Cildinize uygun bir makyaj malzemesi seçmek istiyorsanız ilk olarak detaylı bir ön araştırma yapmalısınız. Gerektiği takdirde bu konuda profesyonel destek almayı da deneyebilirsiniz. Fondöten türü ürünleri seçmeden önce cildinize ait tonları belirlemelisiniz. Böylelikle makyajınızın bir bütün olarak doğal görünmesini sağlayabilirsiniz.


Kış ya da yaz ayları için teninizdeki bronzluk oranlarına göre renkleri yeniden değerlendirmeniz gerekebilir. Cildinizin tonu mevsimler arasında birbirinden farklı şekilde ön plana çıkabilir. Farklı cilt tiplerine uyumlu birbirinden ilgi çekici makyaj ürünleri için Cosmetica.com.tr‘ye bakabilirsiniz.


Makyaj malzemelerini bütün olarak tamamlayabilmek için belirli renklere sahip seçeneklere yönelmelisiniz. Renk bütünlüğünü tamamlayamadığınız zamanlarda makyajınızda göz yorucu farklılıklar ortaya çıkabilir. Kullanımı kolay olan ve işlevsel özellikler sunan ürünler sayesinde zamandan tasarruf elde edebilirsiniz. 


Bu ayrıntılar dışında makyaj malzemesi fiyatları araştırması da yapmanız gerekebilir. Ürün fiyatları marka, ürün içeriği ve üretim materyalleri gibi ayrıntılara göre değişkenlik gösterebilir. 


Makyaj Yapmanın Püf Noktaları Nelerdir?


Makyaj yapmadan önce dikkate alınması gereken bazı özel durumlar vardır. Makyajınızı ilk olarak temiz ve nemlendirilmiş cilde uygulamalısınız. Böylelikle makyajınızın kalıcılık etkisini yükseltmiş olursunuz.


Makyajın alt kısmına uygulamayı düşündüğünüz kremler varsa bunları baz kremler arasından seçebilir ve cilt tonunuzun eşitlenmesini sağlayabilirsiniz. Fondötenlerden yararlanmak hoşunuza gidiyorsa renk eşitsizliği gibi durumları engelleyebilmek için boyun ve dekolte kısmına fondöten uygulayabilirsiniz. 


Yüz kısmınıza doğru tonlarda fondötenler, pudralar ve allıklar uygulamazsanız ruj ve farınızı kullandığınız zaman makyajınız tamamlanmamış olur. Göz bölgesini koyu renklerle ortaya çıkarmak için dudağınızda daha açık tondaki veya şeffaf renklerdeki ürünleri tercih edebilirsiniz. 


Yeni Nesil Makyaj Ürünleri


Kadınlar için vazgeçilmez olan makyaj, etkileyici dış görünüme kavuşabilmenin en önemli yolları arasındadır. Yerli ve yabancı markalar tarafından dizayn edilen özel makyaj malzemeleri gündüz ve gece gibi farklı anlar için makyaj yapabilmenizi sağlar. 


Moda dünyasını ve trendlerini yakından takip eden kişilerin takip ettiği makyaj markaları, farklı sezonlara uygun yeni nesil ürünleriyle dikkat çeker. Ürün ve özel renk paletleriyle sizlere hitap etmeyi başaran markalar arasında farklı türdeki makyaj stillerine uyum sağlayabilecek ürünler bulabilirsiniz. 


Temiz, bakımlı ve hoş görünmek için yararlanabileceğiniz makyaj eşyaları ve malzemeleri doğal güzelliğinize büyük bir vurgu yapar. Göz kalemleri, eyeliner modelleri, ruj ve rimel gibi parçalar sayesinde stilinizi de en göz kamaştırıcı şekilde ortaya çıkarmaya başlayabilirsiniz. 


Yüzünüze profesyonel bir el değişmiş gibi hissedebileceğiniz özel ürünleri inceleyerek dilediğiniz farklı seçeneklere sahip olabilirsiniz. Örneğin, porselen makyaj ürünlerini özel gün ve geceleriniz için tercih edebilir, o anlarda giymeyi düşündüğünüz kıyafetleriniz ve yer aldığınız ortamla bütünlük oluşturabilirsiniz. 


Yüz Bölgelerine Göre Makyaj Ürünleri


Göz, yanak, dudaklar ve tırnaklar için farklı ürünler kullanmayı deneyebilirsiniz. Makyaj bir bütün olarak ele alınması gereken bir konu olduğundan dolayı farklı ürünleri bir arada kullanarak eşsiz bir beraberlik yakalayabilirsiniz. 


Göz için uygun olan ürünler arasında maskara, göz farı, kalemi ve makyaj temizleyicileri bulabilmeniz mümkündür. Ayrıca kirpikleriniz ve kaşlarınız için de farklı ürünlere erişebilirsiniz. 


Dudak bölgesi için en fazla tercih edilen dudak parlatıcıları, rujlar ve kalemleriyle makyajınıza farklı bir boyut kazandırabilirsiniz. Ayrıca yanaklar için dizayn edilen allıklar sayesinde bütün vurguyu makyajınıza yapabilirsiniz. 


Bu ürünleri kullanırken doğru şekilde temizlemeyi ihmal etmemelisiniz. Temizlik yapılmadığı takdirde cildinizde büyük problemler meydana gelebilir. Ayrıca makyaj ürünlerinizi güvenilir şekilde muhafaza edebilmek için özel olarak tasarlanan makyaj çantalarını da kullanabilirsiniz. 

6 Yorumlar


 1. Şimdilik maskelerin arkasına gizleniyoruz ama bu bilgiler her zaman lazım. Teşekkürler canım 🙏😍🌺

  YanıtlaSil
 2. Ne güzel bir yazı olmuş emeğine sağlık Lerzancım

  YanıtlaSil
 3. bilgilendirici yazınız için teşekkürler :)

  YanıtlaSil
 4. Cildi doğru temizlemek önemli.Temizlemeden uyuyamam vallahi :)
  Teşekkürler :)

  YanıtlaSil

View My Stats