7 Mart 2017 Salı

Yumurtalı Saç Maskeleri Nasıl Yapılır ?

 Yumurtalı Saç Maskeleriyumurtalı saç maskesi

Saçlarının her zaman sağlıklı ve parlak görünmesini isteyen kadınların büyük bir kısmı, artık evde saçlarına bakmak adına araştırmalar yapmaya başlıyor. yumurtalı saç maskesi içerisinde yer alan proteinler sayesinde saçlar mümkün olan en doğal şekilde korunuyor ve istenilen sağlıklı görüntüye erişmiş oluyor.

Yumurta ve Zeytinyağı Maskesi

2 yumurtanın sarısı ve 2 yemek kaşığı zeytinyağı iyice karıştırıldıktan sonra içerisine 1 fincan su eklenir. Ardından saçta homojen bir şekilde kalması adına dikkatli bir şekilde kafa derisine yedirilecektir. 20 dakika beklendikten sonra yıkanacak olan bu maske ile birlikte saçta dökülme azalacak ve saçların çok daha hızlı bir şekilde uzaması sağlanacaktır.

Yumurta Beyazından Maske

2 yumurtanın beyazı, 1 çorba kaşığı zeytinyağı ve 1 çorba kaşığı bal homojen bir şekilde karıştırılmalıdır. Ardından bu karışım saça sürülerek saçta 20 dakika boyunca kuruması beklenir ve ardından da saçlar yıkanır. Yumurtalı saç maskeleri arasında yer alan bu maske, özellikle de yağlı saçlardan şikâyet eden kadınların bu sorunlarını en iyi şekilde gidermiş oluyor.

Yumurta Sarısından Maske

Saçın uzunluğuna bağlı olarak orta ve kısa uzunluktaki saçlar için 2, çok daha uzun saçlar için 4 adet yumurtanın sarısı bir kabın içerisine koyulur. Ardından üzerine 3 ya da 4 çorba kaşığı badem yağı eğer yoksa sızma zeytinyağı eklenir. Malzemeler iyice karıştırılır ve maske hazırlanmış olur. Saçlara maske uygulanmadan önce normal bir şampuan ile yıkanır. Durulanıp fazla suyunun alınmasından sonra ise saçlar tutam tutam ayrılır. Her bir tutamın kökünden ucuna kadar maske sürülür ve kalan maske masaj ile saç derisine yedirilir. Yaklaşık olarak 1 saat bekletilmesinden sonra saçlar dikkatli bir şekilde yıkanır. Hazırlanacak olan bu maske ile birlikte saçlara doğal parlaklık kazandırılması ile birlikte saçlarda kırık oluşumunun önüne geçilmiş olur.

Yazar: http://www.evdesacbakimi.net/