz, ancak su olmadan en çok bir iki gün hayatta kalabiliriz. Yaşamın temel kaynağı olan su, aynı zamanda çök güçlü bir çözücüdür. Suyun içinde oksijen, mineraller ve atık maddeler görünmez bir biçimde bulunur. Kanımızın da %90'ı sudan oluşur. Vücudumuzun ihtiyaç duyduğu tüm maddeler, en uç noktalara kadar damarlarımızda dolaşan kan yoluyla taşınır. Bilindiği gibi "H2O" olarak formule edilmiştir. Bu, suyun 2 Hidrojen 1 Oksijen atomlarından oluştuğu anlamına gelir. Ancak suyun en önemli özelliklerinden biri de iyonize olmasıdır. İyonize; bir atom veya molekülün elektron kaybetmesi veya diğer Hidrojen (H+), diğeri Hidroksil iyonu (OH-) olmak üzere iki parçaya bölünür. Hidrojen pozitif (+), Hidroksil ise negatif (-) değerli elektrik yüküne sahiptir.
Bu iyonlar sudaki mineralleri iyonize ederek aktif kimyasal reaksiyonları başlatır. Suyun bu iyonizasyon özelliği olmasaydı vücut kimyasal reaksiyonları yerine getiremezdi. Vücudun kimyasal reaksiyonlarını yerine getirememesi durumu "ölüm" demektir. Bu nedenle su, yaşam kaynağımızdır.

Alkali suyun faydaları

Alkali su, mükemmel bir bağışıklık sistemi koruyucusudur. o Antioksidan yapısıyla vücuttaki asit/alkali dengesini korur.

■ Mikro yapısı ile hücrelerde mükemmel nemlenme (hidratasyon) sağlar.
■ Vücudun hücre seviyesinde yenilenerek genç, sağlıklı ve diri kalmasına yardımcı olur.
■ İçerdiği yüksek değerde negatif iyonlar ile hastalıklara ve erken yaşlanmaya sebep olan "serbest radikal"leri temizler.
■ Vücudumuzda uzun yıllar biriken asidik toksinleri nötralize ederek arınmaya yardımcı olur.
■ Vücudumuzda zamanla biriken okside (toksik) maddeler nedeniyle oluşan "serbest radikaller" bir çok hastalığın temel nedenidir. Serbest radikaller ancak antioksidan maddeler ile vücuttan uzaklaştırılabilir.Alkamina ile içilen alkali su mineral bakımından zengin olması nedeniyle güçlü bir antioksidan görevi görür.
■ Anemi (Kansızlık) Genel Felç
■ Egzama
■ Diyabetik
■ Kireçlenme (Artrit)
■ Sinüzit Taşikardi
■ Baş dönmesi Öksürük
■ Lösemi Astım
■ Bronşit Akciğer Veremi
■ Menenjit Böbrek Taşı
■ Üreme Organı Hastalıkları Ekşime, Acı biber yanması
■ Dizanteri Gastrit
■ Rahim Kanseri Hemoroit
■ Kabızlık Kemik Erimesi
■ Şeker Hastalığı
■ Baş Ağrısı
■ Yüksek kan basıncını engeller


Alkali suyun etkileri


Dünya Sağlık Örgütü diyor ki; "Eğer her gün düzenli olarak iyileştirilmiş alkali su içersek kanser dahil tüm hastalıkların %80 oranında azalacağı tahmin edilmektedir."

■ Hamile Kadın ve Bebeklerde;

Hamilelikte, özellikle kalsiyum ve magnezyum ihtiyacı artar. Hamilelikte özellikle idrar yolu iltahabı ve kabızlık çok sık görülür. Bu sorunların en doğal çözümünde yadımcı olan ise yeterli oranda alkali su tüketimidir. Alkali su tüketen hamile kadınların bebeklerinin zeka seviyesinin diğer bebeklere göre daha yüksek olduğu ispatlanmıştır.

■ Sporcularda;

Spor gibi yüksek hareket gerektiren aktiviteler sırasında vücudun su ihtiyacı artar. Kandaki oksijen oranını yükseltmek ve ter yoluyla atılan suyu tekrar vücuda almak için içtiğiniz suyun alkali olmasına özen gösteren sporcular için Alkali su önemli bir su kaynağıdır. 'Vücudunuzdaki alkali oranı arttıkça, yağ yakmakla görevli olan lipaz enzimi vücudunuzda daha fazla salgılanır.'


■ Yaşlılarda;

Vücudumuzun tamamiyle elimine edemediği asidik atıklar, vücudumuzun herhangi bir yerinde depolanır. Zararlı atıkların birikmesi, sağlıklı hücrelerin bozulmasına sebep olur. Cildin sağlıklı kalabilmesi için gerekli olan besin, mineral ve vitaminleri yeteri kadar alması gerekmektedir. Alkali suyun düzenli kullanılması halinde, gündelik yaşamımıza zindelik ve sağlık katacaktır.


Alkali su bir çok insan grubu üzerinde denenmiş ve olumlu sonuçlar alınmış tamamen doğal yapı taşları ile zenginleştirilmiş mineralli sudur.

■ Çocuklarda;

Çocuklar büyüme sürecinde oldukları için sürekli dehidrasyondadırlar ( susuzluk ). Hücre büyümesi ve bölünmesi çok fazla su gerektiren bir işlemdir. Çocuklar aynı zamanda çok hareketli oldukları için mineral ve vitamin ihtiyaçları da oldukça fazla dır. Çocukların bu ihtiyacını evlerimize giren kimyası değiştirilmiş yiyeceklerle ve hazır mamalarla yeterince sağlayamadığımız bir gerçektir. Bu durumda onlar için yapılacak en etkili yöntem mineral bakımından zenginleştirilmiş ALKALİ SU içmelerini sağlamaktır. Mineral bakımından zengin ALKALİ SU gelişme çağındaki her çocuk için uzmanlar tarafından tavsiye edilir.


Henüz 2 gün oldu başlayalı o yüzden büyük bir farklılık hissetmiyorum ancak inşallah ilerleyen zamanlarda etkilerini yazmaya devam ederim

18 Yorumlar

 1. Önemli bilgiler vermişsiniz. Teşekkürler...

  YanıtlaSil
 2. Alkali su gerçekten faydalı Farmasinin bu ürününü merak ettim deneyimlerinizi yazmanızı sabırsızlıkla bekliyorum bloğunuzu takibe aldım.

  sevgiler blogkizsalseyler ♥

  YanıtlaSil
 3. Alkali su benim de ilgi alanıma girdi ama henüz denemedim bi ara bloğumda bununla ilgili bileyler de paylaşmıştım...sonuçlarınızı bekliyorum.sevgiler

  YanıtlaSil
 4. Ne kadar çok faydası varmış. Ben de denemek isterim açıkçası.

  YanıtlaSil
 5. Bilgiler için teşekkürler.Sevgiler

  YanıtlaSil
 6. paylaşımınız için teşekkürler.sevgiler

  YanıtlaSil
 7. Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.. Çok duyduk ama faydalarını ilk kez bir arada görme şansımız oldu.

  YanıtlaSil
 8. Çok güzel kaleme almışsınız emeklerinize sağlık...

  YanıtlaSil
 9. en kısa zamanda temin temek gerekir paylaşım için teşekkürler

  YanıtlaSil
 10. cok bilgilendirici bir yazı olmus sevgiler

  YanıtlaSil
 11. Alkali su gerçekten önemli sizin de yazdıklarınız gibi. Ben ingiliz karbonatı ile yapıyorum arasıra.

  YanıtlaSil
 12. Aynı su petradada var marka olarak yani :) annemin arkadaşları kullanıyor ciddi anlamda göbek eriteni gördüm bu suyla... 2şişe kullanmak gerekiyor bildiğim kadarıyla etkisini görmek için

  YanıtlaSil
 13. Bilgi için teşekkürler.

  YanıtlaSil
 14. Selamlar arkadaşlar bende Alka mine kullanıcısı olarak buraya yorum yapmak istedim evet ben doğumdan sonraki kilolarımı Alka mine ile yeniyorum �� 108 kiloya kadar çıkmıştım ama bi yakınımız farmasi ürünleri satıcısı olarak tavsiye etti. Sevdiğim ve güvendiğim biridir. Tavsiye üzerine kullanmaya başladım. Bu arada ben kendi çapımda baya baya diyet uyguluyor ama bi destek daha olsa diye düşünürken Alka mineyle tanıştım. Ve daha başlayalı 3 ay kadar olmadı ama ben mükemmel kilo veriyorum ve incelme var hatta 2 beden inceldim kıyafetlerim bol gelmeye başladı ������ ama tabi ben hala diyet ve Alka mine ye tam gaz devam kaç kilo verdim sizce ?���� bu kadar zamanda 15-20 kilo kadar verdim ve 3. Alka mineye başladım şiddetle tavsiye ediyorum arkadaşlar hemen alın kullanın kabızlık derdine de son diyebilirim �� heryönden süperrr hadi kalın sağlıcakla ������

  YanıtlaSil
 15. Bir arkadaşım eczaneden alıp kullanmıştı,yan etki yaptı.Ondan beri çekindiğim bir ürün oldu..

  YanıtlaSil
 16. Oldukça güzel bir ürüne benziyor.

  YanıtlaSil
 17. Her alkalı bır deil @fehmi aslandoğandan temım edıncok faydalı

  YanıtlaSil
 18. Merhabalar
  Maalesef ürün hakkında pek bilginiz olmadan yorum yaptığınız gördüm. Yanlış bilgileri düzeltmek adına yardımcı olmak için yazıyorum. Alkali damla diye satılan ürünlerin genelde sodyum bikarbonat içerir. yani aslında suyunuza bir nevi tuz atmış olursunuz. Suyun ph derecesini ölçtüğünüzde 7 veya 8 in üzerinde de çıkabilir. Fakat ph'ın yükselmesi değil ne ile yükseldiği önemlidir. Yani evinizdeki tuzu suya dökerek de ph derecesini yükseltmiş olursunuz. Ve bu suyu fazla kullanırsanız Yüksek Tansiyon Hastası olabilirsiniz. Şu sitedeki bilgileri okumanızı tavsiye ederim. www.alkamina.com.tr

  YanıtlaSil

View My Stats