27 Şubat 2015 Cuma

Lerzankaradan ve Hc Hair Care birlikteliği ile 3 kişiye HC Hair Care ürünleri

Hc Hair Care ürünlerini duymayan kalmadı sanırım
Daha öncesinde de hem kampanyalarımız olmuş hem de deneyimlerimi paylaşmıştım sizlerle okumak isterseniz tıklamanız yeterli


Şimdi ise  yeni çıkmış ürünümüz olan HC Tria yı  hem tanıtmak hem de kadınlar gününde şanslı 3 kişiyi mutlu etmek adına bir kampanya başlattık.
HC Tria

Sıvılaştırılmış Keratin Destekli Kolay Tarama Spreyi

HC Tria Sıvı Saç Kremi, saçın yıpranmış yüzeyindeki çatlakları doldurur ve elektriklenmeyi önleyerek kolay taranmasını sağlar. Saç yapısındaki ile özdeş bileşenleri içeren formülü, saçın hasar görmüş kısımlarını onarır ve anında etki ile daha parlak ve sağlıklı bir saç görünümü sağlamaya yardımcı olur.

Kullanım şekli Kullanmadan önce şişeyi iyice çalkalayın. Her yıkamadan sonra hafif nemli veya kuru saçın tamamına uygulayın. Günlük kullanıma uygundur. Durulanmaz.


Bir kişinin Şampuan bir kişinin Hc Tria bir kişinin de Hc Ovex  kazanacağı kampanyamızda yapılması gerekenler
sayfamın sağ kısmından bu siteye katıl kısmından katılıp kaçıncı izleyici olduğunuzu yazmak  Firmamızın facebook sayfasını beğenip takip etmek ve kampanyamızı sosyal paylaşımsitelerinden(facebook,twiter,instagram)paylaşmak .Son olarak yorum kısmına paylaşım linkleriyle beraber mail adreslerinizi yazarsanız kazandığınızda size ulaşmam kolay olur.
Kampanyamız 27.02.2015-8.3.2015 tarihleri arasında geçerlidir. Kargo değerli firmamıza aittir
Herkese bol şans diliyorum

22 Şubat 2015 Pazar

Lerzankaradan Tarsus Gezisi

Niğde de yaşıyorum ve Niğde Doğa Fotoğrafçıları ve Doğa Sporları Derneği ne üyeyim. Belli zamanlarda hem doğa yürüyüşü hem de fotoğraf çekmek ve yeni fotoğraf çekim teknikleri denemek amaçlı yeni yerlere gidiyoruz.
 
Mağara içerisinden

Son gezimiz de rotamız Tarsus oldu. Daha öncesinde kısa süreli aile gezilerimiz olmuştu ama ilk kez çok merak ettiğim Ashabı Kehf mağarası ve Camiisine gidecektim.Ashabı Kehf hakkında biraz bilgi vereyim ki Kuranı Kerim de de geçtiği için çok merak ediyordum ;

Ashâb-ı Kehf kıssasının anlatıldığı Kur'ân-ı Kerîm’in on sekizinci sûresine, bu kıssanın önemi dolayısıyla “Kehf" adı verilmiştir.Sûrenin 9-26. âyetlerinde bildirildiğine göre, putperest bir kavmin içinde Allah'ın varlığına ve birliğine inanan birkaç genç bu inançlarını açıkça dile getirip putperestliğe karşı çıkmış, taşlanarak öldürülmekten veya zorla din değiştirmekten kurtulmak için mağaraya sığınmışlardır. Yanlarındaki köpekleriyle birlikte orada derin bir uykuya dalan gençler 309 yıl sonra uyanmışlardır. Bu süre Kur'ân-ı Kerîm'de, “Onlar mağaralarında 300 yıl kaldılar, dokuz da ilâve ettiler” şeklinde belirtilmektedir. 300 yıla 9 ilâvesi, şemsî takvimle belirtilen sürenin kamerî takvime göre ifadesi olarak değerlendirilmiştir.


Mağarada “Bir gün kadar” uyuduklarını sanan gençler, içlerinden birini gümüş bir para vererek yiyecek almak üzere şehre gönderirler. Böylece onların durumuna muttali olanlar Allah'ın vaadinin hak olduğunu ve kıyametin mutlaka geleceğini anlarlar, mağaranın bulunduğu yere bir mescid yapmaya karar verirler.

Soruda geçen konuyla ilgili olarak ise, tefsirlerdeki bilgiler çok farklıdır. (bk. Taberi, Beğavî, Hazin, İbn Kesir, Tabresi, Zemahşeri, ilgili yer)Bazı alimlere göre, Asahab-ı Kehf kıssası Milattan önce Yahudilerle ilgili vuku bulan bir olaydır. Kehf suresinin Mekke’de inmiş olması bunu destekler. Çünkü Mekkeliler Medine’ye gidip geldiklerinden, Yahudilerden “Ruh, Zülkarneyn ve Ashab-ı Kehf”le ilgili üç soruyu peygamberimize sormalarını istemişlerdir. Bu sebeple konunun Hıristiyanlarla ilgisi yoktur. (bk. İbn Kesir, el-Meraği, Kehf Suresinin tefsiri)

Keza bazılarına göre, Hristiyanların düşmanı ve bir putperest olan kral Dakyanus Miladi 237 yılı civarında sadece bir yıl hüküm sürmüştür. Onun korkusundan kaçan Hristiyan yiğitler mağaraya sığınmış 300 yıl uyuduktan sonra, kral  Kaysar-i Sağir (Savuzuzyos) döneminde uyanmışlardı. (bk İbn Aşur, Kehf suresinin tefsiri)

Buna mukabil, bazı alimlere göre, Dakyanus, miladi 284-305 tarihleri arasında hüküm sürmüştür. (bk. et-Tefsiru’l-hadis, Kehf suresinin tefsiri)

Pek çok farklı rivayetlerden sadece biri olan bu son rakamı esas alsak bile yine de bu olayın Hz. Peygamber zamanında olmadığı görülecektir. Çünkü bu olay Dakyanus’un krallığının ilk yılında/yıllarında meydana gelme ihtimali kuvvetlidir. Zira bu zalim hükümdar başa gelir gelmez dindarlara zulmetmeye başlamıştır. Bu açıdan Ashab-ı Kehf olayı, miladi 284-290 arasında vuku bulma ihtimali kuvvetlidir. Buna göre, Ashab-ı Kehfin uyanması miladi 590 civarında vuku bulmuştur (290+300=590).

Son olarak şunu da belirtelim ki, şayet bu olay Hz. Peygamberin peygamberliği döneminde (612) yaşansaydı, Kur’an’da ifade edildiği üzere, ne böyle bir soruya ihtiyaç olacak, ne de onların sayıları konusunda fazlaca bir ihtilaf olacaktı.

Özetle söylemek gerekirse:

- Mağaradakilerin kaç kişi oldukları, ne zaman ve nerede yaşadıkları ve kaç yıl uykuda kaldıkları gibi alınacak ders bakımından önemli olmayan bilgilerden ziyade üzerinde düşünülmesi, ibret alınması gereken hususlar ön plana çıkarılmıştır.

- Yahudilik'te ve Hıristiyanlık'ta da var olduğu ve Kur'ân-ı Kerîm'de özlü olarak tekrarlandığı anlaşılan Ashâb-ı Kehf kıssasıyla müminlere verilmek istenen mesaj, ana hatlarıyla;

İman küfür mücadelesinin öteden beri hep var olduğu,

inananların her devirde zulme uğramalarına rağmen bâtılın hakka asla galebe çalamadığı,

samimiyetle iman edip İnançlarının gereğini yaşayanları Allah'ın mutlaka başarıya ulaştırdığı

ve nihayet her şeyi yoktan var eden Allah'ın insanları yeniden diriltmeye muktedir bulunduğudur.

19 Şubat 2015 Perşembe

Lerzankaradan bol çikolatalı kakaolu kek

Çok sık ce pratik yaptığım bir tarifi paylaşacağım bugün sizlerle
yiyenin bayıldığı ve mutlaka ikinci dilimi istediği hafif kolay ve lezzetli bir kek

malzemeler
3 yumurta
1.5 su bardağı şeker
1 su bardağı süt
yarım su bardağı sıvıyağ
yarım su bardağı su
1 paket kakao
3.5 su bardağı un
1 paket vanilya
1 paket kabartma tozu
1 çay bardağı ceviz
1 çay bardağı damla çikolata
arzuya göre 1 tatlı kaşığı tarçın

yapılışı
yumurta ve şekeri çırptıktan sonra içerisine ceviz ve damla çikolata hariç tüm malzemeyi koyup çırpıyoruz. En son cevizi ve damla çikolatayı da de ekleyip kısa bir süre çıprtıktan sonra (ben cevizin dişe gelir halini seviyorum siz arzunuza göre yapabilirsiniz) önceden ısıtılmış fırında 175 derece de 45 dakika pişiriyorum. Kalıbı sadece sıvıyağ ile yağlarım zira kek karışımı içerisinde yağ oranı az olduğu için kalıba yapışabilir.
Fırından aldıktan sonra kalıbın içerisinde soğumasını bekliyorum ki belki ters çevirdiğimde parçalanabilir.Bunlar da kekin püf noktaları olsun :)

afiyet olsun

9 Şubat 2015 Pazartesi

Watsons ta oylama zamanı

2014 yılı boyunca Watsons’tan alıp severek kullandığın ürünleri şimdi ödüllendirme zamanı! Haydi favori ürünlerini oylamaya başla:

Severek kullandığımız birçok üründe şimdi en iyileri belirleme zamanı
haydi sen de kozmetiksiz olmaz diyorsan ve WATSONS lardan çıkmam diyorsan oylamaya katıl; katıl ki en iyileri birlikte belirleyelim


KATILIM KOŞULLARI

 1. http://odul.watsons.com.tr adresli internet sitesi üzerinden gerçekleştirilecek olan Watsons Güzellik ve Kişisel Bakım Ödülleri oylaması 04.02.2015 – 04.03.2015 tarihleri arasında yapılacaktır.
 2. Kampanya süresi boyunca http://odul.watsons.com.tr adresine gelen ziyaretçiler kendilerine sağlanan giriş metodlarından birisini kullanıp 11 farklı kategoride favori ürünleri için oy kullanabileceklerdir. Oy kullanarak, formu dolduranlar arasından ofis çekilişiyle belirlenecek 300 kişi kategorilerin kazanan ürünleri içerisinden belirlenecek ürünlerden oluşan hediye seti kazanma şansına sahip olacaktır.
 3. Oylama için Watsons Card’ı ile giriş yaparak oyunu kullanarak formunu dolduranlar arasından ofis çekilişiyle belirlenecek 5 kişi ise ödül töreni gecesine çift kişilik davetiye kazanacaklardır. Davetiye sadece ödül törenine girişi kapsamakta ve bunun dışında kalan ulaşım vb. masraflar kazananlara aittir.
 4. Kullanıcıların oy kullanabilmesi için web sitesinde bulunan 3 giriş metodundan birisini kullanarak giriş yapmaları gerekmektedir. Her bilgisayardan en fazla 1 oy kullanılabilir ve 1 kullanıcı sadece bir giriş yöntemini kullanarak giriş yapabilir.
 5. Hediye kazananlar 19 Mart 2015 tarihinde http://odul.watsons.com.tr adresinde ilan edilecektir.
 6. Katılımların değerlendirilmesinde Watsons Türkiye'nin belirlediğini saatte kabul gören veriler esas alınacaktır.
 7. Kampanyaya katılarak hediye kazanan kullanıcıların formda belirttikleri bilgilerin doğru olması gerekmektedir.
 8. Katılımcıların bilgilerini yanlış vermelerinden kaynaklanan gecikmelerden, yaşanacak aksaklıklardan ve bu nedenle hediyenin gönderilmemesi durumundan Watsons Türkiye hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.
 9. Kampanyaya yurt dışından katılımda bulunanlar, hediye kazanamazlar. Kazanılan hediye değiştirilemez, devredilemez, iade edilemez veya nakde dönüştürülemez.
 10. Watsons Türkiye, kampanya süresi boyunca, kampanya sonuçlarını olumsuz yönde etkilleyecek şekilde bilgisayar teknolojileri kullnarak hile yaptığı veya uygulamada çeşitli yöntemlerle haksız avantaj sağlamaya çalışan katılımcıların belirlenmesi durumunda bu katılımcının hediyelerini hiçbir uyarı yapmadan iptal etme hakkını sakı tutar. Ayrıca,Watsons Türkiye’nin yasal işlem başlatma ve varsa bundan doğan tüm zararlarının da tazminini talep etme hakkı saklıdır.
 11. Watsons Türkiye, önceden haber vermeksizin kampanya koşullarını değiştirme hakkına sahiptir.
 12. Bilgilerini eksik ya da yanlış ilettiği tespit edilen kullanıcılar hediye kazanamazlar.
 13. Bu kampanya MPİ’nin 03.02.2015 tarih ve 58259698-255.05.02-334-800 sayılı izni ile kapsam dışı bırakılmıştır.
 14. Yarışmaya katılan herkes, yukarıda geçen şartları kabul etmiş sayılır. Koşullar ve Kurallardaki değişiklikler tüm katılımcılar için bağlayıcı nitelik taşımaktadır. Bu nedenle katılımcılar, güncel koşullar ve kuralları öğrenmek için bu sayfayı düzenli olarak ziyaret etmeleri gerektiğini bilmektedirler.
 15. Katılımcılar, kampanyaya katılım ile katılım şart ve koşullarını okumuş ve bu şartları peşinen kabul edilmiş sayılır.
 16. Watsons çalışanları oylamaya katılamazlar.

3 Şubat 2015 Salı

Buluşlar yapmak ve oynamak tatili değerlendirmek

uzun süredir yazamadığımın farkındayım çünkü minik oğlum Mirzanın göz problemlerinden dolayı bayağı yoğun ve zor günler geçirdik.
Geçtiğimiz hafta ameliyat olan oğlum Erşat Mirza çok şükür şu and daha iyi tabi sorun tamamen bitti mi bilemiyoruz ama dualarımız o yönde olması ki perşembe günü kontrolümüzde belli olacak herşey.

Şu günlerde en büyük uğraşımız evde kaliteli vakit geçirmek ve ben de uyguladığım bazı şeyleri sizlerle paylaşmak istedim çünkü şahsen tanıyan ya da facebooktan takip eden arkadaşlar bu etkinlikleri nereden bulduğumu soruyorlar.

Etkinliklerimizin bır kısmını doğaçlama buluyoruz Mirzanın istek ve sevdiği şeyler doğrultusunda bazen gördüğümüz ya da duyduğumuz şeylerden etkileniyoruz. Bazen de uzmanlardan yardım alıyoruz; nasıl mı ?


Yukarıda resmini yayınladığım kitap sayesinde çocuğumun ilgileri ve zevkleri doğrultusunda etkinlikler yapıyoruz . İçerisindeki fikirleri çocuğunuzun yaşı ve zevkleri doğrultusunda eldeki imkanlar ile yapabilirsiniz. Cocuğunuzla birlikte sizde müthiş bir keyif alacaksınız emin olun

Biz ilk olarak yağ ve suyun karışmamasını inceledik ve Mirza deneyleri kendi yaptığı için çok seviniyor ve akılda kalıcı bilgiler ediniyor tavsiye ederizStrawberry Mask Cilt Yenileyici Maske

Merhaba herkese Bugün sizlere 5 etkili bir maske tavsiyesinde bulunacağım. Bir süredir kullandığım çok bereketli ve çok amaçlı bir maske...