26 Haziran 2018 Salı

Cecile Matte Velvet 03 Lips, Cecile Color Pop Up Butterfly Effect Highlighter, Cecile No Transfer Matte Perfonmance Foundation

Merhaba herkese

Tatildi seçimdi derken bir süre blogumla ilgilenemedim ama artık güzel bir dönüş yaptım. Mutlu haftalarımız olsun.

Bugün sizlerle Cecile Matte Velvet 03 Lips, Cecile Pop Up Butterfly Effect Highlighter, Cecile No Transfer Matte Performance Foundation ile ilgili yorumlarımı paylaşacağım.
Cecile Beauty in Box


Öncelikle Cecile Matte Velvet Lipgloss 03 numara rujdan bahsedeceğim. Cecile Velvet Lipgloss biraz nude biraz pembe içeriyor. Pembe-nude karışımı kadifemsi mat ruj arıyorsunuz işte Cecile 03 numara lipgloss tam size göre diyebilirim. Sürümü oldukça güzel yumuşacık bir yapısı var. Dudakta yapış yapış bir his bırakmıyor. Sürdükten sonra sabitlenene kadar beklerseniz bulaşma yapmıyor. Sık sık tazelemek istemese de bir şey yeyip içtikten sonra tazelemek gerekiyor. Dudak kenarında birikmiyor ve çok hoş bir kokusu var. Renk bana yakıştı ama çok esmerler için biraz açık kalabilir. Dudaklarımı kurutmadan sabitlendiği için de kolay sürüldüğü içinde çok sevdim. Dermatolojik testlerden geçirildiği için de gönül rahatlığı ile kullanabiliyorum. Almak isterseniz sitede şu anda indirimde ve Cecile Matte Velvet Lipgloss fiyatı 14.95 TL
cecile lipgloss
Cecile Matte Velvet Lips 03 

cecile lips
Cecile Matte Velvet Lips


Cecile No Transfer Matte Performance Foundation 205 numara çok hoş bir yapıya sahip. Mat bitişli ve yoğun kapatıcılık içeriyor. Sürüldüğü zaman bulaşmıyor ve ciltte birikmiyor. Ben kalıp gibi duran ya da yüzümde pul pul belli olan fondötenleri kullanmayı sevmiyorum. Daha doğal ve mat dursun istiyorum bu yüzden Cecile mat fondöten hem yapı olarak hem de kapatıcılık olarak beni memnun etti. Sadece ben açık tenli olduğum için bu ton bana biraz koyu geldi; biraz bronzlaştıktan sonra kullanmaya devam etmeyi düşünüyorum. Sanırım 201 ya da 202 benim tenime daha uygun. Cecile No Transfer Matte Performance Foundation fiyatı 35.94 TL Diğer sitelerde biraz daha yüksek fiyatlı olsa da cecile shopta şu anda indirimde.

cecile mat fondöten
Cecile No Transfer Matte Performance Foundation

Cecile Color Pop Up Butterfly Effect Highlighter hem çok güzel bir aydınlatıcı hem de bronzer olarak kullanabileceğim çok şeker bir palet. Öncelikle çok şık bir tasarımı var. Mıknatıslı bir kapağı var ve incecik ambalajı ile çantada rahatlıkla taşınabilecek formda. İçerisindeki minik ışıltıları ile yüz hatlarımda aydınlatmak istediğim bölgelere minik dokunuşlar yapmam yetiyor. Ben çok ışıl ışıl sevmiyorum sadece biraz aydınlık görünüm benim için yeterli. Bu yüzden 01 Merry kısmını yanaklarımda ve burnumda kullanıyorum. 02 Cindy ile göz pınarlarımı aydınlatıyorum. 02 Betty ile de kontör yapıyorum :) Çok kullanışlı bir palet ve kesinlikle tavsiye ederim ben çok beğendim. Cecile highlighter kullananlar siz ne düşünüyorsunuz bu palet hakkında ?Cecile Color Pop Up Butterfly Effect Highlighter-Bronzer palet fiyatı 35.94 TL ve sitede şu an indirimde. Bu palet de diğer Cecile ürünleri olduğu gibi dermatolojik testlerden geçtiği için rahatlıkla kullanıyorum.

Cecile aydınlatıcı

Cecile Aydınlatıcı Palet

Cecile highlighter
Cecile Bronzer


11 Haziran 2018 Pazartesi

Güzel Bir Rollon Arıyorsanız işte Markazen Roll-on

Merhaba herkese

Yaz geldi ve bugün sizlere güzel bir roll-on tavsiyesi ile geldim. İşte çok sevdiğim bir ürün olan güzel bir roll-on Markazen Roll-on
rollon
Markazen Rollon

Yaz geldiğinde ilk aklımıza gelen şey nasıl ter kokmadan gezebiliriz, ya da terlediğimiz zaman kötü kokmamak için ne yapmalıyım, ter kokusunu kendime zarar vermeden nasıl önlerim. İşte bende bu soruları kendime sorup cevaplarını bulmaya çalışırken tanıştım Markazen markasıyla. Öncesinde markanın farklı ürünlerini denemiş ve memnun kalmıştım o yüzden markaya karşı zaten güvenim vardı. Bir de yeşil çay yağı içerdiğini ayrıca aliminyum ve paraben içermediğini okuyunca mutlaka denemeliyim dedim ve denedim. Biliyorsunuz aliminyum ve paraben kanseri tetikleyen maddelerin başında geliyor ve malum rollon koltuk altına uygulanıyor ve kötü içerikli rollonların zararlı etkileri de çok çabuk gözlemlenebiliyor. Korumasını çok beğensem bile içeriği kötü olduğu için vazgeçtiğim rollonlar oldu benim. Pek çoğumuzun da rollon seçiminde en çok dikkat ettiğimiz  şey zararsız olması ve işe yaraması değil mi?

Kullanımı son derece kolay duş ya da banyo sonrası kullanıyorum. Gün içerisinde çok ihtiyacım olmuyor ama olursa da tekrar uygulaya biliyorum. Çok hafif bir parfüm kokusu var o yüzden rahatlıkla ekstra parfüm kullanabiliyorum. Parfümümün kokusunu kapatmıyor ya da bozmuyor. Çok çabuk emiliyor ve bulaşma yapmıyor. Çay ağacı yağı olduğu için koltuk altı batma ve sivilce sıkıntısı olanlarda da işe yarayacağını düşünüyorum. Ben severek kullandım. Markazen Rollon satış fiyatı 26.90 TL.

10 Haziran 2018 Pazar

Devasa İlişkiler Kitabı- Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç

Merhaba herkese

Bugün sizlere Garaj Kitaplar yayın evinden çıkan Devasa İlişkiler Kitabı-Biri Beni Tamamlıyorsun Derse Kaç kitabından bahsedeceğim.
devasa ilişkiler kitabı

Devasa İlişkiler kitabı yazarı Whoopi Goldberg bir çoğunuzun da bildiği gibi komedyen, aktris ve sunucu. Açık konuşayım kitap elime geçene kadar yazar olduğunu bilmiyordum. Televizyon şovlarını çok severek izlediğim Whoopi Goldberg kendi rahat tavırlarıyla ve doğal fikirleriyle güzel bir kitaba imza atmış.

Kitap 218 sayfa. İlk elime aldığımda ben bu kitabı kişisel gelişim kitabı sandım :) Merakla okumaya başladım. Kitapta on beş bölüm var. Bölümler birbirleriyle ilgili ve bağlantı ve hepsi de çok eğlenceli.

 İlk sayfalarda genellemeler ile yaşadığımız ve yaşayabileceğimiz olaylar komik ve eğlenceli bir dil ile anlatılmış. Biraz ilerlediğimizde gene yazarın kendi başından geçenler de anlatılıyor. Gayet eğlenceli ve aaa gerçekten haklı, doğru söylemiş şeklinde ilerlediğim bir kitap olmuş. Okurken hem gözümde canlandırdım hem de haklı ve haksız olduğu tarafları düşündüm. Tabi ki yazarın içinde bulunduğu ortam da yaşadığı ruh hali de benden çok farklı olduğu için hak verdiğim şeyler de oldu vermediklerim de oldu. Ama kafa dağıtmak için okunabilecek bir kitap kesinlikle.

Kitapta tek sevmediğim husus ise bazı yerlerde yazarın kendini tekrar etmesi ve sanki 12 yaşındaki çocuklara açıklar gibi en ince detaya kadar açıklaması. Çok detay sevmediğim için o sayfalarda okurken -hemen bitse dediğim zamanlar oldu. Ama kafa dağıtmak için benim gibi dizüstü edebiyatı seviyorsanız bu kitabı da seveceksiniz.
2 Haziran 2018 Cumartesi

Babalar Gününde Ne Alınır

Merhaba herkese

Yaklaşan babalar günü sebebiyle hepimizi aldı bir telaş. Babalar gününe ne alınır? Babalar günü ne tarz hediye alınır, 1. yıl babalar günü için neler alınmalı, babalar günü için evde ne yapabilirim soruları kafamızın içinde dolaşıp duruyor.

Anneler günü hediyesi almak elbette daha kolay çünkü annelerimiz için seçeneklerimiz çok daha fazla oysa babalar için seçenekler az hele bir de aldığınız hediyelere ne gerek vardı diyen bir babanız varsa :)
 Babama ne zaman bir şey alsam ne gerek vardı der. En son doğum gününde aldığım pijama için -bir sürü pijamam var neden aldın bunu götür Erhan giysin dedi :) Babacığım Erhan'a da aldım senin bu dedim. Kıyamadığı için böyle söylüyor biliyorum ama aldım artık; alıp giymesi gerek değil mi :) Babamın huyu bu her seferinde ben sizden hediye beklemiyorum der aldık diye kızar bile bazen ama bizim de huyumuz bu bizde hediye almayı çok seviyoruz babama. Sizin babalarınız da böyle mi ?

Ben her sene yaptığım gibi eşime pasta yapacağım,hediyesini vereceğim ve gidebilirsem babama hediyelerini götüreceğim. Eğer gidemezsem kargo ile yollayacağım hediyelerini.

Benim babam ve eşim için almayı düşündüğüm şeyleri sizlerle de paylaşmak istedim.

Kişiye Özel Cüzdan ve anahtarlık
Kişiye özel D'S damat gömlek
Kişiye özel tesbih 
Kol Düğmesi
Sitede daha çok çeşit var ama benim tercihlerim bunlar oldu. Siz de babalar gününe ne hediye alsam diye düşünüyorsanız buldumbuldum.com a bir bakın derin. Siteden daha öncesinde de alışveriş yaptım ve sorunsuz elime ulaştı