30 Ocak 2018 Salı

My New Shopping Adress Sassymyprom.com

Hi, everybody. I start writing by wishing good days. It's winter, and it's time for us to refresh our guards. anyway, our needs never end. We women love shopping more. Since shopping from home is nice and comfortable, I enjoy exploring new sites. www.sassymyprom.com

I think the fact that there are gall-specific dresses for minions like me on the site proves to be a very careful site.

I'd like to introduce you to the site. I chose very stylish accessories for myself on site. There are many styles of earrings and necklaces. I bought me earrings and necklaces from the site. And I chose a gold Titanium Steel bracelet. I also looked at the site for cheap Flower Girl Dresses I was looking for dress models for my girl cousins. I liked a few models and wanted to share them with you. There are many different models with tipped and lace. I like these beautiful models, and I like the dresser dresses and tulle skirt dresses. If I were to buy myself a green, blue and mint flowery dress, but my cousins love pink and red. I've studied more of the products in the colors they want. Which one of the very nice lace models did you like?
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                             
Other than that sassymyprom.com there are many beautiful and elegant wedding dresses on the site. If you look for a cheap wedding veils, they have it. There are two-tier tulle and duvet, lace-applied tulle and duvet, ribbon-edged tulle, Lace romantic tulle wedding cover, Silk tulle Bridal veil, lace-edged flower-edged tulle, beads romantic tulle, there are many types of duvets. There are definitely different walls for very fashionable Brides. Brides will be very elegant at their wedding.One of the wedding dresses and veil models here will surely fit your taste.I love flying dresses and bridesmaid dresses. I suggest you take a look at inflatable engagement dresses and pen suits for cocktail parties. There must be something appropriate for your style.I love these green shoes. Don't you think it's very elegant?


I wish you good shopping
Gearbest.com Gold Detaylı İnce Topuk Bot Alışverişi

                                                                                  Merhaba herkese

Bugün sizlere daha önce alışveriş yaptığım ve yazısını yazdığım Stylebest sitesinin kardeş sitesi Gearbest.com dan yapmış olduğum alışverişimi anlatacağım. Gearbest sitesinde elektronik ürünlerden, ev ve bahçe ürünlerine, giyimden oyuncağa kadar bir çok ürünü bulmak mümkün. Benim dikkatimi en çok ev için süslemeler ışıklandırma ürünleri ve elektronik aletler çekiyor. Bir sonraki alışverişim muhtemelen dekoratif ışıklar olacak. Gearbest.com sitesinde çok şık kadın ayakkabıları olunca seçmesi bir hayli zor oluyor. Ben genellikle topuklu ya da dolgu topuk giydiğim için kendime yüksek topuklu şık bir bot seçtim. Gold topuk ve süsleme detayları olan botumun yan kısımları kadife ve arka kısmında da iplerle süslemeleri var. 9 cm yüksekliğindeki bot hem şık hem de rahat. Ben kadife tunik ile kombin yaptım sizce de güzel olmamış mı?

Sitede ayrıca çanta&ayakkabı bölümünde %30 indirim var. İndirim kodu bagshoes

Bayan giyim bölümünde de seveceğiniz bir çok parça var. Bir çok üründe indirimli şu anda . Ekstra %30 indirim için kod  APPAREL

29 Ocak 2018 Pazartesi

Çocuk Kitap Tavsiyesi Selina'nın Maceraları

Merhaba herkeseKayseri'den döndüm başladım tekrar blog yazılarımı yazmaya. Önceliğim Erşat Mirza'nın çok severek okuduğu Selina Serisinin yazarı İdil Öztürk Başara ile sizleri tanıştırmak oldu.

Oğullarımın ikisinde de okutacağım kitapları önce ben okurum. Sonra sakıncalı değilse onlara okuturum hatta bu yüzden ilginç olaylarla da karşılaşabiliyorum. Mesela büyük oğlum 3. sınıfta iken öğretmenler ortak karar almış ve tüm 3. sınıflar için bir kitap önermişlerdi. Kitabı aldım ve aynı gün okuduğumda içinde 4-5 yerde küfür ve o yaş grubuna uygun olmayan kelimeler olduğunu öğretmenlere bildirdiğimde tüm okuldan o kitapları toplatmıştık :) O yüzden çocuk kitaplarını çok severim ve hemen de okurum. Selina da hem fotoğraflarıyla hem de özenle seçilmiş kelimeleriyle benden tam not aldı.Bugün sizlere bir başarı hikayesinden bahsedeceğim. Arkadaşım İdilob İdil Öztürk Başara'nın  başarı hikayesini sizinle paylaşmak istedim.

Öncelikle İdil'e Selina nasıl doğdu diye sorduğumda aldığım yanıtı sizinle paylaşmak istedim.


Merhaba,
Kitabın nasıl ortaya çıktığını kısaca anlatacak olursam;
Kızım Nehir  12 yaşında  ve  her gece ona kitap okuyorum. Daha doğrusu ilk 6 yıl ben ona okudum, 6 yaşından beri de  birlikte okuyoruz.  Fakat okuyacak kitap, anlatacak masal bulmakta zorlandığım bir süreç oldu. İnsan anne olduktan sonra her şeye, hayata bakış açısı değişiyor. Çocuğuna uygun olup, olmadığını sorgulamaya başlıyor.  Dünya klasikleri inanılmaz. Hepsi ama istisnasız hepsi hikayesinin içinde kötülük barındırıyor. Her zaman iyi ve kötünün savaşını anlatıyor. Evet çoğu zaman iyi kazanıyor  ama kötülüğü, büyücüyü, cadıyı, canavarı da çocuğun aklına sokuyor. Beni en çok üzense bu masallar çocuklarımıza 3 yaşından itibaren anlatılmaya başlanıyor. Tevekkeli  boşuna psikologlar çocukluğa döndürmüyor insanları. Çocuklarımızın o tertemiz beyinlerine neler yüklüyoruz.
Şimdi bir düşünsenize, Hansel ve Gratel, Pamuk Prenses, Rapunzel, Uyuyan Güzel, Cinderalla… böyleeee uzar gider. Cadıların, büyücülerin ve kötü üvey annelerin yanı sıra beni üzen diğer bir noktada, kötülük yapanların da kadın, mağdur olanın da kadın olmasıydı. Ayrıca kurtarılmak için bir prens beklenmesi de ayrı bir sorundu. Sonra kurbağayı öpmek zorunda kalan Prenses gibi anlamsız konular da bence çocukların taze beyinlerine yüklenmemesi gereken, gereksiz işler.
Daha sonra ben de kendi masalımı kendim yazarım dedim ve  Selina’nın maceralarını  yazmaya başladım. İlham kaynağım kızım oldu. Yaşadığımız otel, buradaki doğa, arkadaşları  vs..  Hatta kahramanımızın ismini Nehir’in sınıfında yaptığımız bir anketle, çocuklar belirledi.
Resimlerini  Aygül Öveç Avcı çiziyor. Harika da bir iş çıkarıyor. Beynimdekileri, hayallerimi neredeyse bire bir canlandırıyor. Selina’da şu anda etrafta dolaşan, ne olduğu belirsiz, eciş bücüş kahramanlara inat, çocuk gibi çocuk, afacan ve sevimli bir karakter oldu. Ayrıca kızımın bir fotoğrafından yola çıkarak çizildi.
Hikayelerde vurgulamak istediğim diğer bir hususta “doğa ve hayvan sevgisi”  . Beton apartmanların içinde, tabletlerin sanal dünyasında hapsolmuş çocuklara, unuttukları doğayı, mahalle arkadaşlığını hatırlatmak istedim. Gittikçe betonlaşan dünyada çocuklarımıza tekrar doğa sevgisini aşılamak amacındayım.
Bu hikayelerin en önemli özelliği, bir çok pedagogdan, öğretmenden ve anneden destek alınarak oluşturulmuş, çok büyük oranda  kendi kızımla yaşadıklarımdan yola çıkılarak yazılmış gerçek bir hayat hikayesi  olması. Daha da önemlisi; içinde hiçbir subliminal mesaj, şiddet, korku, canavar, büyücü vs. içermemesi. Ayrıca seri olacağı için devamı da gelecek
Milli Eğitim Bakanlığı tarafından önerilen kitaplar listesine de alındı. İngilizce çevirisi tamamlandı ama henüz basılmadı. Basılır basılmaz hemen onu da size ulaştıracağım.

İlk baskının bir kısmı da Niğde'de yaptığımız bir organizasyonda bedensel engelli çocuklarla da buluştu. İlk fotoğraftaki kızımız Kardelen'e kitabı annesi okudu ve Kardelen kitabımızı çok sevdi. İdile güzel yüreğinden ve desteğinden dolayı çok teşekkür ediyorum. Sizde Selina'nın maceraları için buraya tıklayabilirsiniz. Yolun açık olsun İdilcim başarılarınla da bizi gururlandırmaya devam et. Selinanın maceraları D&R satış fiyatı 7,5 TL21 Ocak 2018 Pazar

Gabrini Lovers Rouge 3&1 Moisture Color

Merhaba herkese
Gabrini Lovers Rouge

Geçen hafta Gabrini Cosmetics yeni bir seri çıkarttı ve sağ olsunlar bana da yolladılar. Gabrini Lovers Rouge 3&1 Moisture&Colour 6 yeni rengiyle bizlerle. Yumuşacık yapılarıyla kolayca sürülüyor. Kalemler önceki seriden farklı olarak asansörlü olarak üretilmiş. Bu bence büyük bir avantaj. Çünkü yapıları çok yumuşak olduğu için kırılma riskleri fazla oluyordu ve çok dikkatli açmak gerekiyordu. Bunların asansörlü yapısı açma sıkıntısı yaşatmıyor.Herkese hitap etmesi için 6 farklı rengi var. Benim favorim 01 numara ile şeftali tonlarında bir ruj. Tek katı bile renk vermeye yeterli. Kalıcı rujlar kadar uzun süreli kalmasa da uzun süre kalıyor. Dudakları kurutmuyor. Bir şey yeyip içmedikçe 5-6 saat dayanıyor. İkinci favori rengim de bordo-kırmızı arası bir renk olan 05 numara. Tek kat sürdüğümde kırmızımsı dururken ikinci katta bordoya yakın bir renk oluyor. Kahverengi sevenler için 09 numara tam bir çikolata kahve renginde. Daha sade belli belirsiz dursun derseniz 06 açık nude tonlarında. 10 numara koyu kahve tonlarında. Canlı bir kırmızı rujum olsun isterseniz de 08 numarayı tercih edebilirsiniz. Gabrini Lovers Ruj tubitrend.com da 8 TL satış fiyatıyla sizlerle.Siz hangi tonlarda tercih ediyorsunuz ? Gabrini kalem rujlarını denediniz mi? 

20 Ocak 2018 Cumartesi

Teremen Ter Azaltıcı Sprey

Merhaba herkese

Bugün sizlere gene bir süre kullanıp memnun kaldığım bir üründen bahsedeceğim. Teremen Ter Azaltıcı Sprey bugünkü blogumun misafiri.
terlemeyi azaltıcı sprey
Teremen Ter Azaltıcı Sprey

  Açık konuşmak gerekirse sevmediğim ürün olduğunda anlatmak istemiyorum. Sadece soran olursa bana olumsuz gelen taraflarını söylüyorum ama gene de deneyin diyorum. Çünkü yapılarımız farklı beklentilerimiz farklı. Benim beğenmediğim ürünü başkası beğenebilir ya da bana yetersiz gelen bir ürün başkası için kurtarıcı olabilir. Teremen spreyi sevdiğim için anlatmak istedim.

Teremen sprey tüm cilt tipleri için üretilmiş bayan ve erkek olmak üzere iki tipi olan bir ürün SGA kozmetik tarafından üretilmiş. Dermatolojik olarak test edilmiş ve İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa tıp fakültesinde onaylanmış. Teremen cilde zarar vermeden terleme oranında azalma sağlayarak ter kokusunu önlüyor (ter kokusunu bastırmıyor terlemeyi azaltıyor). Düzenli kullanımda da terlemekten kaynaklı sıkıntıları azaltıyor. PH değeri cilde uygun olduğu için de cilde zarar vermiyor kaşıntı, kızarıklık ya da yapışık his bırakmıyor. Terlemeyi oluşturan ve kötü kokulara sebep olan bakterileri yok ediyor.

Teremen kullanımı da çok kolay. Kullanılacak bölge temizleniyor (en güzeli duş sonrası kullanmak )sonrasında spreyi sıkıp masaj ile yediriliyor. En etkili şekli her gece yapılması çünkü düzenli kullanımda terlemeyi azaltarak sıkıntıları ortadan kaldırıyor. Ben 1 ay gibi bir süre kullandım. Kuru ciltli olduğum için ilk kullanımda biraz tereddüt ettim çünkü kullanım kılavuzunda alerjik ciltler de dikkatli kullanılması öneriliyordu.Bende çok şükür kaşıntı alerji v.s. sebep olmadı. Kokusuz diyebileceğim kadar soft bir kokuya sahip; bu da en büyük avantajı. Kullandığım parfümü gölgelemiyor ve rahatlıkla kullanmamı sağlıyor. Ben memnun kaldım eşim için erkek olanı da sipariş edeceğim. Ürün sadece koltuk altı değil ayak ve ellerde de etkiliymiş. Bu tarz bir sıkıntınız varsa bence bir şans vermelisiniz. Teremen satış fiyatı 47,20 TL

Sga Kozmetik ürünlerinden kullandığım bir de Zenvita Renk Açıcı Cilt Bakım Kremi var. Onu da bir diğer yazımda paylaşacağım sizlerle.

Sizler kullandınız mı? Memnun olup olmadığınız şeyler oldu mu?

16 Ocak 2018 Salı

Timeless Truth Apple Collagen Mask (Elma Hücre Kolajen Maske)

Merhaba herkese

Bugün sizlerle daha Timeless Truth Apple Collagen Mask (TT Mask) deneyimimi paylaşacağım. Daha önce gene TT mask Snow Lotus Lucency Bio Cellulose Mask denemiş ve çok memnun kalmıştım. Benim gibi kuru ciltler için bu tarz maskeler etkili ise içeriği de temizse kurtarıcı oluyor.
elma kök hücre kolajen biyoselüloz cil bakım maskesi

Kış geldiği zaman kuru olan cildim daha da kuruyor. Sürekli nemlendirici ve besleyici serumlar kullansam da bazen yetersiz geliyor. Bazen de kullandığım peeling ve yıkama jelleri kurumasını artırabiliyor. Böyle zamanlarda collagen maskeleri imdadıma yetişiyor.

Elma kök hücre kolajen biyoseliloz cilt bakım maskesi ünlü İsviçre elma cinsi Uttwiler Spatlauber den elde edilen elma kök hücreleri ve canlandırıcı zengin içeriğine sahip. Antiaging özellikli elma kök hücreleri, kolajen ve elastiyenlerin de desteğiyle cildinizdeki hasarlı dokuların onarılmasında rol oynuyor.

bio cellulose apple stem cell collagen maskantiagingYüzümü temizledikten sonra maskenin içindeki koruyucuları ayırıp yüzüme yerleştirdim ve 20 dakika beklettim. Bayağı ıslak yapıdaki maske cildime önce bayağı bir soğukluk verdi. Cildime ufak ufak masaj yaparak yedirmeye devam ettim. Bu arada poşette kalanları da yüzüme ve ellerime yedirmeyi de ihmal etmedim. Sonrasında maskeyi çıkarttım ve gene poşette kalan ile (bayağı yoğun bir ıslaklık vardı) masaja devam ettim. Sonrasında cildim iyice emdi. Daha önce de belirttiğim gibi cildim aşırı kuru olduğu için bayağı bir nemlendirecek diye bekledim ama benim cildime verdiği nem yeterli gelmedi. Cildiniz normalse ve yağlıysa kesinlikle bayılacaksınız ama benimki gibi aşırı kuru ise yetmeyebilir ama denemenizde fayda var. Belki benimkine yeterli gelmeyen size iyi gelebilir.

Daha öncesinde kullandığım Kar Lotusu Biyoselüloz Cilt Bakım Maskesi çok daha etkili gelmiş ve nemlendirmesi ile kendisine hayran bırakmıştı beni. Kullandıktan sonra cildim canlanmış ve parlamıştı. Sürekli kullanımda da koyu lekeleri azaltıp cilt hasarlarını da onarmayı vaat ediyordu. Bundan sonraki tercihim gene muhtemelen TT mask Kar lotusu biyoselüloz cilt bakım maskesi olacak çünkü gerçekten çok memnun kaldım. Biyoselüloz maske seviyorsanız her cilt ve isteğe göre ayrı 11 çeşit maske var. Bence denemelisiniz

Dresslily Gri Deri Kürklü Ceket

Merhaba herkese


Deri ceketleri hemen hepimiz severiz. Kimimiz gençken kimimiz yaşımız biraz ilerlediğinde mutlaka bir kez deri ceket giymek istemişizdir. Ben de en son 4-5 sene önce bir deri ceket almıştım. Biraz serin tutuyordu bu yüzden çok severek kullanmadım ve bir daha almak istemedim. Ta ki Dresslily sitesinde içi kürklü deri ceketi görene kadar. Baktım içi kürklü ve çok şık hem üşütmez de diye düşünüp sipariş verdim.

Faux Kürk Yaka Slim Deri Ceket  gri renk ve M beden sipariş verdim. Gri kıyafet ve gri aksesuarlar  bu sene çok moda olunca öncesinde gri bot ve gri çanta da almıştım; şimdi üçü harika kombin olacaklar diyerek heyecanla bekledim kargomu. Kargom geldi ceketim gerçekten çok güzeldi. Yaka ve cep detayları da kürklü. Ayrıca bel kısmı ve sırtında da fermuar detayları var. Tek sıkıntısı M beden olmasına rağmen biraz dar olmasıydı. Neyse ki çok dar olmadı da rahatlıkla giydim. Sizce nasıl ?Bu arada Dreslily sitesinde Special Valentine's Day indirimleri başladı mutlaka göz atın :)


14 Ocak 2018 Pazar

Çok Güzel Hayran Bırakacak Oya Örnekleri


 Neredeyse her kızın çeyizinde olan ve her geçen gün yeni fikirlerle daha güzel modellerin ortaya çıktığı, oya örneklerinden biraz bahsetmek istiyorum. Yapacak bir şeyler arıyorsanız, vaktinizi değerlendirmek için çok güzel bir hobi olabilir. Ayrıca kızlarınız için de çeyizlik harika oya modelleri yapabilirsiniz, tığ işini öğrenmek ve kendi el emeğinizle bir şeyler yapabilmek, sizi de mutlu edecektir. Ben çocukluğumdan beri rengarenk ipleri, boncukları hep sevmişimdir, şimdilerde artık komşulardan, tanıdıklardan oya modeli aramaya gerek bile kalmadı, artık hayatımızda büyük bir yer edinen, internet ve cep telefonları sayesinde, sosyal ağlarda paylaşılan en yeni oya örneklerini hiç uğraşmadan kolaylıkla bulabiliyoruz, hanımlar el emeği, göz nuruyla yaptıkları o güzel oya modellerini bizlerle paylaşıyorlar. 
iğne oyası modelleri
İğne Oyaları
Yeterince tığ işi biliyorsanız, oya örneklerini bir resim paylaşımından bakarak bile yapabilirsiniz. Tabi sadece sosyal paylaşım siteleri değil, başka siteler de videolu anlatımlı oya örneklerini de kolaylıkla bulabilirsiniz. Benim son çıkan oya örneklerini takip ettiğim bir site var, hunerliparmaklar.com gerçekten en son çıkan oya örneklerini burada bulabiliyorum, sadece tığ oyası değil, oya örnekleri arasında oldukça çeşitli modeller var, iğne oyaları, mekik oyaları, sadece yazma kenarı için değil, havlu kenarlarına yapabileceğiniz çok güzel oya örnekleri de mevcut. Bazı modellere bakarken hayran kalıyorum, öyle güzel yapılmış ki, çok zarif ve narin görünüyorlar. Oya modellerini görünce, iğne oyasına da merak sarıyorum, yapımı biraz zor gibi görünse de, eminim biraz uğraşırsam bunu da yapmayı başaracağım, biz hanımların hünerli parmaklarından hiç bir şey kurtulamaz, inanırsak her şeyi hakkıyla elbette yapabiliriz. 
oya modelleri
Oya Örnekleri
Bahsettiğim siteye geri dönecek olursak, içeriğinde ki oya örnekleri kadar, sitenin ismi de çok güzel, hünerli parmaklar sitede dolaşırken modelleri yapmanız için sizi daha da istekli hale getiriyor, modellerin yapımını detaylı anlatan videoları bulmak işinizi epey kolaylaştırıyor. Oya işlemeye yeni başlayanlar için de yapabilecekleri kolay oya modelleri var, kolay diye güzel görünmediğini düşünmeyin, çünkü güzel olmayan hiçbir modelle karşılaşmayacaksınız. Kolay veya zor, her oya modeli gerçekten çok güzel görünüyor, kum bocuk ile, incilerle yapılan modeller ışıl ışıl görünüyor, bu modelleri görüp de yapma isteği duymamak elimizde olmayan bir şey sanırım. Sizce de öyle değil mi?

Değerli yorumlarınızı bekliyorum, mutlu ve huzurlu kalın.
13 Ocak 2018 Cumartesi

Sokak Trendinin Vazgeçilmezi İsimli Takılar

Sokak Trendinin Vazgeçilmezi İsimli Takılar

Her dönemin bir moda trendi vardır. Renkler, kumaşlar, desenler bu dünyayı oldukça farklı yerlere sürükler. Tabi bir de bunların sokaktaki yansıması oluyor. Eğer bir moda ikonu değilseniz en çokta bununla ilgileniyoruz.


Sokak modasında kıyafetlerimiz kadar ödemli olan elbette ki takılarımız ve aksesuarlarımızdır. Her ne giyersek giyelim, stilimizin en önemli tamamlayıcıları kolyelerimiz, bilekliklerimiz ve yüzüklerimiz olmaktadır. Tam da burada yıllardır vazgeçemediğimiz isimli takılara olan alışkanlıklar devreye giriyor. Gerçekten de her dönemin vazgeçilmezi olan bu ürünler zaman içerisinde son derece modern ve yenilikçi tasarımlara kavuştu. Geometrik desenler, yeni fontlar, simgeler gibi birçok özel tasarımların bulunduğu koleksiyonlar kadınların severek kullandığı vazgeçilmezi arasında yer alıyor.


Teknolojinin de getirdiği online alışveriş rahatlığı bu özel ürünlerin internetten alınmasını sağlıyor. İnternette görüp çok sevdiğiniz o İsimli Kolye artık birkaç tık uzağınızda sadece size özel üretiliyor ve adresinize kadar gönderiliyor. Bu siteler arasında özellikle dikkat çeken Hariqa markası birbirinden şık isimli kolye, bileklikler ve yüzükler üretiyor. Tüm ürünlerinde gümüş kullanan marka, tamamen sizin tercihlerinize göre üretim yapıyor ve ücretsiz kargo ile kapınıza kadar gönderiyor.İçerisinde yüzlerce farklı konseptte gümüş takılar bulunduran Hariqa güvenli ödeme ile kredi kartına 9 taksit avantajı ile ödeme kolaylığı da sağlıyor. Ayrıca şık hediyelik kutuları da hediye alışverişlerinizde sizleri memnun ediyor. Özellikle yaklaşan sevgililer günü ve anneler günü alışverişleriniz için göz atmanızı tavsiye ederim.

Sevinç ve Nihan ile Yeni yıl Etkinliği Sponsorları


Merhaba herkese

Bugün sizlere geçtiğimiz ay katıldığım Sevinç ve Nihan ile Yeni Yıl Etkinliği sponsorlarından bahsedeceğim


OrjinalSepeti.com

Kurabiyelerimiz Matolyem ve Cookie Star tarafından yapılmıştı
Ahmad Tea
Baby Corner


Bubble Mask Beauty Factory


  
Bebak
BH Naturel
Biota59element
Buldumbuldum.com


Body Cology

Capicade
Cosmed

Diamond Protect

Dove

Dr.Oetker

Duru Bulgur

Farmasi

Hairmix

Hc Care

High Genic

Kartal Ançuez

Knorr
Cheery Nute

La Rose Dessables Paris

Megallux Botanicals Care

NaturelkaOtaci

Peloid Pelomin

Revox

Rituel de Beauty

Sga Kozmetik

Sleepy

Sosyopix

Splat

Taylan Kümeli

Termalife

Think for Fun

SenGüzelsin.com (Tresan)

TTmask

VegaBones

Vissmate

Zeytinden

Nutraxin
Tüm sponsorlarımıza teşekkür ediyorum. Kullandıkça yorumlarımı sizlerle paylaşacağım
Sevgiler