25 Eylül 2012 Salı

Berial Ebru Durandan iki kişiye hediye var kaçırmayın !!!

Yeni firmamız Berial Kozmetik içerisinde başlıca 4 katagoride ürünler barındıran köklü bir firma.
Bu katagorilerde sizler için en uygun ürünleri bulabilirsiniz.
  Ev Gereçleri
  Temizlik Ürünleri
  Vücut Bakımı
  Yüz Bakımı


BDIH Sertifikalı Organik ve Doğal Kozmetik

BDIH : Bundesverband Deutscher Industrie und Handelsunternehmen für Arzneimittel, Reformwaren, Nahrungsergaenzungsmittel und Körperpflege e.V.

İnsanlar yüzbinlerce yıldır bitkilerin, yağların ve iksirlerin iyileştirici ve güzelleştirici özelliklerinden yararlanıyorlar. Kleopatra ile ilgili anlatılanları ve onu
n güzellik sırlarını bilmeyen var mıdır? Süt, bal, bademyağı, gülsuyu, mitler, masallar, efsaneler...
Tüm bunlar, bugünkü yaşamımızın temel unsurları. Evet, “doğal kozmetik” son yıllarda tam bir “trend” yöneliş konusu olarak gündeme yerleşti.
Güzelliğimizden sorumluyuz... Sorumluluk bilinçli yaşam demek: Bilinçli yaşamak...
Kendim için iyi olanı ve olmayanı nasıl ayırd edebilirim? Daha iyi ve daha dinamik bir yaşam sürme arzusu ve değişen vücut bakım anlayışı kozmetik pazarında bir devrim yarattı. Ve kozmetik ürünlerdeki doğallığa yöneliş son zamanlarda gerçekten düşünülemeyecek geniş boyutlara ulaştı. Örneğin Almanya’da sadece BDIH Yönetmeliğinin sıkı kriterlerine uyan doğal kozmetik ürünleri “kontrol edilmiş doğal kozmetik” işaretini taşıyabilecekler.

BDIH, 300’den fazla;
- Kozmetik ve doğal kozmetik
- Gıda katkı maddeleri
- Diyet besinleri
- Serbest satılan ilaçlar
- Tıp ürünleri
Üreticisi / satıcısı tarafından organize edilmiş bir birlik.
1996 sonbaharında kurulan “Doğal Kozmetik Çalışma Grubu” doğal kozmetiğin tanımı üzerinde çalışarak “Sertifikalı doğal kozmetik” kurallarını belirledi. Birlik, bu kurallara göre Almanya’daki doğal kozmetik ürünleri için sertifikasyona başladı.
DOĞAL KOZMETİK İÇİN KISA BİR TANIM

Doğal kozmetik, doğadaki etken maddeler yardımıyla insan vücudunun bakımı ve güzelliğini amaçlar. Bu ancak cilde ve çevreye dost hammaddelerle sağlanabilir. Doğal kozmetik, doğal cilt fonksiyonlarımıza yardım eder ve canlandırır. Doğal kozmetik, yumuşak ve doğal bir bakım sağlar ve böylece her yaştaki cildin sağlıklı kalması için önemli bir katkı sağlar. Doğal kozmetik, vücut – ruh harmonizasyonunu canlandırır.
KONTROL EDİLMİŞ DOĞAL KOZMETİK

BDIH tarafından “Sertifikalı doğal kozmetik” işareti verilmiş olan ürünlerin üreticileri, ürünlerini geliştirirken modern doğal bakımın en üst gereklerini yerine getirmektedirler. Bitkisel etken ve bakım maddeleri ile itinalı işlemler ve en yeni bilimsel verilerin göz önünde tutulması sayesinde geliştirilmiş bakım ve koruma ürünlerinde “doğallık” gün be gün yaşatılmaktadır. “Sertifikalı doğal kozmetik” işareti taşıyan ürünlerde bitkisel yağlar ve mumlar, bitki özleri ve çiçek suları, eterik yağlar ve aromalar gibi kontrol altında biyolojik olarak yetiştirilmiş ya da benzeri ortamlarda yabani olarak yetişmiş bitkilerden elde edilen hammadeler kullanılmaktadır. Bunlardan kaynaklı ürünün ekolojik yapısı yanında çevreye uyumlu ve doğal kaynakları koruyan üretim biçimi, hammaddelerin biyolojik olarak parçalanabilirliği ve ambalajların tekrar değerlendirilebilir olması büyük bir önem taşımaktadır.

“Kontrol Edilmiş Doğal Kozmetik” İşareti Taşıyacak Ürünler İçin Kriterler:
Doğal ürünler, doğal hammaddelerden üretilmektedir. Bu hammaddeler “kontrol altında biyolojik olarak” yetiştirilmektedirler. Yani bunların yetiştirilmesi sırasında yapay gübre ve tarım ilaçları kullanılmamaktadır. Doğal hammaddeler içinde çevre kirletici ve zararlı maddelerin olup olmadığı en duyarlı ölçüm sistemleriyle kontrol edilmektedir. Çeşitli kaynaklardan sağlanan diğer hammaddelerin de aynı şartları sağlaması mutlaka istenmektedir.
Doğal ürünler ya cam şişelerde ya da geri kazanılabilen diğer ambalajlarda satışa sunulmaktadırlar. Bir ürünün “doğal kozmetik” olabilmesi için en azından aşağıdaki kurallara uyması şarttır :
• Doğal kozmetikler, “doğal ve cilde dost” hammaddelerden üretilmelidirler.
• Doğal kozmetiklerin üretiminde mineral yağlar ve parafinler kullanılamaz.
• Çünkü mineral yağlar cilt tarafından emilemezler ve cilt üzerinde su geçirmez bir tabaka oluştururlar.
• Paraben, izotiyazolin, benzoikasit, formaldehid gibi sentetik koruyucular doğal kozmetiklerde bulunmamalıdırlar.
• Sentetik çözücüler yardımıyla elde edilen doğal maddeler de doğal kozmetik üretiminde kullanılmamalıdır.
• Sentetik olarak elde edilen boyarmaddeler, parfümler, tensidler (sodyumlaurilsülfat gibi) doğal kozmetik kavramı ile bir arada anılamazlar.
• Sentetik emülgatörler ve tensidler kullanılarak üretilmiş vücut losyonları ve şampuanlar gibi kozmetik ürünler “doğal kozmetik” olarak sunulamazlar.
• Doğal kozmetiklerin tam içerikleri CTFA veya INCI isimleriyle ambalaj üzerinde yer almalıdır.
• Doğal kozmetik ambalajları çevre ile uyumlu malzemelerden seçilmelidir. Böylece hem zararlı maddelerin ürüne geçmesi hem de ambalajın üretilmesi ve sonradan bertarafı sırasında çevrenin kirlenmesi önlenmiş olur.
• Doğal kozmetiklerin üretiminde ölü hayvanlardan elde edilen hammaddeler (örneğin doku özleri, hormonlar, ayrıca lipozomlar, niozomlar kullanılmazlar.
• Doğal kozmetik kavramı, hayvanlar üzerinde test yapılmasını kesinlikle dışlamaktadır.
• Doğal kozmetiğin üretimi sırasında da çevre kirlenmesine neden olunmamalıdır.


ben sizin için bazı beğendiğim ürünleri paylaşıyorum ;


ürünlerin daha fazlası için tıklayınız

Kampanyamız sonucunda iki kişiye 

Dr. Förster Pferdebalsam / Dr.Förster AT KESTANESİ BALSAMI 500 ml hediyemiz 


şartlarımız ise
Öncelikle blog sayfama katılmanız(sağ tarafta) ve sayı yazmanız
sonrasında facebook grubumuza katılmanız
Ebru Duran Facebook sayfasına katılmanız ve orada da kampanyanıza katıldım yazmanız
 Berial sayfasından bir ürünü facebook sayfanızda yada twitter da  paylaşmanız
son olarakta kampanyamızı facebook,twitter ve bloglarınızda paylaşmanız ve linkleri yorum olarak belirtmeniz
hepinize bol şans diliyorum. Kampanyamız 15 gün sürecek olup kargo değerli firmamıza aittir.(25.09.2012-9.10.2012)24 Eylül 2012 Pazartesi

Lerzankaradan ve Bambu Niğde kampanya katılım listesi ve kazananlar


 1. Sultan
 2. Ceylis
 3. Mehpare01
 4. Dilek
 5. Merve üzüm
 6. Kumral28
 7. Adem7814
 8. Zeynep Tülay
 9. Aslihan
 10. Aynur avcı
 11. Murat avcı
 12. Mehmet avcı
 13. Esra erboz
 14. Şenay gazoz
 15. Arwen
 16. Aybuke067
 17. Yüksel
 18. Gaye
 19. Bengü
 20. Tuba sanal
 21. Mukadder maytar
 22. Arzu baçlın
 23. Hale
 24. Meltem küçükoğlu
 25. Nurcan
 26. Emel
 27. Esmanur
 28. Azranilay
 29. Neşeli23
 30. Özlem elmacıgil
 31. Gülcay
 32. Şeyda küpeli
 33. Oguz
 34. Kübra Adıyaman
 35. Burcu kırbaş
 36. Sinemin baharı
 37. Ali Bayar 

tebrikler 
kazanan arkadaşlarımın adres ve telefon bilgilerini lerzankayramirza@gmail.com adresine bekliyorum

7 Eylül 2012 Cuma

www.shophistica.com sitesinde yok yok

 www.shophistica.com sitesinde giriş yaptığınızda kendinizi özel hissetmeye başlıyorsunuz karşınıza çıkan HOŞGELDİNİZ AYAKKABINIZI NASIL ALIRDINIZ yazısı bile ne kadar farklı ve özenli bir sitede olduğunuzu gösteriyor.  www.shophistica.com sitesinde beni en çok etkileyen şey öncelikle seçeneğimin çok olması. Ayrıca aradığım  ürünü bütçeme ya da markaya göre arayabiliyor olmak da benim için çok önemli. Beğendiğim ürünü 360 derece görüyor olmak ayrıca sitenin güvenliğide benim bu siteye olan düşkünlüğümün ayrı bir sebebi. Ayrıca tüm kredi kartlarına peşin fiyatına 3 taksit yapılması da beni cezbeden diğer bir unsur.
sizlere seçmiş olduğum bazı ürünleri paylaşacağım;4 Eylül 2012 Salı

Bambu Sağlık Güzellik Niğde den iki kişiye ikişer hediye

Niğde Bambu Sağlık Güzellik merkezi yöneticisi Zeynep hanım sizleri bambu ürünleri ile tanıştırmak için yepyeni bir kampanya ile aramızda; isterseniz önce Bambu firmasını tanıyalım

Şirketimiz cilt bakım, kişisel bakım ve güzellik ürünleri üretimi konusundaki 14 yıllık birikim ve tecrübesini 2011 yılının başında Bambu A.Ş. çatısı altında bizzat sahaya inerek, hizmetini nihai tüketicilere ulaştırmak üzere; ürün, şirket ve sisteme inanan insanların önderliğinde yola çıktı.
Şirketimiz üyelerine mevcut örneklerinden daha iyi fırsat ve haklar sunmayı hedefleyen, yalnızca ekonomik kazanç değil, aynı zamanda sağlıklı bir yaşam da elde etmelerini hedefleyen bir yapı oluşturdu. Ürün yelpazemizde kişisel bakım, güzellik, sağlık ve temizlik ürünlerine ağırlık verilirken, grup kurup liderlik yapmak isteyenlere ise maksimum kazanç ve kazanılmış hakların adaletli dağıtımı için de taahhütlerimiz kurumsal şirket ilkeleri ile kurallaştırılmıştır.
Ekonomik refah, sağlıklı ve mutlu bir gelecek elde etmek isteyenler üye olabilir, atıl duran çevre ve ilişkilerini ekonomik kazanca dönüştürebilir, kendisiyle beraber çevresine de sağlık ve ekonomik kazanç sağlayabilirler.

gelelim ürünlere; ben birçok ürününü severek kullanıyorum; özellikle sizlerle kullandığım ve memnun kaldığım ürünlerini paylaşacağımhediyelerimize gelirsek iki kişiye ikişer hediyemiz var;birer kokusunu kendilerinin seçecekleri el kremi ve birer de ultra etkili beyazlatıcı hediyemiz olacaktır.kampanya şartlarımıza gelince
öncelikle blogumun izleyicisi olmak(sayı belirtirseniz sevinirim)
sonrasında facebook grubumuza katılmanız
sonrasında firmamızın facebook sayfasına katılmanız ve o sayfada yayınlanan iki ürünü kendi facebook sayfalarınızda paylaşmanız(kontrol edebilmem için duvarlarınız açık olması gerekmektedir)
ayrıca firma hakkında bilgi sahibi olmak isterseniz linke tıklayıp seminerlere katılmanız
son olarakta kampanya linkimizi facebook blog ve twiterda paylaşmanız ve linkleri yorum olarak paylaşmanız gerekmektedir.Mail adreslerinizi de yazarsanız kazandığınızda size ulaşmam kolay olacaktır.Herkese bol şans diliyorum.Kampanyamız 15 gün sürecek olup kargo degerli firmamıza aittir.(5.9.2012-21.9.2012)Strawberry Mask Cilt Yenileyici Maske

Merhaba herkese Bugün sizlere 5 etkili bir maske tavsiyesinde bulunacağım. Bir süredir kullandığım çok bereketli ve çok amaçlı bir maske...