1 Kasım 2016 Salı

1 KASIM DÜNYA VEGAN GÜNÜ KUTLU OLSUN - AHAVA

Ölü Deniz’in cilde üstün faydalı içerikleri, yenilikçi ve etkin ürünleriyle birleştiren AHAVA’nın %100 Vegan olduğunu biliyor muydunuz?


1 Kasım Dünya Vegan günü. Veganizm, Donald Watson ve Elsie Shrigley adlı vejetaryenlerin Londra’da ‘Vegan Society (Topluluğu)’ adında bir dernek kurulmasıyla yaygınlaşmaya başladı. 1 Kasım Dünya Vegan Günü 1994 yılından bu yana kutlanıyor. İlk defa İngiltere’de Vegan Topluluğu'nun 50’nci kuruluş yıldönümü anısına kutlanan 1 Kasım Dünya Vegan Günü ve geleneksel hale geldi.

Ülkemizde de hem vejetaryenlerin hem de veganların sayıları gün geçtikçe gittikçe artmakta. Vicdani veya etik, politik bir tavır ya da sağlık sebebi ile pek çok kişi vejetaryenliği veya veganlığı tercih etmekte.

Ahava’nın en önemli özelliklerinden biri de tam da bu noktada ortaya çıkıyor; Ölü Deniz’in cilde üstün faydalı içerikleri, yenilikçi ve etkin ürünleriyle birleştiren AHAVA aynı zamanda % 100 Vegan bir marka. Yıllardır tüm ürün gamında buna çok dikkat eden AHAVA “PETA – cruelty free and Vegan” sertifikasına sahip kozmetik markasıdır. Sadece kozmetik kalitesinden dolayı değil vegan özelliğinden de dolayı AHAVA’nın dünya üzerinde binlerce kullanıcısı bulunmaktadır.

AHAVA ürünleri hiçbir şekilde hayvansal ürün içermemekle beraber, hayvanlar üzerinde de hiçbir şekilde test edilmemektedir. Daha fazla bilgi almak için www.ahavaturkiye.com sitesini ziyaret edebilirsiniz. Herkesin 1 Kasım Dünya Vegan günü kutlu olsun

AHAVA’nın Diğer Özellikleri
Ölü Deniz’in aktif mineralleri, çamuru ve bitkilerini kullanır.
Formülleri cilt dostudur.
Ürünler paraben içermez.
Hiç bir temizleme ürünü SLS/SLES (sulfat) içermez.
Ürünlerde, petrol, sert sentetik içerik ve genetik yapısı değiştirilmiş organizma bulunmaz.
Tüm ürünler allerjik ve hassas ciltler için uygundur.
Tüm paketler geri dönüşümlüdür.
Ürünler bağımsız laboratuvarlar tarafından test edilir ve denetlenir.
Bilinçli üretim yapar. (Green Chart, ISO14000)
ISO 1901 & ISO 22716 (GMP) gibi birçok kalite standart belgesine sahiptir.
Tüm ürünler Osmoter™ içerir.