Merhaba 
Süslükokona tarafından güzel bir etkinliğe davet edildim. Hakkımda bilmediğiniz 11 şey :)
Etkinlik şu şekilde davet ettiğim 15 arkadaşım aşşağıdaki sorulara kendi verdikleri cevaplar ile katılacaklar ve bunu instagram ve blog sayfaları ile kendi davet ettikleri 15 blogger ile paylaşacaklar. Böylece birbirimizi çok daha iyi tanımış ve takip etmiş olacağız.


Faydası nedir peki ?

Davet ettiğim ve davetimi kabul edip bu etkinliğe katılmak isteyen arkadaşlarımın blog linklerini yazımın sonunda belirteceğim. Benim yazımı okuyan herkes onların blog linklerini görmüş olacak.

Ve kendileri de 15' er blogger arkadaşımızı davet edip yazısını hazırladıktan sonra yazının en başına benim adımı ve blog linkimi vererek yazılarını yazacaklar. Ve böylelikle isminiz ve blogunuz bir çok blogta verilmiş olacak. Ayrıca davet ettikleri 15 kişiyi de linkleriyle birlikte yazılarının sonunda belirtecekler.

Yani blogunuza gelen dışarıdan linkler sayesinde google arama motorunda blogunuz daha yukarılara taşınacak ;) Nasıl ama ?

Gelelim soru- cevaplara ...

1. En sevmediğin özelliğin / özelliklerin ?
sanırım aceleci olmam ve çok çabuk parlamam. Birşey yapacağımı aklıma koyduğumda yapana kadar rahat etmez içim ve hemen yapmaya çalışırım. Bir de birisi bana sataştığında mümkün olduğu kadar uzak kalmaya çalışırım ama çok zorlarsa dayanamaz patlarım.Bir de kimseyle küs kalmayı sevmiyorum çok büyük kötülükler de görmüş olsam iyi yönlerini getiriyorum aklıma iyi şeyler düşünüyorum ve böylelikle aynı kişilerden 2. darbe yemişliğim çoktur.

2. Takıntıların var mı ? Varsa neler ?
Yeşil... yeşil olan herşey benim olmak zorundaymış gibi geliyor. Özellikle fıstık yeşiline bayılıyorum. Bir de gece yatmadan kitap okumadan uyuyamıyorum en az 1 saat okuyorum bu aslında gözlerime zarar verse de beynimi ve ruhumu dinlendiriyor.
3. Yaptığın en çılgınca şey ?
sanırım en çılgın olan şey arkadaşlarımızla anlaşıp üniversiteyi bilerek 1 sene uzatmak :) birbirimizden ayrılmak zor gelmişti iyi ki yapmışız şimdi hayatta olmayan çok sevdiğim canım arkadaşım dostum Filiyetimiz ile 1 sene fazladan birlikte olmuştuk. (Mekanı Cennet olsun )
4. Sürekli anlatamadığın ama hep anlatmak istediğin bir başarın var mı ?
İlkokulda ortaokulda şiir okumak,andımızı okumak,tiyatro oynamak gibi etkinliklerde hep ben görev alırdım. Diğer sınıflara da öğretim amacıyla çok girdim. Büyüdüğümde de birçok etkinlik de tek başıma skeçlerde oynadım ve bunlar beni çok mutlu ediyordu(hala da ediyor vallahi )

5. Moralin bozukken kendini şenlendirmek için yaptığın bir şey var mı ?
 Öncelikle ilk yaptığım şey sahip olduğum güzellikleri düşünmek (oğullarım ve eşim ,annem, babam, kardeşlerim ,dostlarım sonrasında maddi şeylerim) Ve her zaman mottom birşey kötü gidiyorsa vardır Rabbimin bir bildiği derim ve beklerim. Bir de komedi dizilerini açar izlerim 
6. ''Bugün gelse dünyayı yakar, onunla kaçar giderim.'' dediğin bir ünlü var mı ? ( Türk / Yabancı farketmez. )
Beni çok iyi tanıyan herkes benim deli gibi LEVENT YÜKSEL hayranı olduğumu bilir. Eşim özel günlerde onun kaset ve cdlerini alır bana. Hani onunla kaçmayı düşünmem ama saatlerce dinleyebilirim Levent Yüksel i

7. Sana şans getirdiğini düşündüğün bir şey var mı ? ( Obje, hareket, kişi vs. her şey olabilir. )
Şansa çok inanmam ama bazı sevdiğim şeylerin sürekli yanımda olması beni mutlu eder mesela ismim yazılı kalemim ya da fotoğraf makinem yanımdayken çok mutlu oluyorum ben 
8. Hayalindeki meslek ve nedeni ?

Hayalimdeki meslek anaokulu ve kreş öğretmenliğiydi. Üniversiteye girdiğim sene tercih yaparken bunun imkansız olduğu çünkü bunun için kız meslek lisesi çıkışlı olmam gerektiğini öğrendim ve son bir hamle ile işletme okudum. Ama yılmadım üniversite bitiminde o zaman açılan bir eğitime katıldım ve kreş öğretmenliği ve anaokulu öğretmenliği belgesi aldım. Ancak o eğitime katıldığım dönemde özel bir firmada sigortacılık yapıyordum ve daha sonrasında da büyük bir plaza da sigorta müdürü olunca kreş öğretmenliği hayalimi gerçekleştiremedim. Hala da çok seviyorum. Mental aritmetik ve zeka oyunları eğitmenliği ile az da olsa bu hayalimi gerçekleştirdim 

9. Evde tek başına kaldığında yaptığın ama kimseye söylemediğin şey ne ?
Genellikle film izliyorum ya da kitap okuyorum tabi yapmam gereken ütü ya da yemek yoksa :)

10. En sevdiğin film/ler ?
hot shots serisine bayılıyorum hele de ti ye aldıkları filmleri izlemişsem :) keşke devamı çekilse 
11. Kendine hangi sorunun sorulmasını isterdin ve cevabın ne olurdu ?

Levent Yükseli evinde ağırlamak istermiydin onun şarkıları senin pastaların eşliğinde deseler bağıra bağıra EVET EVET EVET derdim 

Ben de aşağıda bloglarının linklerini verdiğim arkadaşlarımı bu etkinliğe davet ediyorum ! Ben soruları cevaplarken çok eğlendim :) Umarım sizler de benim eğlendiğim kadar eğlenirsiniz ;)

Bu soruları yanıtladıktan sonra kendi seçtiğiniz blogger arkadaşlarınız için isterseniz bu soruları kullanabilirsiniz isterseniz de kendiniz farklı sorular hazırlayabilirsiniz.

LÜTFEN, YAZINIZIN BAŞINDA BENİM BLOGUMUN LİNKİNİ VERMEYİ UNUTMAYIN !

http://www.huzunsarisi.com/
http://www.sansbocegi.com/
http://www.vanilins.com
http://zencefiltasarimevi.blogspot.com.tr/
http://www.safagindunyasi.com/
http://www.elitstil.com/
http://catlakkafe.blogspot.com.tr/
http://blogkizsalseyler.blogspot.com/
http://enbebek.blogspot.com.tr/
http://aslinindunyasii.blogspot.com.tr/
http://birgulunlezzetleri.blogspot.com.tr/
http://makyajkelebegi.blogspot.com.tr/
http://nilguncetin.blogspot.com/

14 Yorumlar

 1. kitap okumak harika bir alışkanlık bence kesinlikle takıntı değil :))

  YanıtlaSil
 2. seni tanımak çok hoş sevgiler

  YanıtlaSil
 3. davetin için teşekkür ederim

  YanıtlaSil
 4. Güzel bir etkinlik olmuş. Blog dayanışması ne güzel

  YanıtlaSil
 5. Katılımınız için çok tşk ederim, çok keyifli bir etkinlik oldu :))

  YanıtlaSil
 6. Mim deniyor sanırım katılmıyorum ama keyifle okuyorum sizleri.
  sevgiler

  YanıtlaSil
 7. levent Yüksel'i 90 lı yıllarda ne çok dinledik değil mi..:) Şimdi de kayifle dinlenebilecek seslerden biri... Sevgiler...)

  YanıtlaSil
 8. Bunu yapacağım tatil dönüşü :)

  YanıtlaSil
 9. blog keşif etkinliğinden geliyorum bende :) takipteyim bloğuma bekliyorum :) www.withoska.blogspot.com

  YanıtlaSil
 10. Güzel sorular güzel cevaplar, keyifli, bir yazı olmuş,Hepsini keyifle okudum.

  YanıtlaSil
 11. Keyifli bir yazı olmuş eline sağlık

  YanıtlaSil