31 Mart 2016 Perşembe

Sagligimiz icin Binboga Bal

Merhaba,
Bal.. Bir damlası için yüzlerce arının büyük bir ahenk içinde çalıştığı, kavgasız gürültüsüz, birlik ve beraberlik içinde. Her damlası şifa niyetine değerli. 
İşte tam da arılara uygun bir oluşum. Binboğa bal
1973 yılında arıcı ailelerin tıpkı arılar gibi birlik içinde oluşturdukları bir S.S. 745 sayılı Kozan Bal Satış Kooperatifinin marka ismi. Binboğa bal ile de etkinlik çalışmaları sırasında tanıştım. Bu kadar üreticinin bir arada olması beni etkiledi. Bu insanlar balını fabrikaya satıp gidenler değil, hepsi işin ortağı.  1400’e yakın ortak yapısı ile oluşan kooperatif Binboğa Bal markası adı altında satış yapıyor.
Bünyesinde bulunan arıcılar, Türkiye’nin çeşitli ve yüksek rakımlı yerlerinde arıcık ile uğraşıyor ve üye sayıları gittikçe artıyormuş. Bu da onların ülkemizde bir bal merkezi olmalarına olanak sağlayacak bence.
Bin Boğa Bal Çeşitleri
Binboğa Bal Çeşitleri
Merkezi Adana Kozan’da olan kooperatif Helal Gıda, TSE, ISO9001 ve ISO22000 sertifakalarına sahip. Adana Kozan ‘daki tesis yılda paketleme kapastesiyle, alanında Türkiye’nin en köklü tesisi.  
Ürünlerine gelince, Çiçek balı, Çam balı ve Kekik&keven balı.  Şimdi bu ballardan bahsedelim istiyorum.
Binboğa Çam Balı
Binboğa Çiçek Balı


Çiçek balı, bir çok kişinin ilk etapta tercih ettiği bal çeşidi bence. Bunun en önemli nedeni de tadı. Binboğa bal üyeleri Çiçek Balı için İç Anadolu, Doğu ve Güney Doğu Anadolu bölgesinde ki yüksek yayla ve meraları tercih ediyorlarmış. 
Binboğa Çam Balı
Binboğa Çam Balı
Çam Balı ise, aslında her sabah aç karnına  ılık su ile içildiğinde kilo verdirme özelliğine sahip ama bunu bir çok kişi bilmez. Ayrıca solunum yollarına da çok faydalı. Bingboğa Bal çam balı Ege ve Akdeniz bölgelerinde yetişen Kızılçam, Karaçam Halep Çamı ve Göknar Agacından Temmuz ve Eylül ayları arasında üretiliyormuş.
Binboğa Keven ve Kekik Balı
Binboğa Keven ve Kekik Balı


Daha önce tatmadığım bir çeşidi daha var. Keven ve Kekik balı. Keven bitkisi  ülkemizde Kayseri, Sivas Erzurum, Elazığ Bingöl, Muş gibi 1500 rakım ve üzeri taşlık ve kayalık yamaçlarda yetişen bir bitkiymiş. Bu bitkiyle bal üreten arılardan alınan Keven Balının yüksek ölçüde antioksidan özelliği olduğu söyleniyor. Ayrıca yüksek enerji verdiği ve kan yapıcı özelliği de mevcutmuş.
Balları yedikten sonra, ağzınızda bir petek tadı kalıyor resmen. Oldukça beğendim. Eskiden annem, geceleri süte bal katıp verirdi bize. O tada oldukça yakın bir tat aldım. 
Ürünler cam kavonozlarda satışa sunuluyor. 240 gr. İle 850 gram arasında ambalajları mevcut.  Fiyatlar Kooperatif olmasının da ayrıcalığı ile ortalama. Bir çok yerde satılıyor, hatta N11 den bile alabilirsiniz.
Tekrar görüşmek üzere
Sevgiler


30 Mart 2016 Çarşamba

Meşhur Kumluca Portakalı Portakalbende.com ile Kapınızda

Meşhur Kumluca Portakalı Portakalbende.com ile Kapınızda

Merhaba,
Bu hafta sizlere etkinliğimizde sponsor olan firmalardan Portakalbende.com ile yaptığımız söyleşiyi paylaşmak istiyoruz.  Ancak öncesinde size biraz bilgi verelim istedik. 
Portakal bende Antalya’nın meşhur Kumluca portakallarını dalından koparıp ayağınıza getiren online bir satış sitesi.  Sadece portakal yok ürün gruplarında.  Köy reçelleri, nar ekşisi , narenciye ürünler, portakal, mandalina, nar ve kamkat  tapteze sizlere ulaşıyor. Havale, kredi kartı yada kapıda ödeme seçenekleri ile alışveriş yapabiliyorsunuz.
Birde otomatik portakal diye bir sistemleri var. Bu sistemle siparişinizi bir kere veriyorsunuz ve seçtiğiniz günde, her hafta ürünler size kargolanıyor. İlk seferinde sipariş verdiğiniz gün 24 saat içinde özel ambalajlanarak size gönderiliyor. Bu sistemle  zaman kazanmanın dışında ürünlerin fiyatı değişse de sizin sipariş verdiğiniz fiyat değişmiyor. Ayrıca kargo ücretinden de muaf oluyorsunuz.
Kurucularından Tolga bey ile yaptığımız söyleşide aklımıza takılan sorulara cevap bulduk.

Tolga bey, Portakal bende fikri nasıl oluştu acaba?
Portakalbende.com sitesi, 3 üniversite arkadaşının ortak girişimi ile ortaya çıkan bir projeydi. Uysal Silahcı; bahçelerimizin sahibi, yaklaşık 100 yıldır bu topraklarda ailecek yetiştiricilik yapıyor. Kumluca’dan bize hep narenciye gönderirdi sağolsun, Bayılarak yerdik. Önce yurtdışına ihracat yapmak için yola çıksak da, daha sonra internet pazarının gün geçtikçe popüler hale gelmesi ve Türkiye’nin bu konuda çok hızlı gitmesi bizi farklı bir yöne itti. Bir startup olarak yola çıktık. Bir e-ticaret sitesi kurduk. Fikir olarak 1.5 seneyi bulsak da, nisan ayında birinci yılımız kutlayacağız. İnsanlara doğal, dalından, mevsiminde ve yöresinden ürünler yedirmek istedik. Şu ana kadar tek bir geri dönen paketimiz ya da beğenilmeyen mamülümüz olmadı çok şükür.


Kurucuları kim ve önceden ne iş yaparlardı?
Biz dediğim gibi Bilgi Üniversitesi mezunu 3 arkadaş yola çıktık. Benim yurtiçinde inşaat ve teksitil alanlarında çalışmalarım oldu. Yurtdışında da perakende satış yapan bir kaç mağazam vardı. Uysal Silahcı zaten bahçeleri ile çocukluğundan beri uğraşıyordu ama aynı zamanda sosyal medya danışmanığı yapıyordu. Ben Uluslararası Finans, Uysal Bey’de Halka İlişkiler mezunu.
Bahçeler firmanın kendisine mi ait yoksa Kumluca’daki diğer bahçelerden mi ürünler toplanıyor?
Silahcı Ailesinin bahçeleri hepsi. Burada isim çok önemli. Bu yörede kime sorarsanız bu ailenin bahçelerine nasıl baktıklarını, nasıl iyi yetiştirdiklerini ve  ürünlerinin nasıl kaliteli olduğunu herkes biliyor. Ama Kumluca toprakları gerçekten çok farklı.
Türkiye’nin her yerine satış yapıyor musunuz?
Türkiye’nin 81 ili ve 957 ilçesi kapsama alanımızda. İki uzman kargo firması ile çalışıyoruz. Henüz ulaştıramadığımız bir siparişimiz olmadı. Burada çalıştığımız kargo firmalarına da teşekkür etmek istiyorum. (aras ve mng kargo)
İnternet dışında satışınız var mı? Mağazacılık yapmayı da düşünüyor musunuz?
Şu anda yok ancak kesinlikle düşünüyoruz. Hatta şu anda projeledirme aşamasındayız. İstanbul’da imkan olursa her iki yakada, ama ilk olarak Avrupa yakasında, farklı bir konsept manav ile karşınızda olacağız. Hem narenciye olacak, hemde yine bizim yöremizde yetiştirilen ürünleri satışa sunacağız.

Yurt dışından talep geliyor mu? Açılmayı düşünür müsünüz?
Yurt dışı kesinlikle uzun vadeli bir hedef. Bu farklı bir operasyon tabii, hiç hata kabul etmeyen bir ticaret. Yukarıda da bahsettiğim gibi, biz ilk böyle çıktık yola. Tabii çok tecrübeli insanlar ile konuştuk, onlara danıştık, önce işin yurtiçi kısmını istediğimiz yere getirip, sonra yurtdışına açılmanın en doğru olduğuna karar verdik.
Sitenizde diyabetik ürünler görmedim, bu yönde çalışmalarınız olacak mı?
Bu konuda çok soru ve talep aldık. Aslında hiç aklımızda olan bir konu değildi bu sene için ama hemen çalışmalara başladık. Geçen ay düzenlenen Souq Karaköy Ziyafet’in katılımcı markalarından biriydik, orada çok karşılaştık bu taleple ve fark ettik ki geç bile kalmışız. Önümüzde ki sezonda en geç karşınızda olacağız diyabetik ürünlerimiz ile.

Teslim süreniz ne kadar? Sipariş geldikten sonra nasıl bir işleyiş oluyor?
Teslimat süremiz aslında sloganımızda da olduğu gibi 1 gün (dün dalındaydı, bugün kapınıda) . Tabii bu bölge bölge değişiyor. Marmara, Ege, Akdeniz 1 günden fazla çok nadir sürüyor.
Siz sipariş verdikten sonra, biz ekranımızda siparişi ve ödemesini kontrol edip faturasını basıyoruz. O siparişi bahçemizden ellerimizle topluyoruz. Sonra sadece nemli bir bezle silmek üzere tesisimize getiriyoruz. burada siliniyor ve viol kağıtlara sarılıyor. Bunun sebebi yolda eğer birinde bir sıkıntı çıkarsa, bir diğerini etkilemesin diye. Kutuya istenilen not varsa koyuluyor. Mektubumuz, magnetimiz ve broşürümüz de ekleniyor. Daha sonra şeritleniyor iki taraftan. Kargo aracına yüklenmek üzere hazır hale geliyor.

12 ay boyunca ürünlere ulaşmak mümkün mü?
Bu tabii hangi ürüne ulaşmak istediğinize bağlı biraz. Bizim bir dolabımız ya da soğuk hava depomuz olmadığı için 12 ay boyunca ürün gönderemiyoruz. Dalında zaten ürün kalmıyor yaza doğru. eylül 1 - haziran 15 arası narenciye yollayabiliyoruz. sonra  sezon burada kapanıyor. Ama mevsimsel şartlar da  buna pek izin vermez; Yazın hava 45 dereceleri görüyor rahatlıkla. O mamül birde kargo arabasına giriyor o sıcaklıkta ve bu sağlıklı olmuyor. Yazın sadece reçellerimiz ve nar ekşimiz olacak. Bir de unlu mamüller eklenecek tabii.

Bu keyifli sohbet için Portakal Bende firmasından Tolga beye  teşekkür ediyoruz.


29 Mart 2016 Salı

Bloggerlar Paylasiyor 1 Yasinda

                                          
                              Bloggerlarpaylasiyor.com Yıldonumu

Bloggerlarpaylasiyor.com ilk yaşını büyük bir organizasyon ile kutladı. Son derece coşkulu geçen bu etkinlikte çok güzel vakit geçirdik.


Biz bu haftasonu harika bir etkinliğe imza attık. Bloggerlarpaylasiyor.com ailesi olarak bir araya geldik. Çeşitli sponsorlarımız ve sürpriz konuklarımız da bizimleydi.

Öncelikle sabah erkenden uçaktan inince sağolsun Esra karşıladı beni. Birlikte kahvaltı yaptık ve bol bol güldük :)Kahvaltıdan sonra Yasemini de alıp birlikte Eresin Crown otelimizin yolunu tuttuk. Girişte son derece güleryüzlü ve ilgili personel karşıladı bizleri.Eresin Crown Otel Sultanahmet de bulunuyor. Ulaşım açısından oldukça rahat, sahile ve meydana çok yakın mesafede. Otelin bir özelliği de müze otel olması. İçerisinde birçok tarihi eser mevcut. Otel hakkında daha geniş bilgi için daha önce yayınladığım yazımı okuyabilirsiniz.

Arkasından üzerimizi değiştirip bizim için hazırlanmış olan salona indik. Her şey düşünülmüştü ve eksiksizdi. Gerçekten şu da olsaydı dediğimiz hiç bir şey kalmamıştı. 
Kıymetli Eşim beni bu günümde de yalnız bırakmamıştı. Hoş ben arkadaşlarımı görmüş olmanın mutluluğu ile onu çok yalnız bıraktım ama onun beni gayet iyi anladığını bildiğim için içim rahattı.


 Programımızda birçok sürpriz vardı ama onları diğer postta anlatacağım. İlk sürprizimiz Badem grubunun B si Barış Bahçeci bizlerleydi. Kısa bir tanıtımdan sonra canlı canlı dinledik ve ardından bizler için getirdiği Cd lerini imzaladı. Ben Toprak isimli şarkısını çok beğendim. Dinlemek isterseniz aşşağıdan dinleyebilirsiniz. Etkinliğimizde ayrıca kişisel marka danışmanı Tuğçe Şahin hanım da bizlerleydi. Marka olmanın püf noktalarını konuştuk neler olmalı neler olmamalı hem konuştuk hem eğlendik.

Bu da uçakta dönüşte ki yorgun ve mutlu halim :)) Bir sonraki postta görüşmek üzere herkese güzel günler diliyorum

Etkinlik fotoğraflarımızı Tülay Gündüz fotoğraf çekti. O na da ayrıca teşekkür ediyoruz.25 Mart 2016 Cuma

Bloggerlar Paylaşıyor 1 Yaşında

Merhaba Herkese
Çok heyecanlı bir günden selamlar sevgiler, biz yarın inşallah büyük bir etkinliğe imza atacağız.
Bloggerlarpaylasiyor.com yazarları olarak 1. yaşımızı kutlayacağız. 16 Yazar olarak çok sevdiğimiz emek verdiğimiz bebeğimiz olan tarafsız satın alma rehberiniz bloggerlarpaylasiyor.com un doğumgününü kutlayacağız. Bu ailenin bir ferdi olmaktan dolayı çok mutluyum . Sürekli internet üzerinden sohbet edip fikir alışverişi yaptığım arkadaşlarımla yüzyüze olmak düşüncesi bile mutlu ediyor beni :) bu gece nasıl geçecek bilmiyorum

Uzun ve zorlu bir hazırlık süreci yaşadık ama orada olmak ve o ortamda arkadaşlarımla sohbet etmek sanırım tüm yorgunluğumuzu unutturacak. Sizler de hala takip etmiyorsanız takip için tıklayınız21 Mart 2016 Pazartesi

Ceradolin-P Nemlendirici Krem

                 Ceradolin-P Nemlendirici Krem 

       Merhaba herkese
Bugün sizlere son zamanlarda kullandığım bir nemlendiriciden bahsedeceğim. Bahar temizliğinde deterjanlarla fazla haşır neşir olunca ellerim bayağı çatladı. Birde kışın yaz kadar bol su içemeyince cildimin nemlendirici ihtiyacı bir hayli arttı.

#LerzanKaradanli23Nisan etkinliğimizde Dermadolin firması tarafından hediye edilen Ceradolin-P yi denemeye karar verdim.


Ceradolin-P krem vaatleri cildi anında nemlendirir ve uygulamadan 24 saat sonra cilt nemi belirgin şekilde artar. Ceradolin krem ciltteki ilk yaşlanma belirtilerinin önlenmesine yardımcı olabilecek ve soğuk,rüzgar, kurak hava koşulları gibi çevresel faktörlerin sert,kurutucu etkilerine karşı cildi koruyabilecek mükemmel nemlendiriciler ve cilt bileşenler içerir. Hipoalerjeniktir. Doğal shea yağı, gliserin ve E vitamini içerir.

 Öncelikle ilk baktığım şey olan kokusunu sevdim. İlk gün gece yatarken sürdüm yattım sabaha kadar ellerimi bayağı yumuşatmıştı. Ertesi gün gündüz de sürdüm ellerimi rahatsız edici bir kayganlık ve yapış yapış hissi oluşmadığı için çantamda taşıyabilirim diye düşündüm. Yaklaşık 2 haftalık kullanımdan sonra da yazmaya karar verdim çünkü etkileri hoşuma gitti hem nemlendirme özelliği güzeldi hem de her ihtiyacım olduğunda rahatlıkla kullanabileceğim için sevdim. Ellerimde çatlamadan kaynaklı yaralarımda da işe yaradı. Uzun vadede kullanmadığım için yaşlanma belirtileri için etkilerini bilemiyorum ama kısa vadede sevdiğim bir ürün oldu. Gönül rahatlığı ile tavsiye edebiliyorum.
Koleksiyon Oluşturun, Stiliniz Konuşsun

 
Koleksiyon Oluşturun, Stiliniz Konuşsun!


Ayakkabıdan çantaya, kozmetikten aksesuara ve giyime kadar moda ile ilgili aklınıza gelebilecek her şeyi Netmoda sayfalarında bulabilirsiniz. Dünyanın ve Türkiye’ nin en çok sevilen markalarının bir arada sunulduğu Netmoda, size en sevdiğiniz parçaların koleksiyonlarını yapma fırsatı tanıyor. Sadece kadınlar değil erkekler de koleksiyon oluştur özelliği sayesinde moda anlayışlarına farklı bir bakış açısı katabilir, moda dünyalarına ve gardıroplarına yepyeni bir soluk getirme şansı yakalayabilir.


Her gün ne giyineceğinizi düşünmekten sıkıldınız mı? Gece dışarı çıkarken sürekli aynı parçaları kombinlemek istemiyor musunuz? Ofisteki sıradan hayatınıza bir şıklık katmak mı istiyorsunuz? Sizin için en uygun olan kozmetik ve bakım ürünlerini bulmakta zorlanıyor musunuz? Modayı yakından takip edip, son trendler hakkında bilgi sahibi olmak mı istiyorsunuz? Eğer bu sorulara vereceğiniz yanıt evet ise, Netmoda’nın koleksiyon oluştur özelliği kesinlikle size göre. Koleksiyon oluştur sayesinde, mont, kaban, elbise, üst giyim, bluz, pantolon, etek, plaj ve spor kıyafetleri gibi giyim ürünlerinin yanı sıra ayakkabı, çanta, aksesuar, kozmetik gibi olmazsa olmazları bir arada inceleyeyip kombin önerilerini görüp sadece kendinize ait olan koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz.


Koleksiyon oluştur özelliğini kullanarak karşınıza çıkan ürünleri renklerine, fiyat aralığına, indirimde olanlara ya da en yeni parçalara göre kategorilere ayırabilir ve çok daha kolay bir şekilde inceleyebilirsiniz. Satıldıkları mağazalara göre de kategorize edilmiş ürünleri listeleyebilir, amacınıza çok daha kolay bir şekilde ulaşabilirsiniz. Bütün ürünleri inceledikten sonra koleksiyonunuza katmak istediklerinizi ufak bir hareketle boş alana sürükleyebilir ve bu sayede kendi koleksiyonunuzu oluşturabilirsiniz. Seçmiş olduğunuz ürünlerin altına ürünle ilgili bir not almak istiyorsanız bunu yazabilir ve sonra da koleksiyonunuzu diğer kullanıcılarla ve arkadaşlarınızla paylaşarak herkesin sizden ilham almasını sağlayabilirsiniz.

Artık gardırobunuz ile aranızda yaşanan bütün sorunlara Netmoda’nın koleksiyon oluştur özelliği ile bir son verebilirsiniz. Netmoda adresine tıklayarak sadece size özel bir koleksiyon oluşturabilir, koleksiyonunuzu herkesle paylaşabilir, koleksiyonunuzdan dilediğiniz ürünü seçebilir ve satışta bulunan mağazaya yönlenebilir, diğer kullanıcıların koleksiyonlarını inceleyebilir, kısacası moda ile olan tutkulu ilişkinizi çok daha ileri bir seviyeye taşıyarak kendi stilinizi konuşturabilirsiniz.

19 Mart 2016 Cumartesi

trnd VernelMax Projesi

Merhaba herkese
Yaklaşık 1 ay önce trnd projesi kapsamında katılım formu geldi ve ardından katılım hakkı kazandığım yazısı ile birlikte Vernel maxlarım geldi. Daha önce de bepanthol kampanyasına katılmıştım.


Kargodan kolim geldiğinde zaten mis gibi kokular sardı evimi. Vernel Max numunelerinden bir tanesi patlamıştı ve o kalıcı koku evimin her tarafını sarmıştı. Sonra havlularımda denemeye karar verdim. Yıkama yaptım asarken bayağı güzel koktuğunu farkettim yumuşaklığını tam görebilmek için kurumalarını bekledim . Kuruduktan sonra baktım hala mis gibi kokuyor ve yumuşaklığını da sevdim. Vernelmaxın bir de vaadi vardı; içerisindeki ferahlık incileri sayesinde kullandıkça kokusu artacak diyordu ki bunu da sağladığını gördüm. Genel anlamda Vernelmax ı sevdim ve kokusunu da test ettim.

Öte yandan yaklaşık 8 hafta kokusunun devam ettiği söyleniyordu henüz o kadar olmadı ama şu anda hala etkili bir kokusu var havlularımın. Ben bu projede olmaktan mutlu oldum çünkü denemediğim bir üründü bu kampanya vasıtası ile tanışmış ve tanıtmış oldum. Arkadaş ve komşularıma da numulerden verdim bir kısmıyla anketleri doldurdum ve girdim bir kısmından ise henüz yorumlarını almadım. Alır almak ilk işim projeme eklemek. Teşekkürler trnd teşekkürler Vernel Max . Sizler de üye olmak isterseniz tıklayın 

15 Mart 2016 Salı

Oriflame Diamond Cellular Yaşlanma Karşıtı Kremler

Merhaba
Bugün sizlere kullanmaya yeni başladığım ürünlerden bahsedeceğim. Oriflame ürünleri daha önce daha çok parfümlerini kullanmıştım.Öncelikle Diamond Cellular Yaşlanma Etkilerine karşı krem. Fiyatı 81.90 TL


Ürünün vaadi; Yaşlanma karşıtı bu ürün içerdiği elmas tozu ile cilt dokusunu aydınlatıyormuş. Beyaz mantar özleri ile ince çizgi ve kırışıklıkların görünümünü azaltıyormuş, Protein kompleks ile yüz hatlarını belirginleştiriyor ve toparlanmasına yardım ediyormuş.

Diğer bir ürün Diamond Cellular Çok Yönlü Göz bakımı kremi. Fiyatı 67.90 TL


Ürünün vaadi; Gözlerde koyu halka ve şişlikleri azaltmaya, kırışıklık ve ince çizgilerin görünümünü hafifletmeye yardımcı oluyormuş, göz çevresini derinlemesine nemlendiriyormuş.

Diğer ürünüm Diamond Cellular Gece Onarıcı Bakım Kremi. Fiyatı 87.50 TL


Ürünün vaadi; içerdiği Cellular Sal asit ile cilt hücrelerinin yenilenmesini güçlendirmeye, 14 gece içerisinde daha genç görünümlü bir cilde sahip olmanıza yardımcı oluyormuş. Uyumadan önce gece bakımı olarak uygulanıyormuş.

Son ürünüm ise Diamond Cellular Micellar Solution Cleanser. Fiyatı 49.90 TL
Ürünün vaadi; Cildi tek adımda tüm makyaj birikimlerinden arındırıp, temizleyen ve tonikleyen lüks temizleyici. Durulama gerektirmeden temizliyormuş.

Ben gün itibarı ile bu ürünleri düzenli kullanmaya başlayacağım . Belirli bir süre kullandıktan sonra size artı ve eksilerini yazacağım. İnşallah memnun kalırım diyerek başlıyorum.

Sizler de ürünler hakkında daha geniş bilgi almak ve kataloğu incelemek isterseniz  https://www.orikatalog.com/oriflame-diamond-cellular/ ya da  https://www.orikatalog.com/ adreslerini ziyaret edebilirsiniz.14 Mart 2016 Pazartesi

Kırışıklarla Savaşmak Artık Çok Kolay

Kırışıklarla Savaşmak Artık Çok Kolay
Yaşın ilerlemesi ile beraber cildinizdeki hücrelerin yenilenme hızı yavaşlar ve cildinizde kırışıklıklar oluşmaya başlar ancak yaşadığınız stres, hava kirliliği gibi etkenler bu kırışıklıkların daha hızlı yayılmasına ve sizi olduğunuzdan daha yaşlı göstermesine sebep olabilir. Sizde kırışıklıklarınızı minimuma indirmek ve sağlıklı parlayan bir cilde sahip olmak istemez miydiniz? Bunun için sihre gerek yok. Sarkma karşıtı etkisi ile Yves Rocher laboratuvarlarında özel olarak hazırlanan serum ile kendi sihrinizi kendiniz yaratacaksınız.
Yüzünüzde ve boyun bölgenizde oluşan kırışıklıkları oluştuktan sonra yok etmenin zor olduğunu düşünüyorsanız bu özel serumu denememişsiniz demektir çünkü kırışık ve sarkma karşıtı serum likit dokusu ile boynunuza ve yüzünüze yerleşmiş olan kırışıklıkları doldurur. Bu dolgunlaştırma etkisi sayesinde kırışıklıklarınızın görünümü azalır. Yüzünüzün asıl şekli olan ovalliği serum sayesinde belirginleşerek sizi gençleştirir.
Kırışık ve sarkma karşıtı konsantre serum sayesinde sadece görünüşünüz değişmez. Cildiniz de daha sağlıklı hale gelir ve bu sayede siz de kendinizi daha zinde hissedersiniz.
Serum Vegetal ürünü olarak piyasada bulabileceğiniz bu ürün Yves Rocher’in özel olarak geliştirmiş olduğu doğal özümseme teknolojisi ile hazırlanıyor. Doğal özümseme teknolojisi Yves Rocher laboratuarlarında özel olarak tasarlanmış ve patenti alınmış bir işlemdir. Bu işlem sayesinde serum içerisinde bulunan bitkilerin aktifleri çıkarılarak formüllerin temellerini oluşturan bileşikler hazırlanır. Bu bileşikler cilt tarafından kolayca emilebildiği için etkilerini hızlı bir şekilde göstermeye başlarlar.
Kırışık karşıtı serumun kullanımı ise oldukça kolaydır. Sabah ve akşam yüz ve boyun bölgesine ufak dokunuşlar ile uygulamanız yeterli olacaktır. Üzerine etkisini arttırmak amacıyla gündüz kremini kullanmanız ile daha hızlı sonuç alabilirsiniz ancak yüzünüze uygularken göz çevresine serum ve kremi yaklaştırmamanız gerekmektedir.

İnternetten yapacağınız alışverişlerde kırışık ve sarma karşıtı konsantre serumu yüzde 30’a varan indirimler ile satın alabilirsiniz. 30 ml’lik şişelerde satışa sunulan bu ürünü Yves Rocher’in sayfasında liste fiyatının çok çok altında bulma imkânınız mevcut. Siz de alışverişe vakit ayıramayacak kadar yoğunsanız ve satın aldığınız ürün kapınıza kadar getirilsin istiyorsanız Yves Rocher’in internet mağazasını mutlaka ziyaret etmelisiniz.

11 Mart 2016 Cuma

HcHairCare Doping Deneyimim

                            HcHairCare Doping

Merhaba
Bugün sizlere birçoğumuzun ortak sorunu olan saç dökülmesinden bahsedeceğim.

Saç dökülmesinin genelde birçok nedeni var. Bunların en başında D Vitamini eksikliği ve hormonal bozukluklar olabiliyor. Beslenme yetersizliği yüzünden saç dökülme miktarı artabiliyor. Bunların dışında PKO dediğimiz her yüz kadından 60 ının sorunu olan polikistik over kist te olabilir. Ya da tiroit problemlerinde de saç dökülmesinde artış olabilir. Hamilelik ve menapoz zamanında da dökülmelerde artış gözleniyor. Bunların hiçbiri olmasa bile aşırı stres ve kaygı da saç dökülmesini tetikleyen sebepler arasında bulunuyor. Birçoğumuzun sorunu saç dökülmesi iken hepimizin farklı farklı tedavi yöntemleri var elbette. Çoğumuz bunun için önce beslenme şeklimizi düzene sokmaya çalışıyoruz. Sonrasında hala düzelme olmaz ise başka yöntemler arıyoruz.


Bende de son zamanlarda dökülme problemi arttığı için ben de kendime yöntem ararken şampuanlarını uzun süredir severek kullandığım Hc HairCare Doping ürünü kullanmaya karar verdim, Aslında HcHaireCre Complex ürününü daha önce kullandım onunda çok güzel etkilerini görmüştüm ama Dopingin kullanımı son derece kolaydı. Ne sürüp bekleme ne durulama sorunu yoktu. Haftada 3 gün kullanıyorum. Kullanımı son derece kolay saçıma sıkıyorum iki dakika bekledikten sonra masaj yapıyorum. İşte bu kadar. Tam olarak etkili olabilmesi için 3 ay kullanmam gerekiyormuş ben de seve seve kullanacağım. Çünkü saçıma ağırlık yapmadı ve kokusu da rahatsız etmiyor. 3 ay sonraki etkilerini de paylaşacağım sizlerle ama şimdiki fikirlerim çok olumlu. İlk haftada bile gözle görülür bir fark yarattı. En azından dökülmeler azaldığı için moralim düzelmeye başladı. Siz de incelemek isterseniz tıklayın

7 Mart 2016 Pazartesi

Uykuya dalamayanlardan mısınız ?

Merhaba arkadaşlar
Öncelikle bu yazı bir reklam ya da tanıtım yazısı değil. Baştan belirtiyorum çünkü tamamen samimi duygularımla yazıyorum bu yazıyı. Gerçekten bunun bir sorun olduğunu bildiğim için yazıyorum. Belki benim gibi olanlar var ise onlara da yol gösterici olsun diye yazıyorum.

Yıllardır eşime de tanıdıklarıma da söylediğim ancak kimsenin beni ciddiye almadığı bir sorunum var ; uykuya dalmayı bilmiyorum. Onlara diyorum ki ''bana uykuya dalmayı öğretir misiniz ? '' Duyduklarında nasıl yanii diyorlar ancak kimse çözüm bulamadığı gibi bir de dalga geçiyorlar benimle :( Bunun bir yolu yok ki yatarsın uyursun diyorlar.

Ben kendimi bildim bileli geç yatarım uykuya dalmam çok zordur dalmak için yaptığım bazı rutinlerim vardır; genellikle kitap okurum en az bir saat kadar. Bazen de gece bilgisayarda çok çalışıp gözlerimi yorgun hissediyorsam radyomu alırım kulaklığımı takarım kulağıma ve dinlerken uyurum. Bunların dışında gene uyuyamıyorsam televizyon karşısında uyumaya çalışıyorum. Bu zamana kadar ilaç kullanmayı pek düşünmedim ancak 1 kez atarax 1 kez de pasifflora isimli ilaçları denedim onları da kullanmayı çok istemediğimden belki işe yaramayınca bitkisel şeyler denedim; papatya suyu gibi ancak onlarla da pek bir şey değişmedi. Uyumaya adapte etmeye çalışınca kendimi uyumak daha da zorlaşıyordu. Bunun sebebini bol miktarda tükettiğim kahveye mal edenlerde oldu hatta bende acaba diyordum . Hamileyken hiçbirşeyden tiksinmeyen ben kahveden tiksindim ve yaklaşık 9 ay boyunca kahve ile küstüm :( ve o zamanda da gördüm ki ben hala uyuyamıyorum demek ki kahve de belki birazvetkili olsa da tek sebep değildi.Derken bir gün tüm videolarını ve kitaplarını zevkle takip ettiğim Kunter Kurt beyin bir videosuna rastladım. Nörokey e ait tüm videoları izlediğimi sanıyordum ama sanırım ancak bu videoyu atlamışım. Kunter Kurt bey uykuya dalma sorununu işliyordu yöntemler anlatıyordu. Can kulağı ile dinledim ve hemen aynı gece uygulamaya başladım. Tabi bıçakla kesilir gibi bir günde düzelmedi ama pozitif anlamda hemen işe yaradığını farkettim. Zaten Kunter beyin sesi bana her zaman terapi gibi gelmiştir gerçekten sesinde huzur ve güven aşılayan bir şeyler var. Birkaç kez telefonda da konuşmuştuk o zaman da hani en sevdiğiniz ya da en güvendiğiniz insanlarla konuşunca sonrasında da içinizi bir mutluluk ve huzur duygusu kaplar ya işte bana da öyle olmuştu. İşte ben bu Kunter beyin o yayında önerdiklerini uygulamaya koyuldum ve dediğim gibi işe yaradı. Benim ne ilaca ne de başka şeye ihtiyacım vardı inanmam gereken kendim olduğu bilincine bu videodan sonra vardım
Şimdi bu uygulamaya devam ediyorum . Sizlerinde bu tarz bir sıkıntısı var ise yukarıdaki videoyu izlemelerini tavsiye ediyorum. Başta da belirttiğim gibi bu yazı asla bir reklam yazısı değildir bilakis ben derdime deva buldum başkaları da faydalansın yazısıdır

Herkese mutlu bir hafta diliyorum

2 Mart 2016 Çarşamba

Gizem Özdilli Canlı Yayında Botox Yaptırdı

    Gizem Özdilli Canlı Yayında Botox Yaptırdı!


Sosyal yaşamın sevilen isimlerinden Filiz Merde ve ortağı Elif Angi

sahipleri olduğu TERRA güzellik merkezinin 2. Şubesini Nişantaşı’nda

verdikleri bir davetle açılışını gerçekleştirdi.

Cemiyet hayatının ve sanat camiasının hanımlarının yakın ilgi

gösterdiği açılışta, güzellik ve zayıflama üzerine doktorlar tarafından

birçok yararlı bilgi verildi. Davette, Oya Aydoğan ve Gizem Özdilli

herkesi şaşırttı, öncelikle Oya Aydoğan’ın zayıflama terapisine girmesi

ve doktorla şakalaşmaları herkesi güldürdü.
Daha sonra ise sanatçılar arasında ilk defa kameralar önünde Seda Sayan’ın yaptığı Botox

terapisi Gizem Özdilli tarafından 2. Kez tekrarlandı. Bugüne kadar hep

yaptırmak istediğini bir türlü cesaret edemediğini söyleyen Özdilli “

Belki cesaret alırım o yüzden Seda Sayan’ ın yolunu izlemek istedim “ dedi

.
Terapiye başlayana kadar korkudan avuçlarını sıkan ve titreyen Gizem Özdilli terapi başladıktan sonra rahatlayarak “ Korkulacak bir şey yokmuş aslında bu güne kadar boşuna kaçmışım yada böyle bir güzellik merkezine denk gelmemişim artık 10 yaş daha gençleştim altı ayda bir buradayım “ dedi.

 Davete Katılanlarla yakından ilgilenen Filiz Merde davet bitiminde de gelen konuklarını kapıya kadar uğurlamayı da ihmal etmedi.