29 Nisan 2016 Cuma

BB-MODANİSA.COM “ANNEM VE BEN” KAMPANYASIYLA ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYORKalbinizin Işıltısı Annenize En Güzel Hediyeler
Modanisa.com “ANNEM VE BEN” KAMPANYASIYLA ANNELER GÜNÜNÜ KUTLUYOR

Muhafazakâr giyimin Türkiye’deki lider markası Modanisa.com, Anneler Günü’ne özel bir kampanya düzenliyor. Modanisa.com’dan 29 Nisan ve 8 Mayıs tarihleri arasında 150 TL ve üzeri alışveriş yapanlar 30 TL, 250 TL üzeri alışveriş yapan herkes 50 TL anında indirim kazanıyor.

Sunduğu 300’ü aşkın marka ile Türkiye’nin ilk ve dünyanın ise en büyük muhafazakâr giyim alışveriş sitesi olan Modanisa.com, Anneler Günü’nü özel bir kampanya ile kutluyor.
Modanisa.com’un Anneler Günü’ne özel indirim kampanyası kapsamında 150 TL ve üzeri alışveriş yapanlar 30 TL, 250 TL ve üzeri yapanlar ise 50 TL indirim kazanıyor. Sitedeki tüm ürünlerde geçerli olan kampanya, alışveriş sepetine otomatik olarak uygulanıyor.
Dünyanın en zengin şal ve tunik koleksiyonlarını sunan Modanisa.com, anneler günü için harika hediye seçenekleri hazırladı. Sadece modanisa.com’da bulunabilen birçok markanın anneler gününe özel hediye alternatifleri, büyük beden koleksiyonları ve çanta-ayakkabı seçkisiyle ile bu özel gün için hediye arayışı keyifli bir deneyime dönüşüyor. Üstelik hediyenizi hediye mesajınız ile dilediğiniz adrese gönderebiliyorsunuz.
Avrupa’ya ücretsiz kargo
Modanisa.com Avrupa’da da 3 ve üzeri adette ürün alanlara anında %20 indirim ve kargo bedava uygulaması ile yurtdışındaki alışveriş severleri de unutmuyor.
Sosyal medyada sürpriz hediyeler
Modanisa.com’un Anneler Günü sürprizleri sosyal medyada da devam ediyor. #annemveben #modanisa hashtag’leriyle @modanisa’yı etiketleyerek anneleriyle beraber çekildikleri fotoğrafları instagram’da paylaşan kişiler 8 Mayıs’a kadar sürpriz hediyeler kazanacak.
Editöre not: Modanisa.com, modern muhafazakâr giyim tarzını benimsemiş kadınların kendi giyim tarzlarına uygun binlerce seçenek bulabileceği Türkiye`nin ilk online moda ve alışveriş sitesidir. Muhafazakâr giyimin seçkin markaları ve ünlü moda tasarımcılarının özel tasarımları, yüz binlerce kadına Modanisa aracılığı ile ulaşmaktadır. Yurt içi ve yurt dışından ayda 7 milyondan fazla kadın, günlük giyim, gece kıyafetleri, şal, eşarp ve aksesuar ihtiyaçları için Modanisa.com`u ziyaret edip, son moda trendleri hakkında fikir sahibi olmakta ve alışveriş yapmaktadır.
trendleri hakkında fikir sahibi olmakta ve alışveriş yapmaktadır.

20 Nisan 2016 Çarşamba

Kayıp Valizler Tatilinizi Bozmasın! Samsonite, Track&Go™'yu sunuyorKayıp Valizler Tatilinizi Bozmasın!
Samsonite, Track&Go™'yu sunuyor!

Eksik veya kaybolmuş olan valizler, her yolcunun kabusudur. Bu nedenle Samsonite, valizinin sadece sahibi tarafından kolaylıkla takip edilmesini sağlayan Track&Go'yu geliştirdi.

Valiz içerisinde yer alan Bluetooth beacon, Google tarafından geliştirilmiş açık bir gizlilik/güvenlik protokolü olan Eddystone Geçici Tanımlayıcılar (EID'ler) ile kullanacak.
Samsonite CEO'su Ramesh Tainwala, "Beaconlarımızın Eddystone EID'lerini desteklediğinden emin olmak üzere bu projede Google ile birlikte çalışmaktan heyecan duyuyoruz. Samsonite yenilikçi ve güvenilir valizleri ve çantaları ile tanınıyor, ve bizlerde güvenilir bir teknoloji ortağı ile çalışmak istedik. Google, pazarda kısa bir süre içerisinde gerçek bir çözüm sağlayabileceğimiz konusunda kendimize güvenmemizi sağlayan sağlam, güvenli ve birden çok platformlu bir arada sunan bir yaklaşım vaat ediyor." dedi.

Yolcuların en kötü kabusu ele alınıyor: 24,1 Milyon Valiz Yanlış Yönlendirildi!

Samsonite, 100 yılı aşkın bir süredir yenilikçi seyahat çözümleri oluşturuyor ve kayıp valiz sorununu çözme yolunda önemli bir adım atıyor. 2014 yılında dünya genelinde 24,1 milyon valiz yanlış yönlendirildi, yani geçici olarak veya tamamen kayboldular. Bu 24,1 milyon valizin %85'i, 48 saat içerisinde sahiplerine ulaştırıldı. Fakat yanlış yönlendirilen valizlerin %5,5'i hiçbir zaman sahiplerine geri ulaştırılamadı.

Akıllı Telefonlar ve Kablosuz Ağlar Kullanılarak Seyahat Stresi Azaltılıyor

Track&Go valiz içerisine yerleştirilecek olan Bluetooth beaconunu, mobil ajans In The Pocket ile birlikte geliştirilen ve ücretsiz olarak sunulan Travlr by Samsonite uygulaması aracılığıyla valizin sahibi tarafından öncelikle kaydedilmesi gerekiyor. Valizin kaybolması durumunda, valizin sahibi uygulama içerisinde valizini kolaylıkla kayıp olarak işaretleyebiliyor. Valiz sahibinin bu işaretleme ardından Travlr by Samsonite uygulaması, valiz sahibinin valizini bulmasına yardımcı olmak üzere kullanıcı tabanını kullanıyor.

Uygulamayı yüklemiş olan bir kişi kayıp valizin 50 metre yakınından geçtiğinde, EID tabanlı bir sinyal alınıyor. Bu sinyal, sahibine gönderilecek olan valizin konum ve saat bilgilerini içeren bir bildirim oluşturuyor. Hem takip, hem de bildirim süreci, kullanıcının ek bir maliyet vermesine gerek duymadan gerçekleşebiliyor. Bu konsept ile Samsonite, kayıp valizlerin yerinin bulunmasında ve geri alınmasında birbirine yardımcı olabilecek bu uygulama ile kullanıcıların seyahat stresini azaltıyor.

Elbette kullanıcı sayısı ne kadar büyük olursa, kayıp bir valizin geri alınması ihtimali o kadar artıyor. Bu nedenle, kullanıcı topluluğunu daha fazla genişletmek gerekiyor. Bu teknoloji sonrasında atılacak diğer önemli adım baş seyahat merkezlerinin yakınlarındaki sabit Bluetooth beacon ağını büyütmek üzere havaalanları ve bagaj taşıma şirketleri ile işbirliği yapmak olacak. Bir akıllı telefona sahip olan herkesin, kablosuz ağa bağlı olan cihazlarının sayısının hızlı bir şekilde artması sayesinde kayıp Samsonite valizlerinin ve seyahat veya iş çantalarının bulunmasında yardımcı olacağını düşünüyoruz. ABI Research'e göre, 2020 yılı itibariyle sayısı tahmini olarak 40,9 milyara artacak olan ağa bağlı bu cihazların "Nesnelerin İnterneti ekosistemi" olarak adlandırılan bir kategoriye girmesi bekleniyor.

2016 Yılının Sonunda Avrupa'da

Samsonite ilk Track&Go valizlerini 2016 yılının sonunda Avrupa pazarına sunmayı hedefliyor. Ardından diğer marketlere de girecek valizler, kayıp sorununa dünyada kalıcı bir çözüm getirebilmek adına üstün teknolojisine rağmen diğer valizler ile benzer ücretlendirilecek. Potansiyeli dikkate alırsak bu çözümün, 2017 yılında iş ve seyahat çantası gibi ürün gruplarına da uygulanarak daha da yaygınlaşması hedefleniyor.
Eddystone Geçici Tanımlayıcılar hakkında daha fazla bilgi için Google'ın güvenlik blogunu ziyaret ediniz: http://googleonlinesecurity.blogspot.com/.
Kısa bir süre sonra takip ve izleme özelliği ile güncellenecek olan Travlr by Samsonite uygulamasını indirmek için Play Store veya App Store uygulamasını ziyaret ediniz.

KAYNAKLAR:
Samsonite hakkında

1910 yılında kurulan Samsonite, modaya yön veren seyahat çözümleriyle dünyanın önde gelen valiz markaları arasında yerini almaktadır. Araştırma, geliştirme ve inovasyona bağlılığıyla kendini sürekli yenileyen marka, Curv® materyal kullanımını da içeren bir dizi sektörel yenilikle bilinirliğini artırmıştır. Samsonite seyahat, iş gezisi, günlük ve kişisel aksesuar ürünlerinden oluşan geniş ürün yelpazesiyle müşterilerine hizmet vermeye devam etmektedir. Türkiye’de de bilinir ve güvenilir bir marka olan Samsonite, hafif ve sağlam ürünleriyle seyahat severler için büyük kolaylık sağlamaktadır.

18 Nisan 2016 Pazartesi

Bu yiyeceklerle yağları çıra gibi yakın

Bu yiyeceklerle yağları çıra gibi yakın

Yemek.com, kış boyunca pek de oralı olmadığımız yağlarımızdan daha hızlı kurtulmamız için önerilerini sıraladı. ‘Düzenli Tüketildiğinde Vücuttaki Yağları Çıra Gibi Yakan 10 Yiyecek’ başlığı altında yumurtadan cevize, somondan dolmalık bibere şaşırtıcı isimler yer alıyor. Bilinçli bir diyet ve spor eşliğinde tüketildiği takdirde bu yiyecekler yağlara adeta savaş açıyor.

Yaz sezonu yaklaşırken, kışın kalın kıyafetleri ortadan kalkıp altındaki ‘yaşanmışlık’ meydana çıkınca çoğumuzu bir panik aldı. Yağlardan kurtulmak, yaza biraz daha hafiflemiş girmek için herkes kendince bir yönteme başvuruyor. Bu süreçte, Yemek.com da Düzenli Tüketildiğinde Vücuttaki Yağları Çıra Gibi Yakan 10 Yiyecek başlığı ile bizlere yardımcı olabilecek besinleri sıraladı. Ancak unutmamak gerek, sağlığımızı koruyarak kilo verebilmek için bir uzmana danışarak diyete girmek ve düzenli spor yapmak gerekiyor.

Lifli gıdalar bel çevresindeki yağlarla savaşıyor
Buğday, yulaf, arpa, muz ve portakal gibi lifli gıdalar, American Journal of Clinical Nutrition isimli derginin araştırmasına göre özellikle simit, yani bel bölgesindeki yağlarla doğrudan savaş içine giriyor.

Yeşil çay kilo kaybına yardımcı
Yeşil çay kilo verdirmiyor ancak düzenli spor ve doktor kontrolündeki diyet ile birlikte tüketildiğinde kilo kaybına yardımcı oluyor.

Yumurta protein içeriği ile yağ yaktırıyor
Protein içeriği sayesinde yumurta, kilo vermeye yardımcı önemli bir yiyecek. Vücut proteini parçalamak için daha çok enerji yakıyor, bu da ister istemez kilo vermeye yardımcı oluyor.

Yoğurt ve peynir tok tutuyor
Peynir ve yoğurt, yumurtadaki gibi tok tutma özelliğine sahip, ek olarak içerdiği kalsiyum da vücudun alması gereken önemli bileşenlerden birisi. Yağsız olanları tercih edildiğinde ve düzenli tüketildiğinde bu ikili de vücut yağlarına etki ediyor.

Yakımı en kolay mucize somon
Somon balığında bulunan omega 3, insan vücudu tarafından depolanması çok güç olan ve yakımı da en kolay olan mucize bir yağdır. Bu yararlı yağlar vücut içindeki kötü yağların yerini alarak onları bertaraf eder.

Cevizin yağı da kilo vermeye yardımcı
İçerdiği yağlar, lif ve protein vücudun insüline olan direncini artırarak kilo vermeye yardımcı oluyor. Çünkü ceviz, en iyi omega 3 yağ asit kaynağından biri.

Elma yağ yakımını kolaylaştırıyor
Elmanın bileşenleri ve lifli yapısı yağ yakımını kolaylaştırıyor. Buna düşük kalorisini de eklediğimizde, yaz kış bulunabilen bu lezzeti tüketmek oldukça faydalı.

Dolmalık biber hastalıklardan da koruyor
Elmanın tüm özelliklerini barındıran dolmalık biberde bir de C vitamini bulunuyor. Kışın olumsuz etkilerinden kurtulurken kilo vermek şahane!

Keten tohumu tok tutuyor
Her gün kahvaltıda yoğurdunuza ya da akşam yemeklerinde salatanıza bir yemek kaşığı keten tohumu eklemek, tok tutarak fazla besin alımını engelliyor.

Keskin sirke yağlara zarar
Sirke vücuttaki yağların harekete geçmesini sağlayarak parçalanmasına yardımcı oluyor. Salata ve çorbalarda sirke kullanmak da ayrı bir leziz oluyor.

14 Nisan 2016 Perşembe

Diyette bulgur mu, kinoa mı tercih edilmeli

Diyette bulgur mu, kinoa mı tercih edilmeli ?

Uzmanlara göre, son günlerin popüler diyet ürünü olarak diyet listelerine sokulan kinoa, sağlıklı zayıflamak için ideal bir besin değil. Uzmanlar, kinoanın abartıldığını belirterek, diyetlerde kinoa yerine lif oranı ve beslenme değeri daha yüksek olan bulguru tavsiye ettiğini söyledi. Yerli bulgur ile ithal kinoayı karşılaştıran uzmanlar,tok tutucu özelliği, lif ve yağ oranı ve fiyatının uygunluğu nedeniyle hem beslenmede hem de diyette bulgurun tercih edilmesi gerektiğinin altını çiziyorlar.

Son zamanlarda popüler diyet listelerine giren ve gündemde tutulan kinoa, uzmanlara göre, zannedildiği gibi diyetlerde mucize bir besin değil. Uzmanlar, kinoa ve bulgurun besin değerlerini karşılaştırarak, bulgurun daha üstün özellikler taşıdığını belirtti.

“Bulgurdaki lif miktarı kinoadan daha fazla. 100 gram bulgurda 8,2 gram lif varken, kinoada bu oran 5,1. Lifli yiyeceklerin tok tutucu özelliği olması nedeniyle kilo kontrolünde önemli bir rolü var. Ayrıca sindirim sisteminin çalışması açısından da lifli gıdalar çok faydalı. Bu yüzden diyetlerde kinoa yerine, lif bakımından daha değerli olan bulgurun tüketilmesini tavsiye ediyoruz. Bulguru tercih etmemizin bir diğer nedeni de kinoaya göre daha az yağlı olması. Kinoadaki yağ oranı bulgurun 7 katı. 100 gram bulgurda 0.86 gram yağ bulunuyorken, kinoada 7.33 gram yağ bulunuyor ”

Bulgurun yağ oranı düşük, fiyatı uygun
Ülkemize Güney Amerika’dan ihraç edilen kinoa, uzaklardan geldiği için bulgura göre 20 kat daha pahalı. Kinoa, özellikle glutensiz zayıflama diyetleri için de tavsiye ediliyor. Oysa uzmanlara göre glutensiz gıdaları tüketmek doğru değil.

Uzmanlar glutensiz beslenme konusunda da şu uyarılarda bulundu: “Eğer glutene karşı bir alerjik durumunuz yoksa, ‘Glutensiz’ diyetlerden kaçınmalısınız. Eğer diyet ve kilo kontrollerinizde buğday alımını tamamen durdurursanız, buğdayın içinde bulunan B vitaminleri de almamış oluyor ve sağlıklı olan metabolizmanızı hastalıklara karşı dirençsiz hale getiriyorsunuz. Yaz mevsimi geldiği için herkes de bir zayıflama telaşı başladı. Diyet listelerinde Kinoa ve bulgur rekabeti var. Ancak sağlıklı zayıflamak isteyenlere bulgur tüketmelerini tavsiye ediyoruz”

Bulgur – Kinoa Karşılaştırması (100g )
Besin DeğerleriBulgurKinoa
Enerji (kcal )338334
Karbonhidrat (g)70.250.83
Protein (g)12.213.67
Yağ (g)0.867.33
Lif (g)8.25.1
Potasyum (mg)328529
B1 vitamini ( mg)0.310.36

13 Nisan 2016 Çarşamba

Bakımlı Anneler için En İyisi Remington Reveal Serisi

Bakımlı Anneler için En İyisi
Remington Reveal Serisi

Yaklaşan Anneler Günü ile beraber farklı hediye arayışı içine girenlere Remington yeni çıkardığı Reveal Serisi’ni sunuyor. Annenize tepeden tırnağa güzellik hediye edebileceğiniz Reveal Serisi ile Anneler Günü’nün en güzel hediyesi olacak.

Kolay kullanımı ve şık tasarımı ile Remington Reveal Serisi ile güzellik rutininizi değiştirecek. Kısa sürede annelerin de vazgeçilmezleri arasına girecek bu yeni ve özel seride kirpik kıvırıcı, yüz temizleme, trimmer ve vücut fırçası gibi yenilikçi ürünler yer alıyor.
Yenilikçi tasarımı ve teknolojisi, anında görülen etkisi, uygulama ve kullanım kolaylığı ile Reveal Serisi, tüm beğenileri üzerine toplayacak.
Sadece bir dakikada gerçekleştirdiği yüz temizleme ve cilt bakım ile Reveal Serisi, cildinizi anında pürüzsüzleştirecek. Mükemmel tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde kirpikleriniz hiç olmadığı kadar kıvrık olacak. Duşta, ıslak alanda kullanım olanağı sağlayan ve kuru fırçasıyla da vücutta peeling etkisi yaratan vücut fırçası ile kan dolaşımınız hızlanarak cildiniz ışıl ışıl parlayacak.
Trimmer ve pedikür cihazlarıyla da bütünleyici güzellik sağlayan Reveal Serisi ile anneler artık daha bakımlı ve daha ışıltılı olacak.

Remington Kirpik Kıvırıcı Satış Fiyatı: 69,00 TL
Remington Yüz Temizleme Cihazı Satış Fiyatı: 299 TL
Remington Trimmer Satış Fiyatı: 59 TL
Remington Vücut Fırçası Satış Fiyatı: 299 TL

Remington Pedi Set Satış Fiyatı: 119 TL

Bakımlı Anneler için En İyisi
Remington Reveal Serisi

Yaklaşan Anneler Günü ile beraber farklı hediye arayışı içine girenlere Remington yeni çıkardığı Reveal Serisi’ni sunuyor. Annenize tepeden tırnağa güzellik hediye edebileceğiniz Reveal Serisi ile Anneler Günü’nün en güzel hediyesi olacak.
Kolay kullanımı ve şık tasarımı ile Remington Reveal Serisi ile güzellik rutininizi değiştirecek. Kısa sürede annelerin de vazgeçilmezleri arasına girecek bu yeni ve özel seride kirpik kıvırıcı, yüz temizleme, trimmer ve vücut fırçası gibi yenilikçi ürünler yer alıyor.
Yenilikçi tasarımı ve teknolojisi, anında görülen etkisi, uygulama ve kullanım kolaylığı ile Reveal Serisi, tüm beğenileri üzerine toplayacak.
Sadece bir dakikada gerçekleştirdiği yüz temizleme ve cilt bakım ile Reveal Serisi, cildinizi anında pürüzsüzleştirecek. Mükemmel tasarımı ve kolay kullanımı sayesinde kirpikleriniz hiç olmadığı kadar kıvrık olacak. Duşta, ıslak alanda kullanım olanağı sağlayan ve kuru fırçasıyla da vücutta peeling etkisi yaratan vücut fırçası ile kan dolaşımınız hızlanarak cildiniz ışıl ışıl parlayacak.
Trimmer ve pedikür cihazlarıyla da bütünleyici güzellik sağlayan Reveal Serisi ile anneler artık daha bakımlı ve daha ışıltılı olacak.
Remington Kirpik Kıvırıcı Satış Fiyatı: 69,00 TL
Remington Yüz Temizleme Cihazı Satış Fiyatı: 299 TL
Remington Trimmer Satış Fiyatı: 59 TL
Remington Vücut Fırçası Satış Fiyatı: 299 TL
Remington Pedi Set Satış Fiyatı: 119 TL

Aradığınız Her İçeriği Bulabileceğiniz Yeni Nesil Haber Sitesi

Aradığınız Her İçeriği Bulabileceğiniz Yeni Nesil Haber Sitesi
Yoğun bir gündeme sahip olan ülkemizde sürekli üst sıralarda yer alan haberler değişiyor. Sadece ülkemizde değil dünya üzerinde de aynı anda o kadar fazla gelişme yaşanıyor ki bunları tek bir site üzerinden takip etmek isteyenler oldukça zorlanıyor. Ancak Neotempo sayesinde tüm bu haberlerin hepsine anında ve tek bir yerden rahatça ulaşabiliyorsunuz.
Neotempo’da bulunan üyelik sistemine kayıt olduğunuzda ilginizi çekebilecek haberlerin hepsi ana sayfa üzerinde sıralanıyor. Politika ile ilgileniyorsanız ve dünya gündemindeki siyasilerin etrafında gelişen olayları en yakından takip etmek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Ancak bazen bu haberler öyle yoğun oluyor ki insan bir kaçış noktası arıyor. Bu noktada sizler için hazırlanmış olan eğlenceli içerikler ile yoğun siyasi haberler arasında bir reklam molası vererek zihninizi dağıtabilirsiniz.
Neotempo sadece bir haber sitesi değil. Birçok farklı konudan fotoğraf ve video içeriklerine de hızlıca ulaşabilirsiniz. Kendinizi tanımanıza yarayacak ve arkadaşlarınızla gülmek için paylaşabileceğiniz eğlenceli testler de site üzerinde sizleri bekliyor.
Her haberin içeriğinde yer alan görseller sayesinde dikkatiniz dağılmadan konu içerisine çekiliyorsunuz. Bünyesindeki yazarlar sayesinde karışık ve anlamsız cümlelerden uzak bir şekilde en yalın hali ile tüm haberleri rahatça okuyarak bilgi sahibi olabiliyorsunuz.
Yeni nesil haber portalı ve eğlenceli içeriklerin bulunduğu bu sitede üye olmak da oldukça kolay. Dilerseniz bilgilerinizi girerek saniyeler içerisinde üyeliğinizi tamamlayabiliyorsunuz. Facebook kullanıcılarının işi ise daha da kolay. Hesabınız ile bağlanarak anında belki de sadece bir saniye bekleyerek üyeliğinizi oluşturabiliyorsunuz.
Site içerisinde birbirinden farklı o kadar içerik bulunuyor ki bir okuduğumu bir daha bulamam diye düşünebilirsiniz. Ancak üyeliğiniz sayesinde önceden ilgilendiğiniz haberlere çok rahat ulaşabiliyorsunuz. Bunun yanında aradığınız özel bir içerik var ise site içi arama motoruna anahtar kelimeyi yazarak ilgilenebileceğiniz içeriklerin size ulaşmasını sağlayabiliyorsunuz.

Gündemi her açıdan takip etmek için Neotempo tam size göre. Hem güncel ekonomi, siyaset haberlerinden haberdar oluyorsunuz hem de yüzünüzü güldürecek sosyal bilgilerle dolu içeriklere ulaşabiliyorsunuz. Hepsi sadece tek bir site içinde sizi bekliyor.

12 Nisan 2016 Salı

Freeman Beauty Armutlu Kil Maskesi

Merhaba,
Doğa mucizesi bileşenleri bir araya getiren Freeman Beauty Armutlu Kil Maskesi ile cildin dengesini korur ve besler.


İçerdiği temizleyici killer, geleneksel maskelerden farklı olarak cildi fazla germeden nazikçe temizler. Soyucu özellikte söğüt kabuğu, salisilik asidin doğal formu ile birlikte ciltte sertleşen ölü tabakanın giderilmesine yardımcı olarak canlı, parlak, tazelenmiş görünüm ve his kazandırır. Armut ekstraktı gözeneklerin sıkıştırılmasına bu sayede daha pürüzsüz görünüm elde edilmesine yardımcı olur. Çay ağacı ekstraktı cildin kurumadan temizlenmesini sağlar. Yağlı ve karma ciltler için uygundur. Paraben içermez.
Kullanımı: Hafif ıslak cilde ince bir tabaka halinde uygulayınız. 5 - 10 dakika bekletiniz ve sıcak suyla yıkayınız. Hafta 2 defa veya ihtiyaç duyulan sıklıkta kullanınız.  Satış fiyatı 31 TL

11 Nisan 2016 Pazartesi

Bu Etkinliğin İçeriğini Çocuklar Seçiyor

Bu Etkinliğin İçeriğini Çocuklar Seçiyor

Amerika’da başlayan ve dünya çapında 150’den fazla noktada çocukların zihinsel ve bilişsel gelişimlerine destek olmayı hedefleyen Engineering For Kids (EFK) çocukların dilediği gibi katılabileceği özel bir program sunuyor. EFK Türkiye’de 11 Nisan-10 Haziran 2016 tarihleri arasında geçekleşecek eğitim programlarına çocuklar, hafta içi ya da hafta sonu istedikleri 5 deney için randevu alarak katılabilecekler. Kimyadan uzay ve havacılığa, makineden inşaata farklı mühendislik dallarından, çocukların eğlenirken öğreneceği ve “neden” sorusuna cevap bulacağı deneylere 5-12 yaş arası tüm çocuklar, istedikleri günlerde katılabilecek.

Amerika’da açıldığı 2009 yılından itibaren dünya çapında 150’den fazla noktada binlerce çocuğa ulaşan Engineering For Kids (EFK), çocukları doğuştan mühendis olarak kabul ederek zihinsel ve bilişsel gelişimlerini bu doğrultuda geliştirmeyi amaçlıyor.

Programı Çocuklar Belirliyor
EFK Türkiye, çocukların birbirinden öğretici ve eğlenceli deneyler arasından dilediği gibi seçebileceği bir program sunuyor. Çocukların hem sosyalleşmesine hem de eğlenerek öğrenmelerine katkı sağlayacak eğitimler 11 Nisan-10 Haziran 2016 tarihleri arasında geçekleşecek. Çocukların seçeceği 5 deney için istedikleri günlerde katılmak üzere randevu alabileceği programda kimyadan uzay ve havacılığa, makineden inşaata çocukların eğlenirken öğreneceği ve “neden” sorusuna cevap bulacağı deneyler yer alacak. Pipet roket yapımından, köprü tasarımlarına, mancınık üretiminden, kimya deneylerine kadar geniş bir yelpazede deneyler yapacak çocuklar sosyalleşebildikleri bir ortamda keyifli vakit geçirecekler.

Çocukların yaş grubuna bağlı olarak sahip oldukları farklı ihtiyaçlara göre düzenlenen paket programa 5-12 yaş arası tüm çocuklar katılabilecek.

STEM Metodu ile Eğitim
Bilim, Teknoloji, Mühendislik ve Matematik kelimelerinin İngilizce karşılıklarının kısaltılmış hali olan STEM, öğrencileri problem çözmede bilimi, teknolojiyi, mühendisliği ve matematiği uygulamaya teşvik ediyor. STEM metodu ile öğrenciler temel bilgilerini geliştirirken, okul, toplum ve gerçek yaşama ilişkin konu ve sorunlar arasında bağlantı kurabiliyorlar. STEM metodunu uygulayan EFK, öğretmen merkezli sınıf yerine problem çözme, keşif ve araştırmayla öğrenme merkezli bir sınıfta çocuklara yaparak öğrenme fırsatı sunuyor. Yapılan deneyler ve uygulamalar sayesinde çocuklar hem el becerilerini ve düşünce tarzını geliştiriyor hem de eğlenerek öğreniyor.

5 deney için katılım ücreti 300 TL+KDV olan program hakkında detaylı bilgiyewww.engineeringforkids.com/location/turkey ve www.facebook.com/EngineeringForKidsTurkiye adreslerinden veya 0216 576 80 76 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz.

Evler Ruhumuzu Yansıtır

Evler Ruhumuzu Yansıtır

Merhaba Herkese
Yorgun ve yoğun geçen bir hafta sonundan sonra sizlerle beraberim. Ve hemen oturdum bilgisayarımın başına;

Evlerimiz kişiliklerimizi  yansıtır, ruhumuzda ne varsa evlerimizi de o şekilde dekore ederiz. Mobilyalarımızı, halılarımızı ona göre seçer ufak ayrıntılarda bile bunu yansıtırız. Mutfağımız da salonumuz da bizim yapımıza göredir. Eğer süslü bir yapımız varsa avizelerden biblolara kadar süslü bardaklardan yemek takımlarımıza kadar süslü şeyler alırız. Ancak daha sadeliği seven biriysek ona göre biraz daha özenli ama az öz ürünlerle donatırız evimizi.

Bazen de çok istememize rağmen evlerimizde büyük değişiklikler yapamadığımız zaman ufak ayrıntılar ile gene evimizde kendimize özgü bir dekorasyon oluşturmaya çalışırız. Ben böyle durumlarda evime ufak dokunuşlar yapıyorum. Son keşfim de beni yansıtan kanvas tablo ya da kabartmalı tablolar. Bomboş duvarlarda benim öne çıkan özelliklerimi yansıtan tablolarla evimi süslüyorum. Böylelikle hem daha huzurlu hem de daha çok benimsediğim evimde daha mutlu oluyorum.

Tabloda.com ile irtibata geçip kendi çekmiş olduğum fotoğrafı tablo haline getirebilir misiniz diye sormuştum ama bu kadar güzel olabileceğini düşünmemiştim.


Daha sonrasında #BloggerlarPaylasiyor1Yasinda etkinligimizde hediye edilen tablom da gerçekten çok güzeldi. Duvarımda görenler -Lerzan bu tam senlik  nereden aldın dediler :) Gerçekten bakar mısınız ? Bir tablo beni ancak bu kadar anlatabilir.


Sizlerin dekorasyon önerileri neler ?

8 Nisan 2016 Cuma

Yırtmak ya da Yırtmamak

YIRTMAK YA DA YIRTAMAMAK, İŞTE BÜTÜN MESELE BU!
Mevcut hayatından içi şişenler, ünlü ve zengin olup yırtmak isteyenler, hedefi hızlıca 12’den vurmayı kafaya koyanlar, sizleri buraya alalım lütfen!
Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş Diriliş romanlarının yazarı Şebnem Burcuoğlu, ilkbaharı Alfa Yayınları’ndan çıkan yeni romanı Şekerfare ile selamlıyor!
YIRTMAK YA DA YIRTAMAMAK, İŞTE BÜTÜN MESELE BU!
Mevcut hayatından içi şişenler, ünlü ve zengin olup yırtmak isteyenler, hedefi hızlıca 12’den vurmayı kafaya koyanlar, sizleri buraya alalım lütfen!
Kocan Kadar Konuş ve Kocan Kadar Konuş Diriliş romanlarının yazarı Şebnem Burcuoğlu, ilkbaharı Alfa Yayınları’ndan çıkan yeni romanı Şekerfare ile selamlıyor!
Merhaba, ben Şükran Tanay. İsmim tanıdık geldi mi? Gelmedi tabii, nereden gelecek. Hafızanızı hiç boşuna zorlamayın, beni tanımıyorsunuz. Ben de ünlü ve zengin olma hayaliyle yırtmaya çalışıp yırtamayan milyonlarca insandan biriyim sadece.
Her şey Şekerfare isimli hikâyemi bir film şirketine sattığım gün başladı. Düşünsenize, yazdıklarım film olacak, ben de ünlü olup çılgın gibi para kazanacaktım. Boğazdaki yalıma gelen misafirlere “Çok rutubet oluyor” diye yalandan söylenip gittiklerinde verandada göbek atacaktım. Yengeç yiyip şampanya içecek, paparazziye yakalanırsam menajerimi arayıp fotoğrafları ellerinden aldıracaktım.
Hayaller Kim Kardashian, gerçekler Şükran Nanay. O pırıl pırıl görünen film dünyasında başıma gelmedik şey kalmayınca Şekerfare isimli bir kitap yazıp yaşadıklarımı bir bir anlatayım dedim. Hem belki bu sefer kitaptan yırtarım, kim bilir?
TEKNİK ÖZELLİKLER:
Dizi: Roman
1.Baskı: Nisan 2016
Yay.Yön: Mustafa Küpüşoğlu
Kapak: Fethi Karaduman
Ebad: 13,5 x 193,5
Sayfa: 235
Barkod: 9786051712772
Fiyat: 19 TL

basın bültenidir

7 Nisan 2016 Perşembe

Bloggerlar Paylasiyor 1 Yasinda Etkinlik Sponsorlari

              Bloggerlar Paylasiyor 1 Yasinda Etkinlik Sponsorlari

Daha önce burada bahsettiğim #Bloggerlarpaylasiyor1Yasinda etkinliğimizde bizi birçok firma yalnız bırakmadı. Bunları sırayla paylaşacağım. Hediyelerimizin hepsi çok güzeldi. Bizler için unutulmaz bir gün oldu.

İlk olarak 365ist harika bileklikleri ile bizlerleydi. Bu tarz aksesuarları çok sevdiğim için büyük sürpriz oldu benim için.


Akbrella Şemsiye kırmızı şemsiyeler hediye göndermişler.


Amway Kozmetik harika ürünler yollamış en çok parfümümü beğendim. El kremine ise eşim el koydu bile.

Bebak güneş bakım ürünleri ile bizimleydi


Binboğa bal çok merak ettiğim kekik-keven balı,çam balı ve çiçek ballarıyla bizimleydiler.Burcu Cupcake etkinlik pastamız ile logolu kurabiyelerimizi yapmışlardı. Pastamız da tam bizi ve sitemizi simgeliyordu. Hepimiz çok beğendik.Burock yeni tanıştığım bir marka instagramdan takip ediyordum. İlk kez bir ürününü kullanacağım için mutluyum.Cecile rengarenk ojeleri ve lip balmlar ile bizimleydi.
Chupa cups-montos sakızlar, şekerlemelerle dolu harika bir paket hazırlamıştı bizim için. İstanbul dönüşü oğullarım çok sevindi paketi görünce.


Dermokil güneş kremi ve saç bakım ürünleri ile bizimleydi.


Duru bulgur zaten tercih ettiğim ve severek tükettiğim bir marka. Gelir gelmez de hemen pilav ve yaptım afiyetle yedik.


Düşyeri dergileri Pepe dergileri ile bizimleydi. Mirzanın çok sevdiği bir karakter olduğu için ayrıca sevindim. Gelir gelmez hemen okumaya başladı.
Eğlence Fabrikası bizimle birlikteydi.İlk yazımda da belirttiğim gibi çoğumuzun tanıdığı Badem grubunun B si Barış Bahçeci bey Cdlerini bize hediye olarak getirmişti ve üşenmeden hepimizin Cdlerini imzaladı. Ena Farma bizler için masa çantalığından ıhlamura kadar birçok hediye getirmişti. İstanbul dönüşü ilk işim baş ağrısı için olan maxerin cooler i kullandım. Bayağı rahatlattı beni.


 Etkinlik mekanımız Eresin Crawn Otel zaten çok güzel ev sahipliği yaptı. Daha önceki yazımdan inceleyebilirsiniz. Essence Kozmetik pembe çantalar içinde rengarenk makyaj ürünleriyle bizimleydi. Eyelineri gelir gelmez kullandım ve çok beğendim.

Fabooks bizlere  yıllık mutlu anlar ajandası hediye ettiler. İnşallah bol bol mutlu olur, anılarımızı yazarız.


Hc Haircare severek kullandığım bir marka. Bize şampuan ve saç kremi hediye ettiler.


Kenton tatlıları ve pasta malzemeleriyle bizimleydi.Knorr lezzetli ürünleriyle bizimleydi.Lav tam benlik bir kahvaltı seti ile bizimleydi. 


Minval yayınları iki güzel kitap hediyesi ile bizimleydi.Nihalin Pasta Butiği isimlerimize özel kurabiyeleri ile bizimleydi,Odak parfümeri mis kokulu Ziyba parfümleri ile bizimleydi. Ben Çekici isimli kokuyu seçtim. 


Özel Gün Magnetleri çok sevdiğim masa isimliklerini hazırlamışlardı bizim için.


Panda Lezzetli dondurmaları ile bizimleydi.Periyodik giyim bize hediye çamaşır göndermişler.Portakal Bende hem bize kolilerce portakal hem de lezzetli nar reçelleriyle gelmişlerdi. Firma sahibi kısa bir tanıtımda yaptı.


Uzman Psikolog Ramazan Şimşek imzalı kitapları ile bizlerleydi.


Revox şaç bakım ürünleri ile bizimleydi.


Rituel De beaute özel günler için ısıtıcı bantları ile bizimleydi.


Sahi mis kokulu top hediyeleri ile bizimleydi.


Selin Kolonyaları bizler için hem gözümüze hitap eden hem de 3 çeşit kolonyadan oluşan paketler hazırlamışlardı.


Sen Hep Kalbimdesin hem masalarımızı süsleyen çiçekleri hem de minik hediye sukulentler ile bizimleydi. Kırmadan getirebildiğim için çok mutluyum sukulentimi.

Tabloda hepimiz için sitelerinden seçtiğimiz tabloları gönderdi. Benimki tamamen beni ifade etmiyor mu sizce de ?
Taka Tuka el yapımı magnet ve anahtarlıklarıyla bizimleydi.Tat Makarna lezzetli makarna paketleri ile bizimleydi.
Tatlımoo lezzetli kekler ve meyveleri ile bizlerleydi.Tuğba kuruyemiş en sevdiğim içecek olan kahve, lokum ve lezzetli yemişleri ile bizimleydi.


Uneller lezzetli kurabiye ve atıştırmalıklarıyla bizimleydi. Havaalanında beklerken bir kısmını bitirdik bile :))


 Etkinliğimizin Sponsorları


http://www.365ist.com/
http://www.5thcore.com/
 http://www.semsiye.us
https://www.amway.com.tr/
http://www.bebak.com.tr/
http://binbogabal.com.tr/
http://burcupcake.com/
http://www.burock.com.tr/
http://www.cecileshop.com/
http://www.perfettivanmelle.com.tr/
http://www.dermokil.com.tr/
http://www.durubulgur.com/
http://www.dusyeri.com.tr/
http://www.eglencefabrikasi.com/
http://enafarma.com.tr/
http://www.eresin.com.tr/eresincrown/
http://www.essence.eu/tr/anasayfa/
http://fabooks.com.tr/
https://www.sacbakim.com/
http://www.kenton.com.tr/
http://www.herkessofraya.com
https://www.lav.com.tr
http://www.minvalyayinlari.com/
https://www.instagram.com/nihalin_pasta_v_krabiye_butigi/
http://www.odakparfumeri.com/
http://www.ozelgunmagnetleri.com/
http://www.panda.com.tr/
http://www.elektronturk.com/panda-antivirus/
http://www.periyodikgiyim.com/
http://portakalbende.com/
https://www.facebook.com/uzmanpsikologramazansimsek/
https://www.revox.com.tr/
http://ritueldebeaute.com/
http://sahi.com.tr/
http://www.selin.com.tr/
https://www.senhepkalbimdesin.com/
http://tabloda.com/
takatuka.sopsy.com
http://www.tatmakarna.com/
https://www.tatlimo.com/
http://www.tugbakuruyemis.com.tr/
http://visne.format.com/
http://www.uneller.com/


Türm firmalarımıza ve etkinliğimizde emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimi sunuyorum.

Strawberry Mask Cilt Yenileyici Maske

Merhaba herkese Bugün sizlere 5 etkili bir maske tavsiyesinde bulunacağım. Bir süredir kullandığım çok bereketli ve çok amaçlı bir maske...