28 Haziran 2017 Çarşamba

Lrouge Tea Tree Oil Çay Ağacı Yağı

Merhaba herkese

Bugün sizlere çok eskiden beri kullandığım www.hepsiproda.com sitesinden aldığım yeşil çay yağı Lrouge Tea tree Oil den bahsedeceğim.

çay ağacı yağı
Lrouge Tea Tree Oil
Yıllar önceydi bir arkadaşım tavsiye etmişti hepsipropada.com sitesini ürünleri çok iyi diye. Hele de bir çaylı krem var her derde deva her evde bulunmalı dedi. İlk siparişimde body mist ve çaylı krem istemiştim. Deneyeyim dedim eğer memnun kalırsam daha fazla ve farklı ürünleri alırım.

Body mist fresh kokusunu tercih etmiştim ;güzeldi tam yaz ayına denk gelmişti çantamda taşıdım ihtiyaç duydukça da kullandım. Kokusu her body mistte olduğu gibi çok kalıcı olmasa da çok rahatlatıcıydı.
tea tree
Çay ağacı yağı
tea tree oil
Eski ve yeni ambalajda çay ağacı yağı
Çaylı kreme gelince ambalajı yuvarlak bir kutuda üzerinde koruyucu bir kapağı var. Yapısı yağlı ama cildin dengesini bozmuyor. Kullanım alanı ise çok fazla. Küçük ev kazalarında, sinek sokmalarında, yaralanmalarda, akne tedavilerinde, burun tıkanıklığında, baş ağrısında, leke tedavisinde kullanılan çay ağacı yağını kullanmaya başladım. Öncelikle küçük oğlum Mirza çok hareketli bir çocuk ve dolayısıyla sürekli düşme, çarpma yaralanmalar oluyor. Açık olmayan yaralarda kullanmaya başladığımda ağrı kesici özelliği sayesinde ağrıyı hafifletirken morarmaları da azalttığını gördüm. Burun tıkanıklıklarında bulunduğumuz odada kaynar suya eklediğimde nefes almayı kolaylaştırdığını gördüm. Sinek ve böcek sokmalarında kullandığımda kaşıntıyı azalttığını ve ağrıyı hafiflettiğini gördüm. Sivilce çıkacağını anladığım zaman sürdüğümde eğer büyük bir sivilce ise çabuk olgunlaştırdığını gördüm. Küçük ise 1-2 gün içerisinde geçtiğini gördüm. Başım ağrıdığında şakaklarıma ve enseme sürdüğümde ağrımı hafiflettiğini gördüm. Sanırım analjezik etkisiyle kaslarda rahatlama sağlıyor. Herpes (uçuk) çıkacağını anladığım zaman sürdüğümde de kaşıntıyı aldığını ve kolaylıkla iyileşme sağladığını gördüm.İşte bu yüzden yüzden yıllarca kullanmaya ve evimde bulundurmaya devam ettim. Zaten 1 kutu 6-7 ay kadar gidiyordu. Tek kötü yanı kokusu. Naneli kokuları çok sevmeyen ben kar zarar tablosu yapıp baktım ki faydası çok kokusuna rağmen kullandım. Herhangi bir yan etkiye rastlamadım.

çay ağacı
Çay ağacı yağı artık yeni ambalajında daha da kullanışlı yanımda da rahatlıkla taşıyabiliyorum. Tüp içerisinde 100 ml lik ambalajda. Oda sıcaklığında duruyor. Isı ve ışıktan etkileniyor sıcak ortamda daha sıvı hale geliyor.

Çağ ağacı yağının fiyatına gelirsek 59 TL-69TL arasında satılıyor. Dönem dönem kampanyalarda 1+1 hediyeli zamanlarda alıp evimde bulunduruyorum ya da sevdiklerime hediye ediyorum. Siz Tea Tree Oil hakkında ne düşünüyorsunuz ? Kullandınız mı?

27 Haziran 2017 Salı

Sesli Durak İle Engelleri Kaldıralım

Sesli Durak mobil uygulamasıyla,
görme engelliler artık şehir içi ulaşımda yalnız değil

HAYDİ, ENGELLERİ SESLİ DURAK’LA KALDIRALIM

Boyner Grup’un sosyal girişimcilere kitlesel fonlama sağlamak amacıyla kurduğu Buluşum, toplumsal fayda odaklı projeler ile hayatları değiştirmeye devam ediyor.

Buluşum’un yeni projesi Sesli Durak, görme engelli bireyler için günlük hayatta ulaşım engellerini ortadan kaldırmayı hedefliyor. Bir mobil uygulama olarak hayata geçirilen Sesli Durak; görme engellilerin, duraklara gelen otobüslerden ve hangi hatta ait olduklarından sesli olarak haberdar olmalarını sağlıyor.


Sesli Durak’a büyük destek Boyner ‘den geliyor
“Sen de katıl desteğin Boyner’le 5’e katlansın”

Proje kapsamında www.bulusum.biz adresine girerek projeye yapılan her 1 TL’lik bağışa, Boyner de 5 TL. destek verecek. 17 Temmuz tarihine kadar Boyner’le desteğiniz 5’e katlanırken, görme engelli bireyler için seyahat engelleri ortadan kalkacak.

Duraklara gelen otobüslerden ve otobüslerin hangi hatta ait olduklarından görme engellileri sesli olarak bilgilendiren bir mobil uygulama olan Sesli Durak, sosyal girişimci Onur Kılıç tarafından hayata geçirildi. Sesli Durak, Android işletim sisteminde çalışıyor ve Google Play uygulama mağazasından indirilebiliyor. Uygulamayı indiren görme engelli bireyin konumunu tespit ederek, bulunduğu durak ve otobüsler hakkında sesli olarak bilgilendirme yapan uygulama, deneyimleyen kullanıcılar tarafından tavsiye ediliyor.

İlk olarak Ankara’da hizmet vermeye başlayan Sesli Durak, Boyner ve Boyner müşterilerinin desteğiyle, Türkiye’nin bir çok iline yayılmak ve Android’in yanısıra IOS’ta da kullanıcılar ile buluşarak daha fazla görme engelliye hizmet verebilmek adına Buluşum’da destekçilerini bekliyor.


24 Haziran 2017 Cumartesi

A101 Ürünleri ve Avantajları

A101 Ürünleri Ve Avantajları

A101 marketler zinciri Türkiye de birçok şehirde ve semtte birden fazla bulunuyor. Bu kadar talep edilmesinin ikna edici sebepleri vardır. Öncelikli sebeplerinden biri ürünlerinin kalitesi olmakla birlikte bir diğer önemli sebebi de müşterilerine sağladığı indirim ve avantajlarıdır.
A101 birçok farklı modelde indirimleri ve avantajları ile müşterilerini oldukça memnun ediyor. İndirimli ürünleri ile insanlar birçok ihtiyacını karşılayabiliyor. Bir ofis açarken aradığınız dolap, televizyon, koltuk ya da masa gibi büyük ev eşyalarının yani sıra küçük mutfak aletlerini bulabileceğiniz marketler zinciri, her hafta indirim broşürlerini ve kampanyalarını güncelliyor. Bu yüzden marketin web sitesinden broşürleri takip etmek oldukça kolaydır. Haftalık yiyecek ve içecek kampanyaları yapan market haftada bir Perşembe günleri bu kampanyasına ek olarak ev eşyaları, elektronik eşyalar ve gıda indirimlerini de katıyor. Özellikle özel günlerde kampanya sayısını artırırken aynı zamanda indirimli ürünlerinin sayısını ve çeşitliliğini de artırıyor. Ramazan Bayramı ve Babalar Günü için yeni ürünleri sunması müşterilerini daha çok mutlu ediyor.

bülten
Ramazan Bayramı için misafirlerimize ikram edeceğimiz tatlı ya da tuzlu hazır gıdalardan faydalanabiliriz. Ayrıca bayramların olmazsa olmazı olan şeker çeşitlerine de uygun fiyatlara ulaşabiliriz. Özel gün kampanyalarının dışında yaptığımız belli bir miktar alışverişin sonunda kasada belirtilen indirimli ürünleri de satın alarak evimizin ya da ofisimizin ihtiyaçlarını büyük oranda karşılayabiliriz. Örneğin; evimizin bir odasında bulunması gereken dolabı mağazanın indirimlerini takip ettiğimizde kolaylıkla bulabiliriz. Üstelik normalden çok daha uygun fiyatlara bulabileceğimiz için birden fazla alma imkânımız da olabiliyor. Ayrıca haftalık olarak güncellenen ve sitesinde aksatmadan yayınladıkları indirim broşürü sayesinde evimizin yiyecek ve içecek ihtiyacını karşılayabilir, çocuklarımıza göre dolabı sevdikleri yiyecekler ile rahatlıkla doldurabiliriz. Böylece diğer marketlere göre daha karlı bir alışveriş yapacağımıza marketten son derece mutlu bir şekilde ayrılırız. A101 evimizin küçük büyük her ihtiyacını indirimli fiyatlara bulabileceğimiz bir market olup bu ürünlerinden internet sitesi ve her yerden ulaşacağımız broşürleri sayesinde haberdar olabiliyoruz.   Splat Diş Fırçaları

Merhaba herkese
Bugün sizlere Splat diş fırçalarından bahsedeceğim. Ben bir süredir Splat Sensitive Medium diş fırçasını kullanıyorum.

Splat markası ile ilk olarak #LerzanKaradanli29Ekim etkinliğimizde tanıştım. O zaman diş macunlarıyla bizimle olmuşlardı. Bir süre kullandığım diş macunu olan Splat Maximum diş macunu nu kullanmış ve blogumda da detaylı anlatmıştım. Sonrasında memnun kalınca diğer splat diş macunu çeşitlerini de alıp kullanmıştım. Diş bakımıma çok önem vermeme rağmen genetik bir yatkınlık sanırım dişlerim, diş etlerim çok hassas ve çok fazla diş kaybım var. Ana dişlerimin yerini maalesef zirkon kapama dişler aldı. Kahveye de aşırı düşkün olduğum için ağız bakımıma ve dişlerimin lekelenmemesine çok dikkat ediyorum. Çünkü zirkon dişler normal dişlerden çok daha çabuk lekelenip sararabiliyor. Bir de diş etlerimde maalesef çok sık kanama ve aft olması sebebi ile her fırça ve macunu da kullanamıyorum. Aynı şekilde zirkon dişler normal dişlerden çok daha çabuk çizilip, zedelenebiliyor. İşte bunun için hassas ama temizleyen bir diş fırçası arayışında iken splata sanş vermek istedim.

Splat markasının 3 farklı diş fırçası var.

diş bakımı

1. Whitening Medium
2.Sensitive Medium
3.Complete Medium

diş fırçası


Splat Whitening Diş Fırçası kauçuk ile kaplı kılları olan ve o kılların uçları da yuvarlak olan çizmeden temizlik vaat eden diş fırçası.

Splat Sensitive Medium hassas diş ve diş etlerinin antibakteriyel bakımı için üretilmiş bir diş fırçası. Bu diş fırçasının her bir kılı dörde bölünmüş ve diş minesinde oluşabilecek micro çiziklerin oluşumunu engellemek için uçları yuvarlatılmış. Her bir kıla işlenen gümüş iyonları antibakteriyel etki sağlar. O kadar hassas ve yumuşak ki ağız boşluğunda yapılan cerrahi müdahaleler sonrası bile kullanılması doktorlarca tavsiye ediliyor.

Splat Complete Medium kılları uçlara doğru daralan bu diş fırçasında kıllar kusursuz temizlik sağlar. Kıllar diş ve diş etlerini diş ipi ile temizleniyor gibi en küçük noktalara kadar temizler. Sertlik derecesine göre kılların uç rengi farklıdır. Kılların uç rengi değişmeye başladığı zaman fırçanın da değişim zamanı gelmiş demektir.

Benim diş ve diş etlerim hassas olunca Tercihim Splat Sensitive Medium diş fırçası oldu. İlk kullandığımda çok yumuşak geldi.Bu zamana kadar farklı markalarda genelde orta sert fırçalar ile diş fırçalıyordum. Hatta diş hekimim diş etlerimde çekilme olduğunu ve dişlerimi biraz daha yumuşak hareketler ile daha hafif fırçalamamı söylemişti. Ama Sensitive Medium o kadar yumuşak geldi ki sanki temizleyemeyecekmiş gibi hissettim. Merakla fırçaladım; İlk kullanımdan itibaren sanki diş etlerime masaj yapılmış gibi ve gerçek bir temizlik ile karşılaştım. Sık sık kanayan diş etlerimin kanaması azaldı( bunda macunumun da etkisi vardır mutlaka).Fırçamdan çok memnun kalınca eşime ve büyük oğlum Kayra'ya Splat Whitening, dişlerini baştan savma fırçalayan küçük oğlum Erşat Mirza'ya da  Splat Complete Medium aldım. Erşat Mirza hızlı hızlı fırçalasa bile dişlerinin sararması azaldı çünkü fırça gerçekten güzel temizliyor. Eşim ve büyük oğlum da çok memnun kaldılar. Ailecek diş bakımına önem veriyoruz ve inşallah çocuklarım diş konusunda benim çektiğim sıkıntıları çekmez.

Splat Diş fırçası fiyatları 15TL-25TL arasında değişiyor. Gratislerde de satılan splat diş fırçalarını ben Niğde'de gratis olmadığı için bu zamana kadar internet sitelerinden alıyordum. Artık açıldığı için bundan sonrasında gratislerden de alabilirim.

22 Haziran 2017 Perşembe

Lolita Lempicka Si Lolita Parfüm

si lolitaMerhaba herkese
Bu gün sizlere bana hediye gelen ve benim de çok severek kullandığım bir parfümden bahsedeceğim. Lolita Lempicka Si Lolita en iyi parfüm listesinde yer alan bir koku. Ambalajı çok şık dört yapraklı yonca şeklinde ve şeffaf kenarları yaldızlı bir şişesi var. Üst kısımda fıs fıs kısmında altın rengi harflerle parfümün ismi yazıyor ve boğaz kısmında da çiçekli minik bir fular var. Açıkçası  vitrinde bile sergilenecek kadar şık. Zaten ambalaj konusunda Lolita Lempicka serisi bir numara tüm parfümlerinin ambalajları çok şık ve gösterişli.si lolita
Parfümün kokusuna gelecek olursak tam bir yaz kokusu diyebilirim. Daha önce Lolita Lempicka Femine kullanmıştım ama onun kokusu biraz daha ağırdı. Si lolita ise daha hafif ve içerisinde hem baharat kokuları hem de çiçek kokularını barındırıyor. Birbirine benzeyen kokular gibi değil; ne çiçek kokusu çok baskın ne de odun, baharat kokusu. Farklı bir tarzı var. İlk sıktığımda şekerli gibi geldi ki şekerli kokuları hiç sevmem. Şekerli kokular başımı ağrıtıyor bilmiyorum bu şekilde başka rahatsız olan var mı ama :) Bu yüzden bu parfümü de sevemeyeceğimi düşünmüştüm. Ancak sıktıktan sonraki kalan kokuda asla şeker kokusu yok. Kalıcılığı orta karar yani sıktığım gün boyunca hissediliyor ama ertesi güne kalmıyor. Bu da bence eksi bir durum değil.  Yaz için bir koku arayışında iseniz ya da hediye almak için tester dan bakma imkanınız varsa şans verin derim. Kim bilir bu tatlı şişesi ile belki de size uğur getirir :)) (böyle batıl inançlarım yoktur sadece latife yaptım )

lolita parfüm


Bendeki 30 ml ama 50 ml lik ve 80 ml lik de ambalajları var.

Lolita Lempicka Si Lolita fiyatı 79TL-250TL arasında değişiyor alacağınız siteye ve ml sine göre.
Almak isterseniz bana hediye alan kişi hepsi burada dan almıştı bildiğim kadarı ile. N11 de ise 79 Tl ye bulabilirsiniz.

Siz Lolita Lempicka Si Lolita hakkında ne düşünüyorsunuz ?

18 Haziran 2017 Pazar

Essence Lash Princes Hacim Maskara

Merhaba herkese

Bugün sizlere sevdiğim bir maskaradan daha bahsedeceğim. Essence Lash Princess Hacim Maskara isminden de anlaşılacağı gibi bol hacim vaat eden bir maskara. Rengi koyu siyah. Ambalajı çok şık ve adeta bir gece kıyafetini anımsatıyor. Balo kıyafetinin korsesini andırıyor. Tutma kısmında bulunan silikon ayrıntı hem şirin bir görüntü sunarken hem de maskarayı kullanırken elimizden kaymasını önlüyor. Fırçası fotoğrafta da görebileceğiniz gibi hafif eğimli ki buna kobra kıvrımı deniliyor. Kıvrımlarıyla kirpikleri tek tek tarıyor.

rimel

Bu fırça ilk kullanmalarımda zorlanmama sebep olsa da sonradan alıştım. Çünkü göz yapım küçük ve neredeyse göz pınarlarımda bile kirpiklerim var :) bu bir çok kişi için olumlu bir şey olsa da rimel kullanırken olumsuz olabiliyor. Çünkü tüm kirpiklerime süreyim isterken bulaştırabiliyordum. Dediğim gibi kobra fırçayla ilk başlarda çok anlaşamasam da sonradan elim alıştı. Tek kat sürdüğümde gerçekten kıvrım ve hacim yaptı.

Yalnız anında kuruyan rimellerden değil. Biraz bekleyip ikinci katı sürdüm ve koyu siyah bir renk, bayağı da hacim verdi. Yer yer yapışmalar oldu  onu da kirpik fırçası ile taradığım zaman düzeldi. Ben zaten maskara kullanırken çok belirgin olmasını sevmiyorum sadece denemek için ikinci katı sürdüm. Yani kullanımda tek kat maskara bana her zaman yetiyor. Gözlerimde alerji ya da kaşıntı yapmadı. En uzun 4 saat kaldı gözlerimde herhangi bir akma bulaşma yapmadı ama daha uzun sürede kalsaydı ne olurdu bilmiyorum. Temizliği de çok kolay makyaj temizleme sütü ile hemen çıkıyor.                                                                                

Essence Lash Princes Hacim Maskara fiyatı 14-18 TL arasında değişiyor. Essence Lash Princes Hacim Maskara kullananlar siz ne düşünüyorsunuz bu maskara hakkında ?

16 Haziran 2017 Cuma

Ağızlara Layık Hafif Sütlü Tatlılar

Ağızlara Layık Hafif Sütlü Tatlılar
Yemeklerin ardından ağızları tatlandıran sütlü tatlılar, basit malzemelerle kolay bir şekilde hazırlanabiliyor. Tatlı yelpazesinde her zevke ve beğeniye uygun tarifleri bulabilmek mümkün. Sütle hazırlanan hafif lezzetler, özellikle de sıcak yaz mevsimlerine denk gelen Ramazan Ayı'nın sofralarını renklendiriyor. Yemek.com üzerinde kendi tercihlerinize ve damak zevkinize uygun farklı sütlü tatlısı tariflerine rastlayabilirsiniz. Siz de siteyi ziyaret ederek kolayca evinizdeki malzemelerle hazırlayabileceğiniz tarifleri değerlendirmek istemez misiniz? Hem sunumu hem de lezzeti ile gönüllere taht kuran lezzetler sizleri bekliyor. Sütlü tatlı tariflerinden seçiminizi yaparak mutfaklarınızda harikalar yaratabileceksiniz. Aşağıda sizler için önerebileceğim iki adet tatlı tarihi yer alıyor. Hemen göz atın ve denemeye başlayın.
Muhallebili Kadayıf Tarifi
sütlü tatlılar


Kadayıf seviyor ancak şerbetli tatlıların ağır geldiğini düşünüyorsanız şüphesiz deneyebileceğiniz en muhteşem yaz tatlılarından bir tanesi. Kadayıfın muhallebi ile enfes buluşmasına bayılacaksınız. Tatlı toplamda 30 dakika içerisinde hazır hale geliyor.
Ana Malzemeler
 • 400 gram kadayıf
 • 1 yemek kaşığı tereyağı
 • 1/2 yemek kaşığı toz Antep fıstığı
Muhallebisi için Gerekli Malzemeler
 • 2 yemek kaşığı un
 • 1 yemek kaşığı mısır nişastası
 • 5 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 adet yumurta sarısı
 • 4 su bardağı soğuk süt
 • 1 paket vanilya
 • 1 paket toz krem şanti
 • 1 yemek kaşığı tereyağ
Üzeri için Gerekli Malzemeler
 • 1/2 su bardağı toz Antep fıstığı
 • 100 gram kaymak
Yapılışı
Öncelikle tel tel ayrışmış olan kadayıflarınızı ve parçalanmış Antep fıstıklarınızı kısık ateşte tereyağı ile birlikte kavurun. Daha sonra bir süre soğumaya alabilirsiniz. Bu esnada muhallebisi için gerekli olan tüm malzemeleri bir tencereye koyun ve güzelce karıştırarak ocakta pişirin. Bu karışımınızı da soğumaya aldıktan sonra kadayıflarınızın bir kısmını cam kabınızın tabanına koyun. Üzerine tüm muhallebinizi boca edin ve en üst katmana da yine kalan kadayıflarınızı dökerek süsleyin. Afiyet olsun...
hafif tatlılar
Muzlu Puding Tarifi

Hazır olarak satılan pudingler yerine dilerseniz ev yapımı nefis tatta bir puding hazırlayabilirsiniz. Meyvelerin püresini kullanarak kolay şekilde yapabilirsiniz.
Malzemeler
 • 1 yemek kaşığı un
 • 1 tatlı kaşığı tereyağı
 • 5 yemek kaşığı toz şeker
 • 1 adet vanilya çubuğu
 • 5 su bardağı süt
 • 3 adet muz
 • 2 yemek kaşığı mısır nişastası
Yapılışı

Öncelikle 4 su bardağı sütün içerisine mısır nisaştasını, unu ve toz şekeri ilave edin. Güzelce bu karışımı karıştırmaya devam edin. Bir yandan da kalan bir bardak sütünüzün içerisine muzları ekleyerek ezin. Daha sonra pudinginize muzlu karışımı azar azar ekleyerek kaynamaya başlayınca dek pişirin. Üzerini ise kakao ve tarçın çubuğu  ile süsleyin Afiyet olsun...

12 Haziran 2017 Pazartesi

Flormar Volume Essentials Mascara Transparent

Merhaba
Bugün sizlere Flormar markasına ait şeffaf maskaradan bahsedeceğim. Ambalajı zaten çok şık. Tam yaz rengi.  Back To School kolleksiyonundan Flormar Volume Essentials Mascara Transparent kirpik bazı olarak geçiyor. İçeriğindeki zeytinyağı ile kirpikleri canlı, parlak ve sağlıklı gösteriyor. Tek başına kullanılabildiği gibi rimel altı baz olarak da kullanılıyor.

transparan mascara

Ben rimel sürdüğüm zaman çok belirgin olmasını istemiyorum. Çoğu zaman farklı rimelleri kullandığımda da tek sat sürüyorum ki doğal bir görüntü versin. Bir de gözlerim çok hassas ve göz makyajı yaptıktan 1-2 saat sonra gözlerim kaşınmaya başlıyor. Ben unutup gözlerimi kaşıyıveriyorum ve tabi ki panda olmam kaçınılmaz oluyor :)Şeffaf maskara da benim en sevdiğim kısım da bu oldu. Kirpiklerim zaten kendiliğinden uzun ve siyah. Tek sıkıntım kıvrık değil dik dik duruyor olması. Şeffaf rimelimi sürdükten sonra tek tek ayrılıp (yapışık değil )hafif hafif kıvrıldılar. Birde isyan eden bağımsızlığını ilan eden kaşlarım var onların da düzgün durmasında bayağı işe yaradı. Tek sıkıntısı fazlalık kısmının ambalajdan çıkartırken temizlenmiyor olması. Yani kenara sıyrılmadığı için dikkatli sürmek gerekiyor ki siyah olmadığı için boyamıyor zaten sadece fazla yapışık bir görüntü veriyor. Öyle olduğu zamanlarda da bitmiş bir rimel fırçası ile tarıyorum kirpiklerimi. Kullandıktan sonra da makyaj temizleme mendili ile kolayca temizleniyor. Flormar essential maskara fiyatı ilk çıktığında fiyatı 25 lira civarındayken şimdi 10 TL ye satılıyor. Ben memnun kaldım. Sizler kullandınız mı ?


10 Haziran 2017 Cumartesi

Procsin Black Toothpaste (Siyah Dis Macunu)

Merhaba herkese
Bugün sizlere bir süredir kullandığım Procsin Black Toothpaste (siyah diş macunu) hakkındaki fikirlerimi anlatacağım.

diş bakımısiyah diş macunu

 Nisan ayından beri kullandığım siyah diş macunu ; maskelerini de severek kullandığım Procsin markasına ait. İtiraf ediyorum ilk elime aldığımda macunun rengi siyah olunca biraz ön yargı ile yaklaştım yani tadı kötü mü acaba diye korktum. Fırçama sürüp ilk fırçaladığımda tadının kötü olmadığını hatta kullandığım bazı diş macunlarından da güzel olduğunu fark ettim. Ben aşırı naneli macunları kullanamıyorum. Bir de sık sık ağzımda aft çıktığı için çok naneli olanlar diş fırçalamayı eziyet haline getirebiliyor.

Siyah diş macunu %100 doğal aktif karbon, nar çekirdeği, üzüm çekirdeği, ada çayı, meyan kökü, kekik ve misvak içeriğine sahipmiş. Kahve, sigara ve yemeklerden oluşan lekeleri gidermeye, dişleri beyazlatmaya yardımcı oluyormuş.Yumuşatıcı ve iyileştirici özelliği sayesine ağız içerisinde oluşabilecek yaraların önlenmesine yardımcı oluyormuş. Ağız kokularını önlüyormuş ve içeriğindeki klorofil ile dişlerin daha parlak ve güzel görünmesini sağlıyormuş. İçeriğinde floroid içermemesi de bana göre en büyük artısı. Çünkü floroidin kar zarar tablosu henüz belli değil bazı uzmanlar yararlı derken bazıları çok zararlı kesinlikle olmamalı diyor. Kime inanacağımı şaşırdım ama biraz da soğudum sanırım özellikle floroid içermeyen ürünlere daha sıcak bakar hale geldim.

Gelelim benim deneyimlerime; kullanmaya başladığımdan itibaren aftlarım azaldı. Bu macunu en çok bu yüzden sevdim.İki buçuk ayda 1 kez ve o da çok hafif bir şekilde aft atlattım. Dişlerimde bariz bir beyazlık görmedim ama yeni lekelenmeleri önledi. Bir kahve sever olarak günde 5-6 fincan kahve içiyorum ve her zaman kahve içer içmez diş fırçalama imkanım olmuyor. Belki daha uzun süreli kullanımda beyazlama artabilir ama şimdilik böyle bir şey fark etmedim. Ağız kokuları konusunda da gerçekten etkili özellikle Ramazan için bu çok iyi oldu. Dişlerimi sahurda fırçaladığımda gün içerisinde hala temiz hissediyorum. Karbonat içeren bazı diş macunları beyazlatıyor ancak diş minelerinde çizilmelere sebep oluyordu. Bu macunda o tarz çizilmelere de rastlamadım. Demek ki aktif karbon çizme yapmıyor. Bildiğim ya da araştırırken öğrendiğim bariz bir zararı yok (var ise bildiğiniz yorum olarak bırakırsanız sevinirim ). Ben sevdim siyah diş macununu ve bir süre daha kullanacağım Sizler nasıl bakıyorsunuz bu siyah diş macunu olayına ?

5 Haziran 2017 Pazartesi

April Skin Magic Snow Mask

maske
                                                                                 

Merhaba herkese
Bugün sizlere Justin Beauty tarafından Kore'den ithal edilmiş April Skin Magic Snow Mask deneyimlerimi paylaşacağım.

kore maskesi
Justin Beauty Kore güzellik ve cilt bakım ürünlerini ithal ederek sektörde çok sevilen Güney Kore bakım ürünlerini isteklileri ile buluşturuyor.  Gerçekten işe yarayan ürünleri ithal ediyoruz sloganı ile satışa sunan Justin Beauty geri dönüşlerden de son derece memnun.

Benim kullanacağım April Skin Magic Snow Mask vaatlerine gelirsek; kurumuş, yorulmuş ve donuk ciltleri derinlemesine besleyerek onaran, cilt tonunu düzenleyerek cildin daha ışıltılı ve beyaz bir görünüme kavuşmasına yardımcı olan sparassis crispa ekstresi dahil tam 19 farklı naturel içerikle hazırlanmış. Magic Snow Mask cilt yenilenmesini teşvik eder ve harika bir nemlendirme sunar. İçerdiği %81 sparassis crispa ekstresi ile en az içerikleri kadar orjinal bir deneyim yaşamanız için tasarlanan Magic Snow Mask cilt tonunu ve cildini hiç olmadığı kadar ışıltılı, aydınlık ve sağlıklı görmeyi arzulayanların tercihi.

kore cilt bakım ürünleri

Uygulanma şekli; tercihen temizlenmiş yüze maskeyi yerleştirip 10-20 dakika bekleyip kalan içeriğin emili için masaj yapılması öneriliyor.

Benim deneyimime gelirsek; Maskeyi açar açmaz limon kokusu sardı etrafı. Çok hafifti ve kötü de gelmedi. Aynen dedikleri gibi tonikle temizlediğim cildime yerleştirip 15 dakika bekledim. İlk başta bir şey hissetmezken sonrasında yüzümde bir soğukluk hissettim. Bir süre sonra daha da artıp yüzümde buz gezdiriyormuşum hissi oluştu.  Daha önce kore maskesi olarak Beyond İntensive Maske kullanmıştım. onun serumu da yoğundu ama Magic Snow Mask daha yoğun geldi bana. Hatta fazlasını da ellerime masajla yedirdim. Maskeyi çıkarttıktan sonra o soğukluk hissi bir süre daha devam etti. Sonrasında masaj da yaptığım için yerini aydınlık bir görünüme bıraktı. Hani tek kullanımda lekelerde ya da yorgun görünümde nasıl etkiler bilmiyorum ama aydınlattığı, yumuşattığı bir gerçek. Ben bu maskeyi sevdim. İndirimleri varsa toptan da alıp haftalık uygularım diye düşünüyorum


Justin Beauty sitesindeki satış fiyatı 14.90 TL. Benim gibi kuru ciltli iseniz sizlerin de seveceğini düşünüyorum. Siz hangi kore cilt bakım ürünlerini kullanıyorsunuz ?3 Haziran 2017 Cumartesi

Yeni İğne Oyası Modelleri Modası

Merhaba Herkese

Bugün sizlere bir çoğunuzun bildiği bir geleneğimizden, kültürümüzden bahsedeceğim. İğne oyaları ve kullanıldığı alanlar hakkında bildiklerimi sizlerle paylaşacağım.

iğne oyası nasıl yapılır


İğne oyaları benim çocukluğumda çok modaydı. Çeyizinde iğne oyası yazması, havlusu ve salon takımı olmayan genç kız olmazdı, olamazdı. Kendi yapamayan büyük bütçeler de tutsa mutlaka yaptırırdı. Gerçi çocukluğumun Kayseri'de geçmesinin ve orada çeyize çok fazla önem verilmesinin de önemi var sanırım bunda. Annem de çalışan bir hanım olunca o iğne oyalarına büyük paralar verip şu anda kullanmaya kıyamadığımız o takımları, yazmaları yaptırdığını hatırlıyorum.

Şimdilerde ise bu işler biraz daha kolaylaştı. Kolaylaştı derken yapım tabi ki gene zor ama iğne oya modelleri bulmak daha kolay. Bunun için siteler var, Tek tek nasıl yapıldığı anlatılıyor. Duruşu, renk seçimi, nerelere yapılacağına kadar her şey anlatılıyor. Büyük sabır gerektirdiği için ben hiç heveslenmedim yapmaya ama şimdilerde annemin özene bezene yaptırdığı iğne oyalı yazmaları ve havlularımı seve seve kullanıyorum.

Eskiden beri bildiğim bir şey de her iğne oyasının bir hikayesinin olduğu idi. Yani mesela tavus kuşu modeli gelinleri daha gösterişli göstermek için yapılmış ilk defa. Kraliçe tacı modeli ise kaynanalarda ki gücü temsil ettiği için yapılmış. Bademli iğne oyasını ise en çok genç kızlar kullanırmış.

Oda takımlarında eğer salon geniş ise daha delikli modeller seçilmiş dar alana örtülecek iğne oyalarında ise daha sık işlemeler kullanılmış. Karadeniz bölgesinde daha çok boncuklu modeller yapılırken Ege bölgesinde daha minik ve sade modeller yapılmış ve gelenekselleştirilmiştir. Bir çok şekilde yapılan iğne oyalarını yapmak için her yolu bulan hanımlar kürdan ile bile iğne oyası yapmışlar. Bizlere de seve seve ve hayranlıkla kullanması kalıyor. Sizler sever misiniz ya da kullanır mısınız ?

Vissmate Beyaz Sabun Kokulu Yüzey Temizleyici

Merhaba herkese

Bugün sizlere bir çok ürününü severek kullandığım Vissmate Beyaz Sabun Kokulu Yüzey Temizleyici hakkında deneyimlerimi anlatacağım. Vissmate ürünleri genel olarak çok başarılı bence.

vissmate temizlik ürünleri

Vissmate Beyaz Sabun Kokulu Yüzey temizleyici kullananlar bilirler ,ürünün kapağını açtığımda mis gibi beyaz sabun kokusu sardı etrafı. Parke temizliğinde denedim önce. Lekelerin temizliğinde çok başarılıydı. Bazı yüzey temizleyiciler parkeleri güzel temizlese de iz bırakabiliyor. Vissmate beyaz sabun kokulu yüzey temizleyici de böyle bir sıkıntı yaşamadım. Sonra lavaboları ovaladım. Parlattı ve temizliği gayet güzel geldi. Bir silikonlu yüzey temizleyici kadar suyu kaydırma özelliği yoktu ama gene de kirlenmeyi geciktirdiğini de gözlemledim.

Mutfakta tezgah olarak çimstone tezgah kullanıyorum. Korumak içinde limon v.s. gibi zarar verebilecek şeylerden, tuzruhu gibi kimyasallardan da uzak duruyorum. Vissmate Beyaz Sabun Kokulu Yüzey temizleyiciyi de denerken önce ufak bir kısma döktüm ki herhangi bir zarar verirse tamamına zarar vermesin diye. Baktım zarar vermediği gibi de güzel temizledi tüm tezgahımda denedim. Mis gibi koktu ve de parlattı. Kokusu güzel ama bana göre çok kalıcı değil bu benim için eksi ya da artı değil çünkü çok uzun süre koksa idi belki o zaman da rahatsız olurdum. Çünkü Vissmate silikonlu yüzey temizleyiciyi çok severek kullanmama rağmen kokusunun fazla kalıcı olması zaman zaman bende sıkıntı olabiliyor. Özellikle duşa kabin temizliğinde çok kullandığım zaman boğazımı tahriş edebiliyor. Çünkü kapalı ve dar bir alan ve direkt soluduğum için sıkıntı oluyor. Ama temizliği öyle güzel ki bunu görmezden gelebiliyorum :)

Son olarak Vissmate Beyaz Sabun Kokulu Yüzey temizleyiciyi cam temizliğinde denedim. Nemli bezime damlatıp sildiğimde Pvc leri bile gayet güzel temizlediğini gördüm. Bir tek ankastre temizliğinde denemedim çünkü onda da birçok üründe sıkıntı oluyor riske atmak istemedim.

vissmate
Ben bu üründen çok memnun kaldım çünkü hem mis gibi kokuyor hem de çok fonksiyonlu kullanabiliyorsunuz. Size bir de sır vereyim özellikle misafirim gelecekse yapıyorum :) bir fısfıslı şişeye biraz sulandırıp Vissmate Beyaz sabun kokulu yüzey temizleyiciden ekledim ve ara sıra özellikle mutfak, banyo ve tuvalete sıkıyorum. Misafirlerim ohhh mis gibi temizlik kokuyor diyorlar.

Şimdilik tek sıkıntımız yaşadığım şehir olan Niğde'de satılmıyor olması ki o konuda da çalışmalar yapılıyormuş yakın zamanda dağıtımına başlanacakmış. Biraz acele ederlerse iyi olur çünkü başta komşularım olmak üzere çok bekleyeni var :)Vissmate ürünleri hangi marketlerde satılıyor  derseniz Migroslarda şimdilik yok ben  N11 de, Gitti Gidiyor da da  5 tl gibi bir fiyata satılıyor ve oradan temin edebiliyorum.

Strawberry Mask Cilt Yenileyici Maske

Merhaba herkese Bugün sizlere 5 etkili bir maske tavsiyesinde bulunacağım. Bir süredir kullandığım çok bereketli ve çok amaçlı bir maske...